Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

rok szk. 2016/2017

Artykuły

13 czerwca 2017r. - szkolny konkurs przyrodniczy

2017-06-13
Powiększ zdjęcie
     Dnia 13 czerwca 2017 roku odbył się w naszej szkole finał  trzyetapowego Konkursu Przyrodniczego, którego celem było popularyzowanie wiedzy przyrodniczej wśród uczniów z klas V –VI, rozwijanie ich zainteresowań przyrodniczych i wspieranie uzdolnień. Ponadto kształtował właściwą postawę człowieka wobec przyrody, rozwijał umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktyce,  stwarzał możliwości do współzawodnictwa  oraz zachęcał do samodzielnego pogłębiania wiedzy. Zakres tematyczny obejmował treści podstawy programowej z zakresu edukacji przyrodniczej dla szkoły podstawowej.
      Do zmagań konkursowych przystąpili następujący uczniowie: Amelia Ambroziak, Joanna Błaszczyk, Agnieszka Felczak, Maja Gadomska, Zuzanna Kanty, Marcin Misztalski, Aleksandra Pietrzak, Emilia Podkowska, Zofia Wieluńska, Gabriela Dąbkowska, Julia Janiszewska, Gabriela Joniak, Aleksandra Załęgowska. Finalistami konkursu zostały Emilia Podkowska i Julia Janiszewska zaś laureatem I miejsca – Zuzanna Kanty, II – Amelia Ambroziak
i III – Agnieszka Felczak.
                                            Gratuluję!
Agata Klimkiewicz
Czytaj więcej o: 13 czerwca 2017r. - szkolny konkurs przyrodniczy

VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi - niebezpieczne atrakcje w wakacje”

2016-09-14
Powiększ zdjęcie

     W tym roku odbył się już VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi - niebezpieczne atrakcje w wakacje”. Organizatorem konkursu była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W etapie powiatowym udział wzięły dwie uczennice naszej szkoły: Amelia Ambroziak i Maja Krajewska. 

     Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas tegorocznych Powiatowych Dożynek w Szczutowie. I miejsce w konkursie zajęła uczennica klasy IV - Amelia Ambroziak, Maja Krajewska z klasy IIIa została wyróżniona

GRATULUJEMY!

Czytaj więcej o: VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi - niebezpieczne atrakcje w wakacje”

05 września 2016r. - spotkanie klasy II z przedstawicielami policji

2016-09-05
Powiększ zdjęcie

     5 września klasa druga gościła przedstawicieli policji. Panowie przypomnieli dzieciom o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, przybliżyli zasady obowiązujące na przejściu dla pieszych, wspomnieli także o konieczności noszenia odblasków. W ramach akcji „Kierowco! Nie polujemy na zebrach” nasi uczniowie odbyli ćwiczenia praktyczne w przechodzeniu przez jezdnię. Pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa na drogach!

Czytaj więcej o: 05 września 2016r. - spotkanie klasy II z przedstawicielami policji

09 września 2016r. - udział w akcji "Sprzątanie świata"

2016-09-09
Powiększ zdjęcie

     Jak co roku, tak i w tym, nasi uczniowie wzięli udział w akcji "Sprzątanie świata". Za zadanie mieli posprzątać teren przy szkole, na boisku gminnym, przy remizie OSP, wzdłuż ulic, przy przystankach. Spisali się wzorowo, a przy tym dobrze się bawili. Świadczą o tym ich wesołe minki.

Czytaj więcej o: 09 września 2016r. - udział w akcji "Sprzątanie świata"

16 września 2016r. - wycieczka klasy IIIa i IIIb do Ostrów

2016-09-16
Powiększ zdjęcie

     16 września 2016r. uczniowie klas trzecich z wychowawcami p. Renatą Wrześniewską i p. Elżbietą Nawrocką uczestniczyli w wycieczce do Ostrów. Dzieci wzięły udział w zajęciach w ramach projektu dofinansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego woj. Mazowieckiego w Warszawie - „I ty możesz chronić pszczoły”.

 

Czytaj więcej o: 16 września 2016r. - wycieczka klasy IIIa i IIIb do Ostrów

17 września 2016r. - pielgrzymka z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki

2016-09-17
Powiększ zdjęcie

     W sobotę, 17 września odbyła się pielgrzymka z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki. Dzieci spotkały się w Przasnyszu przed kościołem farnym, wzięły udział w zawiązaniu wspólnoty, które poprowadził zespół Totus Tuus z Modlina. Potem w 20 grupach ( około 5 tysięcy dzieci)  pieszo wyruszyły do Rostkowa - miejsca urodzin patrona dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej o: 17 września 2016r. - pielgrzymka z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki

17 września 2016r. - list z okazji Światowego Dnia Orderu Uśmiechu

2016-09-19

21 września 2016r. - rajd rowerowy do Dobaczewa

2016-09-21
Powiększ zdjęcie

     21 września uczniowie klasy V i VI pod opieką p. Moniki Gorajek i p. Agnieszki Górki uczestniczyły w rajdzie rowerowym do Dobaczewa. Na działce pana T. Zasadowskiego na uczestników czekało wiele niespodzianek min.: pieczenie kiełbasek przy ognisku, wata cukrowa oraz ciekawe konkurencje sportowe. Spośród wszystkich dzieci wyłoniono najlepszych sportowców i wręczono im atrakcyjne nagrody.

Czytaj więcej o: 21 września 2016r. - rajd rowerowy do Dobaczewa

23 września 2016r. - wycieczka uczniów z klas IV i V do Kruszwicy i Biskupina

2016-09-23
Powiększ zdjęcie

     W piątek, 23 września uczniowie klas IV i V pod opieką wychowawców p. Renaty Mosakowskiej, p. Moniki Filiks oraz opiekunów p. Danuty Ambroziak i p. Agnieszki Krzyżanowskiej uczestniczyli w wycieczce do Kruszwicy i Biskupina. 

Czytaj więcej o: 23 września 2016r. - wycieczka uczniów z klas IV i V do Kruszwicy i Biskupina

26 września 2016r. - III Memoriał im. Jana Pawła II o Puchar Przechodni

2016-09-26
Powiększ zdjęcie

     26 września 2016r. w Szkole Podstawowej w Mochowie odbył się III już Memoriał im. Jana Pawła II o Puchar Przechodni. Uczniowie rywalizowali o piękne trofea w dwóch kategoriach wiekowych: kl. 0 - II i kl. III - VI. Mimo różnicy wieku walka była bardzo zacięta. O wygranej decydowała różnica kilku punktów. Ponieważ konkurencje, raczej ,, na wesoło”(np. wyścig z balonem, rzut ringo czy wyścig ślimaków), wymagały bardziej współpracy zespołowej, niż sprawności indywidualnej, dlatego każda klasa mogła wygrać.

Czytaj więcej o: 26 września 2016r. - III Memoriał im. Jana Pawła II o Puchar Przechodni

29 września 2016r. - próbna ewakuacja szkoły

2016-09-29

     W dniu 29 września 2016r. uczniowie i pracownicy naszej szkoły wzięli udział w próbnej ewakuacji. Wybiła godzina 9:00. Wszyscy usłyszeli sygnał ostrzegawczy informujący o niebezpieczeństwie. Przeszkoleni w zakresie ewakuacji pracownicy sprawnie pomogli opuścić dzieciom budynek. W przeciągu kilku minut szkoła opustoszała. Wszyscy udali sie na parking przy hali sportowej. Całą akcję obserwował specjalista ds bhp. Miejmy nadzieję, że nigdy nie zdaży się taka sytuacja. 

Czytaj więcej o: 29 września 2016r. - próbna ewakuacja szkoły

30 września 2016r. - dzień chłopca

2016-09-30
Powiększ zdjęcie

     30 września dziewczynki z klasy IIIa i IIIb postanowiły zaskoczyć chłopców i w nieco inny sposób uczcić „Dzień chłopaka”. Zaprosiły kolegów ze swojej klasy na seans filmowy do „Kina za rogiem”. Chłopcy mieli wspaniałą niespodziankę. Szkoda tylko, że to, co fajne, tak szybko mija. Uśmiech

Pozdrowienia dla naszych chłopców z IIIa i IIIb

Czytaj więcej o: 30 września 2016r. - dzień chłopca

01 października 2016r. - Zuchowy Start z Kubusiem Puchatkiem w Słupi

2016-10-01
Powiększ zdjęcie

      W sobotę 1 października zuchy z naszej szkolnej gromady, razem z opiekunem - p. Moniką Gorajek, wzięły udział w Zuchowym Starcie z Kubusiem Puchatkiem w Słupi. W czasie spotkania zdobyły nową sprawność, wzięły udział w licznych rozgrywkach sportowych i miały okazję zjeść harcerską grochówkę. Podczas startu przyznawane były puchary dla najliczniejszych ekip i gmina Mochowo zajęła 2 miejsce. Zuchy były bardzo dumne z tego wyróżnienia.

Czytaj więcej o: 01 października 2016r. - Zuchowy Start z Kubusiem Puchatkiem w Słupi

02 października 2016r. - impreza rekreacyjno-sportowa „Eko-Jazda na byle czym - masa krytyczna przyjazna środowisku”

2016-10-02
Powiększ zdjęcie

     2 października 2016 r., odbyła się impreza rekreacyjno-sportowa „Eko-Jazda na byle czym - masa krytyczna przyjazna środowisku”. W niedzielne popołudnie miłośnicy aktywnego wypoczynku spotkali się przed Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu, by popularyzować poruszanie się pojazdami napędzanymi siłą mięśni jako zdrowy, aktywny tryb życia i pozytywne oddziaływanie na środowisko. Impreza miała na celu wtórne wykorzystanie odpadów jako tworzywa artystycznego, promocję świadomego recyklingu, rozwijanie postaw proekologicznych i indywidualnej odpowiedzialności za środowisko.

Czytaj więcej o: 02 października 2016r. - impreza rekreacyjno-sportowa „Eko-Jazda na byle czym - masa krytyczna przyjazna środowisku”

6 października 2016r. - wycieczka edukacyjna do Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w Toruniu

2016-10-06
Powiększ zdjęcie

     6 października 2016r. dzieci z klasy I  oraz z oddziału przedszkolnego 0a wraz z opiekunami (p. Małgorzatą Maciejewską, p. Jolantą Kołodziejską, p. Teresą Zakrzewską) udały się na wycieczkę edukacyjną do Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w Toruniu. „Młyn Wiedzy” jest to miejsce  służące nauce i zabawie. W czasie wizyty uczniowie świetnie się bawili oglądając eksponaty i wystawy, samodzielnie prowadzili badania oraz obserwacje.

Czytaj więcej o: 6 października 2016r. - wycieczka edukacyjna do Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w Toruniu

07 października 2016r. - podsumowanie konkursu "Moja bezpieczna droga do szkoły"

2016-10-07
Powiększ zdjęcie

     W tym roku szkolnym w naszej szkole został zorganizowany Szkolny Konkurs Plastyczny „Moja bezpieczna droga do szkoły”. Wykonane prace były artystyczną wypowiedzią na temat bezpiecznego poruszania się uczniów w drodze do i ze szkoły oraz stosowania się do przepisów w ruchu drogowym.

Czytaj więcej o: 07 października 2016r. - podsumowanie konkursu "Moja bezpieczna droga do szkoły"

„Czystym powietrzem oddychajmy, śmieci nie spalajmy” - konkurs ekologiczny

2016-10-08
Powiększ zdjęcie

     W trosce o podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej wśród najmłodszych mieszkańców Mazowsza oraz kształtowanie prawidłowych postaw związanych z ochroną środowiska Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego zorganizował konkurs ekologiczny „Czystym powietrzem oddychajmy, śmieci nie spalajmy”.

Czytaj więcej o: „Czystym powietrzem oddychajmy, śmieci nie spalajmy” - konkurs ekologiczny

09 października 2016r. - XVI Dzień Papieski

2016-10-09
Powiększ zdjęcie

     09 października 2016r. odbył się Dzień Papieski. Został on po raz 16 zorganizowany przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.   W tym roku hasło przewodnie to: "Jan Paweł II - Bądźcie świadkami miłosierdzia". Słowa te zostały wypowiedziane przez patrona naszej szkoły - Jana Pawła II. Padły one w pamiętnej homilii Ojca Świętego podczas konsekracji bazyliki na Łagiewnikach. 

     Jednym z najważniejszych działań Fundacji jest prowadzony od samego początku jej istnienia program stypendialny. Stypendia przyznawane są zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin z małych miast i wsi. W ramach Dnia Papieskiego będzie prowadzona przykościelna zbiórka środków na ten cel. Będzie ona trwać do 22 października.

Czytaj więcej o: 09 października 2016r. - XVI Dzień Papieski

10 października 2016r. - nasze Maluszki w Kinie za Rogiem :-)

2016-10-11
Powiększ zdjęcie

     W poniedziałek 10 października nasze maluszki tj. punkt przedszkolny i oddziały 0a i 0b z wychowawcami zostali zaproszeni przez uczniów klasy IIIa i IIIb do Kina za Rogiem. Zaprezentowali swoje umiejętności zarówno aktorkie jak i wokalne. Przypomnieli o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Sądząc po oklaskach - występ podobał się naszym najmłodszym. Na koniec wszyscy otrzymali odblaskowe opaski naramienne.

Czytaj więcej o: 10 października 2016r. - nasze Maluszki w Kinie za Rogiem :-)

13 października 2016r. - akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

2016-10-13
Powiększ zdjęcie

     W czwartek 13 października br. w naszej szkole miała miejsce akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej - święta wszystkich pracowników szkoły. W uroczystości wzięli udział: Wójt Gminy Mochowo p. Zbigniew Tomaszewski, proboszcz naszej parafii - ksiądz Grzegorz Mierzejewski, dyrektor szkoły p. Edyta Gabrychowicz, wszyscy nauczyciele i pracownicy  administracji i obsługi oraz uczniowie. Pan Wójt podziękował za trud i poświęcenie, życzył wszystkim samych sukcesów, przede wszystkim cierpliwości i wyrozumiałości. Wręczył Nagrodę Wójta Gminy Mochowo p. Renacie Wrześniewskiej.

Czytaj więcej o: 13 października 2016r. - akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

16 października - kolejna rocznica pontyfikatu Jana Pawła II

2016-10-16
Powiększ zdjęcie

     16 października minęła kolejna rocznica pontyfikatu Jana Pawła II. Nigdy nie zapominamy o naszym patronie, którego myśli są zawsze nam bliskie. Łącząc się  ze szkołami niosącymi jego imię, w tym roku szkolnym, zgodnie z zaproszeniem Gimnazjum nr 3 im. JANA PAWŁA II w Płocku, przystąpiliśmy do konkursu plastycznego ,,Bądźcie świadkami miłosierdzia’’. Prace Amelii Ambroziak - uczennicy kl. IV i Gabrieli Dąbkowskiej -uczennicy kl. V będą reprezentowały naszą szkołę w etapie ogólnopolskim.

Czytaj więcej o: 16 października - kolejna rocznica pontyfikatu Jana Pawła II

17 października 2016r. - Szkolny Konkurs "Mistrz Czytania 2016"

2016-10-17
Powiększ zdjęcie

     Dnia 17 października 2016r. w naszej bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Pięknego Czytania „Mistrz Czytania 2016”. Organizatorami były p.Danuta Ambroziak, p.Agnieszka Górka. Wzięło w nim udział 4 uczniów z klasy II (Kuba Zawadzki, Marysia Szczepańska, Bartek Janiszewski, Piotr Piotrowski), 4 uczniów z klasy IIIa (Natalia Ziółkowska, Krzysztof Goćkiewicz, Bartosz Goc, Zosia Budnicka) i 5 uczniów z klasy IIIb (Piotr Pawłowski, Kuba Lubiński, Kacper Gajewski, Mateusz Wieczorek, Mikołaj Szylka).

Czytaj więcej o: 17 października 2016r. - Szkolny Konkurs "Mistrz Czytania 2016"

18 października 2016r. - powiatowy konkurs recytatorski poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II

2016-10-18
Powiększ zdjęcie

     18 października 2016r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym konkursie recytatorskim poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II. Odbył się on w Domu Opieki Społecznej w Szczutowie. W kategorii uczniów klas I-III  wystąpili: z klasy IIIa - Dominika Jeżewska i Natalia Ewa Ziółkowska,  z klasy IIIb - Mikołaj Szylka. W kategorii uczniów klas IV-VI wystąpiły dziewczynki z klasy IV - Amelia Ambroziak, Agnieszka Felczak, Zuzanna Kanty i Zofia Wieluńska. Uczniów przygotowały Panie: Elżbieta Nawrocka, Renata Wrześniewska i Agnieszka Liszewska. Trzymamy kciuki.

Czytaj więcej o: 18 października 2016r. - powiatowy konkurs recytatorski poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II

18 października 2016r. - wyjazd uczniów klasy I i II do Sierpca na film pt. "„Sekretne życie zwierzaków”

2016-10-18
Powiększ zdjęcie

     18 października br. uczniowie klasy I i II wybrali się na wycieczkę do CKISZ w Sierpcu na film animowany pt. „Sekretne życie zwierzaków”. Całej dość licznej grupie (35 osób) w czasie filmu, głównie podczas prezentowania nowych, bardzo śmiesznych przygód zwierzaków domowych, towarzyszył uśmiech na twarzy. Oczywiście serca małej publiczności podbił główny bohater filmu - pies Max. Wyjazd zaliczamy do bardzo udanych i już myślimy o kolejnej wycieczce.

Czytaj więcej o: 18 października 2016r. - wyjazd uczniów klasy I i II do Sierpca na film pt. "„Sekretne życie zwierzaków”

Zajęcia uczniów klasy II w ramach projektu „I ty możesz chronić pszczoły”

2016-10-19
Powiększ zdjęcie

     Nasza szkoła przystąpiła do realizacji zadań w ramach projektu „I ty możesz chronić pszczoły”, do którego zaprosiło nas Stowarzyszenie Nasze Ostrowy. W ramach działań odbywają się zajęcia dodatkowe, na których dzieci poznają rolę roślin i owadów w naszym życiu. Głównym zadaniem jest uświadomienie dzieciom w jaki sposób i dlaczego musimy chronić pszczoły.

     We wtorek odbyły się zajęcia, w czasie których sadziliśmy rośliny (drzewka, krzewy i cebule tulipanów). W akcję zaangażowali się rodzice - Panie: Dąbkowska K., Grzywińska R., Szwec W., Piotrowska A. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc, wsparcie, opiekę i dobre słowo. Koordynator szkolny projektu - Pani Agnieszka Górka.

Czytaj więcej o: Zajęcia uczniów klasy II w ramach projektu „I ty możesz chronić pszczoły”

Prosimy głosujcie. Każdy głos się liczy !!!

2016-10-19

     Uczniowie z klasy drugiej: Karolina Tomaszewska i Patryk Pawłowski biorą udział w powiatowym konkursie fotograficznym organizowanym przez Nasze Ostrowy. Wgrywa dziecko, którego zdjęcie otrzyma najwięcej polubień. Wystarczy posiadać konto na facebooku, wejść na profil "Nasze Ostrowy" i tam kliknąć "Lubię to" Konkurs trwa do 25 października.  Wyniki zostaną ogłoszone 28 października. Prosimy głosujcie :-)

Czytaj więcej o: Prosimy głosujcie. Każdy głos się liczy !!!

28 października 2016r. - uroczysta gala i wręczenie nagród laureatom konkursu recytatorskiego w Szczutowie

2016-10-28
Powiększ zdjęcie

     28 października, podczas uroczystej gali w Domu Opieki Społecznej w Szczutowie, odbyło się wręczenie dyplomów i nagród laureatom KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI KAROLA WOJTYŁY I O JANIE PAWLE II. Dwie uczennice z naszej szkoły otrzymały wyróżnienia: Natalia Ewa Ziółkowska z klasy IIIa (przygotowana przez p. Elżbietę Nawrocką) i Agnieszka Felczak z klasy IV (przygotowana przez p. Agnieszkę Liszewską). Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej o: 28 października 2016r. - uroczysta gala i wręczenie nagród laureatom konkursu recytatorskiego w Szczutowie

28 października 2016r. - podsumowanie powiatowego konkursu fotograficznego „Ogród przyjazny owadom”

2016-10-28

     28 października w Stowarzyszeniu „Nasze Ostrowy” odbyło się podsumowanie powiatowego konkursu fotograficznego „Ogród przyjazny owadom”. W konkursie wzięło udział dwoje uczniów z klasy drugiej, którzy zgłosili zdjęcia wykonane w swoich ogrodach. Internauci za pośrednictwem facebooka głosowali poprzez kliknięcie ikonki „Lubię to” pod zdjęciem. Dzięki oddanym głosom Karolina Tomaszewska zajęła I miejsce, zaś Patryk Pawłowski zajął III miejsce. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy oddali głosy na Karolinkę i Patryka. Zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY!!!!!

Czytaj więcej o: 28 października 2016r. - podsumowanie powiatowego konkursu fotograficznego „Ogród przyjazny owadom”

Październik 2016r. - zajęcia w ramach projektu „I ty możesz chronić pszczoły”

2016-10-31
Powiększ zdjęcie

     W październiku br. w naszej szkole odbyły się zajęcia dodatkowe dla uczniów klasy drugiej w ramach projektu „I ty możesz chronić pszczoły”. Dzieci poznały rośliny owadopylne i wiatropylne, budowę kwiatu oraz różne owady. Dowiedziały się również o pszczołach i opiece nad pasieką, poznały korzyści jakie przynoszą nam owady. Swoje wiadomości uzupełniły w czasie spotkania z pszczelarzem.

Czytaj więcej o: Październik 2016r. - zajęcia w ramach projektu „I ty możesz chronić pszczoły”

28 października 2016r. - "Święto Dyni" w punkcie przedszkolnym

2016-10-28
Powiększ zdjęcie

     W dniu 28 października br. przedszkolaki z punku przedszkolnego po raz pierwszy obchodziły typowe jesienne święto - Dzień Dyni. Z tej okazji nasze przedszkole zmieniło się w dyniową krainę. Dzieci poznały różne gatunki dyni oraz dowiedziały się, co kryje się w środku.

Czytaj więcej o: 28 października 2016r. - "Święto Dyni" w punkcie przedszkolnym

04 listopada 2016r. - wyjazd klasy IV do kina "Helios" i kręgielni w Płocku

2016-11-04
Powiększ zdjęcie

     W piątek, 4 listopada uczniowie klasy IV pod opieką wychowawcy p. Moniki Filiks oraz p. Moniki Gorajek wybrali się do Kina "Helios" w Płocku i Kręgielni. Celem wyjazdu było integracja uczniów oraz wdrażanie do aktywnego spędzania czasu. Wszyscy świetnie się bawili. Z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd.

Czytaj więcej o: 04 listopada 2016r. - wyjazd klasy IV do kina "Helios" i kręgielni w Płocku

04 listopada 2016r. - Ślubowanie uczniów klasy I i pasowanie na czytelnika

2016-11-04
Powiększ zdjęcie

     04 litopada 2016r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochowie odbyło się uroczyste Ślubowanie Pierwszaków.

    Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: w zastępstwie Starosty Powiatu Sierpeckiego - Pana Jana Laskowskiego, przybył Pan Sławomir Olejniczak - Członek Zarządu Powiatu Sierpeckiego. Mieliśmy przyjemność gościć Przewodniczącego Rady Gminy Mochowo - Pana Jana Głodkowskiego, Wójta Gminy Mochowo - Pana Zbigniewa Tomaszewskiego, Kierownika Oświaty Kultury i Promocji Gminy Mochowo - Panią Annę Witkowską, Proboszcza Parafii Mochowo - Księdza Kanonika  Grzegorza Mierzejewskiego, Przewodniczącą Rady Rodziców - Panią  Annę Piotrowską, Dyrektora Szkoły, Rodziców, Nauczycieli i Uczniów.

Czytaj więcej o: 04 listopada 2016r. - Ślubowanie uczniów klasy I i pasowanie na czytelnika

07 listopada 2016r. - udział w akcji "Śniadanie daje moc"

2016-11-07
Powiększ zdjęcie

     Dnia 7 listopada 2016r. już po raz drugi w naszej szkole obchodzony był Dzień Zdrowego Śniadania. To dzięki niemu dzieci mają energię do nauki i zabawy. Z tej okazji odbyła się akcja edukacyjna pod hasłem "Śniadanie daje moc".  Jej celem było zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

     Kolorowe kanapki, sałatki owocowe i warzywne, musy i soki owocowe i owocowo-warzywne, owocowe szaszłyki, to tylko cześć pysznych potraw, które 7 listopada pojawiły się na szkolnych ławkach.

Czytaj więcej o: 07 listopada 2016r. - udział w akcji "Śniadanie daje moc"

09 listopada 2016r. - otwarcie projektu"Sierpecka Ponadgminna Świetlica Środowiskowa" w naszej szkole

2016-11-09
Powiększ zdjęcie

     Dziś w naszej szkole miała miejsce bardzo ważna uroczystość, a mianowicie otwarcie projektu "Sierpecka Ponadgminna Świetlica Środowiskowa". Udział w niej wzięli: Starosta Powiatu Sierpeckiego - p. Jan Laskowski, Wójt Gminy Mochowo - p. Zbiegniew Tomaszewski, dyrektor PCPR w Sierpcu - p. Agnieszka Gorczyca, kierownik oświaty, kultury i promocji gminy Mochowo - p. Anna Witkowska, pracownicy PCPR, dyrektorzy szkół, uczniowie i ich rodzice.

Czytaj więcej o: 09 listopada 2016r. - otwarcie projektu"Sierpecka Ponadgminna Świetlica Środowiskowa" w naszej szkole

10 listopada 2016r. - akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pod hasłem "Niepodległość znaczy wolność"

2016-11-10
Powiększ zdjęcie

"Niepodległość znaczy wolność"

     10 listopada w sali „Kino za Rogiem” odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedstawienie przygotowali p. Monika Gorajek i p. Wiesław Dołasiński. Uczniowie z klasy IV i V zaprezentowali montaż słowno-muzyczny poezji i pieśni patriotycznej oraz pantomimę o białym orle.

     W myśl przyświecającego akademii hasła „Niepodległość znaczy wolność” publiczność miała okazję dowiedzieć się, że wolność to największa wartość. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

Czytaj więcej o: 10 listopada 2016r. - akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pod hasłem "Niepodległość znaczy wolność"

Pedagogizacja uczniów - Niepowodzenia uczniów w szkole - warsztaty w klasie IV

2016-11-17
Powiększ zdjęcie

     Uczeń kończący klasę III musi nagle opuścić bezpieczne dla niego środowisko. Bardzo często uważa się, że rozpoczęcie nauki w klasie IV jest dla dziecka wydarzeniem bardziej stresującym, niż późniejsze przejście do gimnazjum. Następuje zmiana w ocenianiu, wprowadzanie systemu lekcyjnego, wyznaczanego dzwonkami, większe obciążenie nauką, która jest już podzielona na przedmioty, a wreszcie zamiana jednego nauczyciela na cały zespół. Wszystko to powoduje, że między klasą III i IV mamy do czynienia z istotnym progiem szkolnym. Na ten okres przypada największa liczba niepowodzeń szkolnych. Ze względu na wyżej wymienione przyczyny, kłopoty dzieci w klasie czwartej nie powinny być zaskoczeniem dla rodziców i nauczycieli. Są one naturalne i zrozumiałe. Powodzenie dziecka na starcie klasy czwartej zależy zarówno od nauczycieli, jak i rodziców. Ważną kwestią jest współpraca nauczyciela z klasy III i nauczycieli uczących w klasie IV oraz zapoznanie rodziców ze zmianami, ,jakie czeka w niej dziecko.

Czytaj więcej o: Pedagogizacja uczniów - Niepowodzenia uczniów w szkole - warsztaty w klasie IV

WARSZTATY UCZNIÓW KLASY VI Z PANIĄ PEDAGOG - KONSEKWENCJE NASZYCH ZACHOWAŃ

2016-11-17
Powiększ zdjęcie

     Zajęcia w klasie VI miały na celu przybliżenie uczniom sytuacji związanych z różnymi zachowaniami w codziennym życiu i wynikających z nich konsekwencji. Dotyczyły one zarówno środowiska szkolnego, jak i domowego. Dzięki czytanym krótkim opowiadaniom uczniowie mieli okazję poznać nowe, czasem trudne sytuacje, i porównać je do  swoich. W opowiadaniach pojawiali się różni bohaterowie i różne ich zachowania. Uczniowie poprzez swoją pomysłowość, oceniali ich, wyciągali wnioski. 

Czytaj więcej o: WARSZTATY UCZNIÓW KLASY VI Z PANIĄ PEDAGOG - KONSEKWENCJE NASZYCH ZACHOWAŃ

16 listopada 2016r. sukces naszej uczennicy w turnieju pływackim :-)

2016-11-16
Powiększ zdjęcie

     Na krytej pływalni w Sierpcku odbył się "I Sierpecki Miting Pływacki" zorganizowany przez Klub Pływacki SHARK. W zawodach wzięło udział ponad 200 dzieci w różnych kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy II - Karolina Tomaszewska.

     Sukces Karolinki był wielkim zaskoczeniem nie tylko dla niej samej, ale także dla szkoły. W tak drobnej osóbce drzemie ogromny potencjał sprawności fizycznej. Udowodniła to zdobywając nie jeden a dwa medale. Zajęła:

  • I miejsce na dystansie 25 m w stylu grzbietowym,
  • II miejsce na dystansie 25 m w stylu dowolnym.

Gratulujemy sukcesu i życzymy siły :-) i wytrwałości w zdobywaniu kolejnych medali.

Czytaj więcej o: 16 listopada 2016r. sukces naszej uczennicy w turnieju pływackim :-)

16 listopada 2016r. - spotkanie z proboszczem naszej parafii - księdzem kanonikiem Grzegorzem Mierzejewskim

2016-11-16
Powiększ zdjęcie

     W listopadzie w naszej szkole rozpoczęliśmy cykl spotkań z ciekawymi ludźmi. Pomysł zrodził się z inicjatywy uczniów klas: IIIa, IIIb i IV i zapoczątkował nowe działania w naszej szkole.

     Ciekawe spotkania mają na celu umożliwienie uczniom poznania pracy ludzi w różnych zawodach, spełniających swoje marzenia i ambicje, mających pasje twórcze. Pierwsze spotkanie odbyło się 16 listopada 2016r. Tego dnia mieliśmy przyjemność gościć księdza kanonika Grzegorza Mierzejewskiego.

Czytaj więcej o: 16 listopada 2016r. - spotkanie z proboszczem naszej parafii - księdzem kanonikiem Grzegorzem Mierzejewskim

17 listopada 2016r. - VI Powiatowy Konkurs Polskiej Piosenki „Odkrywamy Talenty” pod patronatem Burmistrza Miasta Sierpc

2016-11-17
Powiększ zdjęcie

     W dniu 17 listopada 2016r. w Gimnazjum Miejskim im. Mikołaja Kopernika w Sierpcu odbył się VI Powiatowy Konkurs Polskiej Piosenki „Odkrywamy Talenty” pod patronatem Burmistrza Miasta Sierpc - p.Jarosława Perzyńskiego. Uczennice naszej szkoły, przygotowane przez p. Wiesława Dołasińskiego znalazły się w gronie laureatów. Nagrodę Dyrektora Szkoły zdobyła Zosia Wieluńska z klasy IV. Wykonała ona piosenkę pt. „Już nie zapomnisz mnie”, II miejsce zdobyła Sylwia Korpolińska z piosenką pt. „Meluzyna”. W konkursie wzięło udział 19 uczestników z 10 szkół podstawowych z powiatu sierpeckiego.

CIESZYMY SIE BARDZO, ŻE MAMY TAKIE PIĘKNE GŁOSY W NASZEJ SZKOLE.

Czytaj więcej o: 17 listopada 2016r. - VI Powiatowy Konkurs Polskiej Piosenki „Odkrywamy Talenty” pod patronatem Burmistrza Miasta Sierpc

18 listopada 2016r. - rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Jesienny pejzaż wsi. Ochrona ekspozycji przyrodniczej w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu"

2016-11-18
Powiększ zdjęcie

     Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu corocznie zaprasza dzieci do udziału w różnorodnych konkursach. I w tym roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym "Jesienny pejzaż wsi. Ochrona ekspozycji przyrodniczej w Muzem Wsi Mazowieckiej w Sierpcu".

     Celem głównym było uwrażliwienie młodych ludzi na piękno przyrody oraz potrzebę jej zachowania i ochrony. Do konkursu zgłosiło się 809 młodych twórców w wieku 10 -16 lat z 94 szkół i ośrodków kultury. Ich zadaniem było wykonanie pracy w jednej z czterech technik plastycznych: rysunek, malowanka, kolaż lub wyklejanka.

     Uczennica klasy IV - Zuzanna Kanty została laureatką konkursu zdobywając III miejsce w kategorii kolaż. Oprócz dyplomu otrzymała nagrodę rzeczową: śpiwór i karimatę. W konkursie udział wzięły również: Amelia Ambroziak z klasy IV oraz Karolina Zawadzka z klasy VI.  Konkurs był współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Czytaj więcej o: 18 listopada 2016r. - rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Jesienny pejzaż wsi. Ochrona ekspozycji przyrodniczej w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu"

Podziękowanie dla Fundacji "Mocni mocą nadziei"

2016-11-24
Powiększ zdjęcie
Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest,
nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
                                         Jan Paweł II
 
PODZIĘKOWANIE
 

     W imieniu całej naszej szkoły pragniemy wyrazić głęboką wdzięczność za ofiarowaną pomoc i życzliwość w organizacji dyskoteki andrzejkowej. Dziękujemy z całego serca za ufundowanie nagród dla naszych uczniów.

 
Dyrektor i Grono Pedagogiczne
Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochowie

 

Czytaj więcej o: Podziękowanie dla Fundacji "Mocni mocą nadziei"

21 listopada 2016r. - wycieczka uczniów klasy I i II do Happy Parku w Stróżewku

2016-11-21
Powiększ zdjęcie

     21 listopada 2016r. odbyła się wycieczka uczniów klasy pierwszej i drugiej do Happy Parku w Stróżewku. Została zorganizowana z myślą o dzieciach i dla dzieci, aby miło i aktywnie spędziły czas wśród rówieśników. Uczniowie bawili się, biegali, skakali, pokonywali trudności i swoje słabości, ćwiczyli umiejętności manualne, koordynację wzrokowo-ruchową. To idealne miejsce do aktywnego spędzenia radosnych i niezapomnianych chwil w bajkowej scenerii.

Czytaj więcej o: 21 listopada 2016r. - wycieczka uczniów klasy I i II do Happy Parku w Stróżewku

Andrzejki szkolne

2016-11-25
Powiększ zdjęcie

25-27 listopada 2016r. - zbióka żywności w naszej gminie

2016-11-27
Powiększ zdjęcie

     Uczniowie, rodzice i pracownicy naszej szkoły i w tym roku aktywnie włączyli się do ogólnogminnej akcji, jaką była Świąteczna Zbiórka Żywności. Nasi wolontariusze na rzecz innych potrzebujących mieszkańców naszej gminy zbierali żywność w dwóch sklepach mochowskich. Wspólnie z innymi szkołami udało się zebrać ponad tonę żywności. W akcję zaangażowani byłi harcerze, zuchy oraz uczniowie z oddziałów przedszkolnych i klas I-III. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

Czytaj więcej o: 25-27 listopada 2016r. - zbióka żywności w naszej gminie

30 listopada 2016r. - wyjazd dzieci z oddziału 0a i 0b do sierpeckiego ratusza

2016-12-01
Powiększ zdjęcie

     Dnia 30 listopada 2016r. dzieci z grupy Oa i Ob wraz z opiekunami: p. Jolantą Kołodziejską, p. Iwoną Szymską i p. Teresą Zakrzewską pojechały do sierpeckiego ratusza. Wycieczka odbyła się z okazji Andrzejek. Dzieci po raz pierwszy w życiu wróżyły sobie tak jak to robili ludzie w minionych latach. Było mnóstwo emocji i zabawy.

Czytaj więcej o: 30 listopada 2016r. - wyjazd dzieci z oddziału 0a i 0b do sierpeckiego ratusza

03 grudnia 2016r. - Turniejada Mikołajkowa

2016-12-03
Powiększ zdjęcie

    3 grudnia br. 2 DH Wataha oraz gromada zuchów uczestniczyli w Turniejadzie Mikołajkowej zorganizowanej przez ZHP. Harcerze wzięli udział w zawodach sportowych i mini teście wiedzy harcerskiej. Naszej drużynie nie udało się stanąć na podium, ale całemu spotkaniu towarzyszyła wspaniała zabawa i duch rywalizacji.

Czytaj więcej o: 03 grudnia 2016r. - Turniejada Mikołajkowa

05 grudnia 2016r. - sukces naszej uczennicy w Powiatowych Zawodach Pływackich w Sierpcu

2016-12-05
Powiększ zdjęcie
     5 grudnia br. uczennica klasy II - Karolina Tomaszewska, reprezentowała naszą szkołę w powiatowych zawodach pływackich. Kolejny raz odniosła sukces zajmując I miejsce w stylu dowolnym na 25 metrów, oraz III miejsce w stylu grzbietowym na 25 metrów. Karolinka przywiozła złoty i brązowy medal oraz dyplomy. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Czytaj więcej o: 05 grudnia 2016r. - sukces naszej uczennicy w Powiatowych Zawodach Pływackich w Sierpcu

05 grudnia 2016r. - V Powiatowy Dzień Wolontariatu

2016-12-05
Powiększ zdjęcie

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

Jan Paweł II

      W dniu 5 grudnia 2016r. najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochowie wraz z rodzicami wzięli udział w  uroczystości powiatowej podsumowującej działalność wolontariatu  za miniony rok. Impreza odbyła się  w Centrum Kultury i Sztuki po raz piąty. Dzieci uświetniły uroczystość swoim występem, urzekły widzów strojami, tańcem oraz zdolnościami aktorskimi. Tego dnia uczennica klasy III - Weronika otrzymała pompę insulinową. Od tej chwili jej życie z chorobą będzie łatwiejsze.

Za wspaniałą, pełną wrażliwości i zozumienia postawę oraz chęć niesienia pomocy potrzebującym nasze maluchy zdobyły zaszczytny tytuł "Lidera Małego Wolontariatu".

Czytaj więcej o: 05 grudnia 2016r. - V Powiatowy Dzień Wolontariatu

Tytuł "Lider Małego Wolontariatu" dla naszych najmłodszych

2016-12-05
Powiększ zdjęcie

06 grudnia 2016r. - Mikołaj w naszej szkole

2016-12-06
Powiększ zdjęcie

     06 grudnia z wielkimi workami prezentów do naszej szkoły przybył św. MIKOŁAJ. Towarzyszyli mu: Wójt Gminy Mochowo - p. Zbiegniew Tomaszewski, Wicestrarosta sierpecki - p. Juliusz Gorzkoś oraz pracownicy Urzędu Gminy w Mochowie. Dzieci przez cały rok były grzeczne, dlatego otrzymały duże torby słodkości. Niektórzy z nich odważyli się na wspólne zdjęcie z Mikołajem.

Czytaj więcej o: 06 grudnia 2016r. - Mikołaj w naszej szkole

09 grudnia 2016r. - gala finałowa XIV edycji Konkursu Ekologicznego w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie

2016-12-09
Powiększ zdjęcie

     09 grudnia br. w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie odbyło się rozstrzygnięcie XIV edycji Konkursu Ekologicznego "Czystym powietrzem oddychajmy, śmieci nie spalajmy!". W konkursie wzięło udział 2108 uczniów z terenu województwa mazowieckiego. Wśród nich znalazła się także uczennica naszej szkoły (z kl. II) - Karolinka Tomaszewska. W kategorii praca plastyczna zobyła wyróżnienie, tym samym otrzymała cenne nagrody rzeczowe.

Gratulujemy

Czytaj więcej o: 09 grudnia 2016r. - gala finałowa XIV edycji Konkursu Ekologicznego w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie

10 grudnia 2016r. - podsumowanie projektu "Umiem pływać" na krytej pływalni w Sierpcu

2016-12-10
Powiększ zdjęcie

     30 uczniów naszej szkoły od października br. uczestniczyło w 10 cyklicznych wyjazdach na basen w Sierpcu. Dzieci pod okiem instruktorów pływania uczyły się róznych technik pływackich. Oprócz nauki był to czas doskonałej zabawy oraz integracji dzieci w różnym wieku. W projekcie uczestniczyli główie uczniowie klas III szkoły.

     10 grudnia na krytej pływalni w Sierpcu odbyło się uroczyste podsumowanie, podczas którego każdy uczeń musiał zaprezentować swoje umiejętności. Za dzielny udział w zajęciach każdy uczestnik otrzymał medal i pamiątkowy dyplom.

Czytaj więcej o: 10 grudnia 2016r. - podsumowanie projektu "Umiem pływać" na krytej pływalni w Sierpcu

Brawo!!! Uczniowie miesiąca listopada wybrani!!!

2016-12-12
A oto jak głosowały klasy w tym miesiącu:
Klasa I: Jankowska Julia
Klasa II: Szwec Maciej
Klasa III a: Budnicka Zofia
Klasa III b: Szylka Mikołaj
Klasa IV: Misztalski Marcin
Klasa V: Joniak Gabriela
Klasa VI: Wiśniewska Nikola
Gratulujemy!!!
Czytaj więcej o: Brawo!!! Uczniowie miesiąca listopada wybrani!!!

13 grudnia 2016r. - Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej w Borkowie

2016-12-13
Powiększ zdjęcie

     13 grudnia 2016r. drużyna naszych dziewcząt wzięła udział w Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej w Borkowie Kościelnym. Organizatorem zawodów był TKKF Kubuś. Uczestniczyło w nich 8 drużyn z powiatu sierpeckiego. Po zaciętej grze, nasze dziewczyny, wygrywając 3 mecze, wyszły z grupy z I miejsca. Niestety we finale zremisowały z drużyną z Gójska i o pierwszym miejscu zadecydowało szczęście, czyli rzuty karne. Emocje były olbrzymie, być może to właśnie one spowodowały, że nasze dziewczęta zajęły w turnieju II miejsce. Cała drużyna spisała się na medal, ale na wyróżnienie zasłużyła nasza bramkarka - Klaudia Zawadzka, która otrzymała statuetkę Najlepszej Bramkarki Turnieju.

 

Czytaj więcej o: 13 grudnia 2016r. - Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej w Borkowie

14 grudnia 2016r. - "mydlane" Mikołajki

2016-12-14

     Uczniowie klas III trochę inaczej niż zwykle postanowili świętować w tym roku mikołajki. 14 grudnia wybrali się do bardzo interesujacego miejsca, gdzie w ramach realizacji cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi odwiedzili „szalonego naukowca” w „Zakatku Odkrywców” w Stróżewku. 

Czytaj więcej o: 14 grudnia 2016r. - "mydlane" Mikołajki

19 grudnia 2016r. - podziekowanie dla wolontariuszy

2016-12-19
Powiększ zdjęcie

     W poniedziałek 19 grudnia br. nasi szkolni wolontariusze, ich rodzice i pracownicy szkoły, którzy uczestniczyli w świątecznej zbiórce żywności, odebrali z rąk prezesa Banku Żywności w Płocku - p. Marka Kuczyńskiego, wiceprezes Banku Żywności - p. Aldony Cybulskiej, Wójta naszej gminy - p. Zbigniewa Tomaszewskiego, honorowego prezesa Stowarzyszenia "Szansa na życie" - p. Wojciecha Rychtera oraz koordynatora zbiórki w Gminie Mochowo - p. Renaty Będzikowskiej dyplomy. Nie zabrakło również słodkich upominków świątecznych. To dzięki zaangażowaniu w akcje min. takie jak ta, udało się zebrać w gminie ponad tonę żywności. 90 najbardziej potrzebujących rodzin z naszej gminy zostało obdarowanych paczkami świątecznymi.

     Szkoła Podstawowa w Mochowie zadeklarowała zaangażowanie w następne akcje charytatywne. Zostało podpisane porozumienie o współpracy między szkołą a prezesem Stowarzyszenia "Szansa na życie" - p. Wojciechem Rychterem.

     Wszystkim wolontariuszom, zarówno tym małym, jak i ty większym, serdecznie dziękuję za włączenie się do akcji i niesienie pomocy innym. Byliście wielcy. Liczymy na Waszą pomoc w przyszłości.  :-) :-) :-)

Czytaj więcej o: 19 grudnia 2016r. - podziekowanie dla wolontariuszy

19 grudnia 2016r. - Wigilia ZUCHÓW I HARCERZY

2016-12-19
Powiększ zdjęcie

     19 grudnia 2016 roku zuchy i harcerze wraz z opiekunami - p. Moniką Gorajek i p. Agnieszką Górką oraz dyrektorem szkoły spotkali się na szkolnej wigilii ZHP. Każdy uczestnik przygotował potrawę na wspólną kolację. Tradycyjnie rozpoczęliśmy od dzielenia się opłatkiem i życzeń, potem degustowaliśmy pyszne dania i ciasta. Były wspólne rozmowy, było śpiewanie kolęd przy akompaniamencie jednego z zuchów - Karolinki Tomaszewskiej, która grała nam na gitarze. Wszyscy uczestniczyliśmy w grze "Poszukiwania worka świętego Mikołaja". Zabawa wciągnęła zarówno małe zuchy jak również harcerzy. Gdy każdy odnalazł "swój" świąteczny prezent, nasze spotkanie dobiegło końca.

Czytaj więcej o: 19 grudnia 2016r. - Wigilia ZUCHÓW I HARCERZY

20 grudnia 2016r. - przedstawienie uczniów klasy I - "Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie"

2016-12-20

     W dniu 20 grudnia 2016r. w sali "Kino za Rogiem" swoje artystyczne umiejętności zaprezentowali uczniowie klasy I. Występowali oni dla swoich koleżanek i kolegów z punktu przedszkolnego, oddziałów przedszkolnych 0a i 0b oraz klasy II, IIIa i IIIb.  Zaprezentowali przedstawienie na podstawie bajki, które wystawili w CKiSz w Sierpcu w dniu 5 grudnia podczas obchodów V Powiatowego Dnia Wolontariatu.

     Myśl przewodnia, jaką mali artyści przekazali swoim szkolnym kolegom: "Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie" jest ponadczasowa, aktualna szczególnie w okresie przedświątecznym.

Małgorzata Maciejewska

Czytaj więcej o: 20 grudnia 2016r. - przedstawienie uczniów klasy I - "Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie"

21 grudnia 2016r. - Jasełka Szkolne

2016-12-21
Powiększ zdjęcie

     W środę, 21 grudnia w naszej Szkole zostały wystawione Jasełka. Wśród zaproszonych gości byli Wójt Gminy Mochowo - Pan Zbigniew Tomaszewski, Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Promocji Gminy - Pani Anna Witkowska oraz Proboszcz Parafii Mochowo - Ksiądz Kanonik Grzegorz Mierzejewski. Licznie przybyli także rodzice.

     W tym roku tematem przewodnim przedstawienia była rodzina. Każdy zaangażowany w przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia zapomniał, po co tak naprawdę są Święta. Dopiero nagła choroba dziecka uświadomiła wszystkim w jaki sposób należy przeżyć ten czas i co jest najważniejsze. Tradycja została połączona z nowoczesnością. Nie zabrakło śpiewu kolęd i pastorałek. Był to odpowiedni czas wprowadzenia w klimat właściwego przeżycia Narodzin Chrystusa w naszych rodzinach.

     Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem Pani Moniki Filiks. Oprawę muzyczną poprowadził Pan Wiesław Dołasiński, a dekorację wykonała Pani Renata Wrześniewska. 

Czytaj więcej o: 21 grudnia 2016r. - Jasełka Szkolne

21 grudnia 2016r. - rozstrzygnięcie konkursu na najłądniejszy świąteczny wystrój klasy

2016-12-22
Powiększ zdjęcie

     Podczas Jasełek szkolnych 21 grudnia 2016 roku zostały ogłoszone wyniki w konkursie na najładniejszy świąteczny wystrój klasy. Wyboru najpiękniej ozdobionych sal lekcyjnych dokonała komisja konkursowa w składzie: dyrektor szkoły , przedstawiciel nauczycieli, przedstawiciel uczniów oraz przewodnicząca Rady Rodziców.

Czytaj więcej o: 21 grudnia 2016r. - rozstrzygnięcie konkursu na najłądniejszy świąteczny wystrój klasy

21 grudnia 2016r. - rozstrzygnięcie konkursu na "Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową"

2016-12-21
Powiększ zdjęcie

Wyniki konkursu na "Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową"

     Szkolny konkurs plastyczny cieszył się ogromnym zainteresowaniem, wpłynęły 74 kartki Uśmiech od uczniów z klas 0 -VI.

Klasy Oa i 0b wykonały 15 kartek,

klasa I - 8 kartek,

klasa II- 15 kartek,

klasa IIIa - 6 kartek,

klasa IIIb - 8 kartek,

klaasa IV- 10 kartek,

klasa V - 11 kartek,

Klasa VI wykonała 1 kartkę.

Nagrodzono następujących uczniów:

Czytaj więcej o: 21 grudnia 2016r. - rozstrzygnięcie konkursu na "Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową"

22 grudnia 2016r. - wyjazd uczniów klasy I i II na warsztaty mydlane do "Zakątka Odkrywców"

2016-12-22

     22 grudnia 2016r. uczniowie klasy I i II uczestniczyli w warsztatach mydlanych w Zakątku Odkrywców. Podczas zajęć młodzi odkrywcy poznali krótką historię mydła, jego rodzaje oraz samodzielnie wyprodukowali ozdobne mydło glicerynowe. Wielką radość wśród uczniów wywołał niezwykły pokaz baniek mydlanych, wśród których znalazły się bańki wybuchające, bańki z mgłą, wielkie i małe. Najodważniejsi zostali w nich "zamknięci".

Czytaj więcej o: 22 grudnia 2016r. - wyjazd uczniów klasy I i II na warsztaty mydlane do "Zakątka Odkrywców"

Uczniowie miesiąca grudnia

2017-01-11
Uczniowie miesiąca grudnia wybrani!!!!!
Serdeczne gratulacje!!!
Tak trzymać!!!!
 
Kasa I: Aleksandra Gabrychowicz
Klasa II: Maria Szczepańska
Klasa III a: Maja Krajewska
Klasa III b: Kinga Przybojewska
Klasa IV: Zofia Wieluńska
Klasa v: Gabriela Dąbkowska
Klasa VI: Karolina Śliwowska
Czytaj więcej o: Uczniowie miesiąca grudnia

05 stycznia 2017r. - XXVI Hufcowe Sierpeckie Kolędowanie

2017-01-05
Powiększ zdjęcie

     5 stycznia zuchy i harcerze z naszej szkoły uczestniczyli w XXVI Hufcowym Sierpeckim Kolędowaniu. Dzieci z 8 Gromady Zuchowej "Radosne Słoneczka" wykonały kolędę "Pójdźmy wszyscy do stajenki". Najpierw Karolinka Tomaszewska zagrała wstęp na gitarze, a potem wszystkie zuchy odśpiewały kolędę z nowoczesnym podkładem. Harcerze z 2 DH Wataha wykonali pastorałkę "Skrzypi mróz". Dzieci miały również okazję posłuchać występów innych drużyn i gromad. Otrzymały również pamiątkowe przypinki i dyplom oraz słodkie upominki. Wszyscy wrócili zadowoleni i szczęśliwi.

Czytaj więcej o: 05 stycznia 2017r. - XXVI Hufcowe Sierpeckie Kolędowanie

Na Dzień Babci i Dziadka

2017-01-20
Powiększ zdjęcie

Kochana Babciu, Kochany Dziadku  !!!

W dniu Waszego święta

życzymy Wam wszystkiego co najpiękniejsze,

duuuuużo zdrowia, dni pełnych radości,

pomyślnych w życiu zdarzeń

oraz realizacji wszystkich marzeń UśmiechUśmiechUśmiech

Uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej w Mochowie

 

Czytaj więcej o: Na Dzień Babci i Dziadka

15 stycznia 2017r. - nasze wolontariuszki zaangażowane w zbiorkę pieniędzy na szczytny cel - WOŚP

2017-01-16
Powiększ zdjęcie

     15 stycznia 2017r. dwie wolontariuszki - harcerki z 2DH Wataha wzięły udział w 25 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sylwia Korpolińska i Zosia Wieluńska zbierały pieniądze na placu przy kościele parafialnym w Mochowie. Udało się zebrać 514,66 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.

Koordynatorem zbiórki była p. Agnieszka Górka.

Czytaj więcej o: 15 stycznia 2017r. - nasze wolontariuszki zaangażowane w zbiorkę pieniędzy na szczytny cel - WOŚP

20 stycznia 2017r. - spotkanie z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka

2017-01-20
Powiększ zdjęcie

     W piątek 20 stycznia br. w remizie OSP w Mochowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Oprocz dziadków mieliśmy zaszczyt gościć gospodarza naszej gminy - p. Zbigniewa Tomaszewskiego oraz sponsorów nagród - fundację "Mocni mocą nadziei". Nie zabrakło również rodziców, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Wychowawcy razem z uczniami przygotowali mini koncert piosenek. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się konkursy, w których mogli wziąć udział dziadkowie ze swoimi pociechami. Raz jeszcze wszystkim babciom i dziadkom życzymy duuuuzo zdrowia i radości na codzień.

Czytaj więcej o: 20 stycznia 2017r. - spotkanie z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka

07 lutego 2017r. - Dzień Bezpiecznego Internetu

2017-02-07
Powiększ zdjęcie

     Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w sieci oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

     W tym roku dzień ten przebiegał pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze”. Podczas 13 edycji wydarzenia w Polsce organizatorzy zwracali uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Podkreślali, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. DBI w naszej szkole zostal przygotowany przez p. Agatę Klimkiewicz.

Czytaj więcej o: 07 lutego 2017r. - Dzień Bezpiecznego Internetu

09 lutego 2017r. - pogadanka nt. bezpieczeństwa

2017-02-09
Powiększ zdjęcie

11 lutego 2017r. - choinka szkolna

2017-02-11
Powiększ zdjęcie

16 lutego 2017r. - wyjazd do kina "Przedwiośnie" na film "Ostatni smok świata"

2017-02-16
Powiększ zdjęcie

     W czasie ferii zimowych 16 lutego 2017r. uczniowie z klas IIIa, IIIb i IV wyjechali do kina "Przedwiośnie" w Płocku na film "Ostatni smok świata”. Po seansie nie mogło zabraknąć wizyty w Mc Donaldzie. Opiekunami wyjazdu były panie: E. Nawrocka, M. Filiks oraz R. Wrześniewska.

Czytaj więcej o: 16 lutego 2017r. - wyjazd do kina "Przedwiośnie" na film "Ostatni smok świata"

16 lutego 2017r. - warsztaty dla uczniów z zakresu udzielania pierwszej pomocy

2017-02-16
Powiększ zdjęcie

     W czwartek 16 lutego 2017r. odbyły się zajęcia dla dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy, prowadzone przez  uczniów - wolontariuszy z Zespołu Szkół nr 1  im. gen. Jose’ de San Martin w Sierpcu pod opieką p. Moniki Gesek.
     Uczniowie mówili o tym, jak postępować w razie wypadku, jak zabezpieczyć miejsce, sprawdzić stan poszkodowanego, wezwać profesjonalną pomoc czy też opatrzyć ranę. Dzieci nauczyły się  również w jaki sposób udzielić pomocy osobie, która się zachłysnęła. Najbardziej interesujące były ćwiczenia, podczas których uczyły się m. in układania poszkodowanej osoby w pozycji bocznej bezpiecznej oraz wykorzystania folii termicznej.

Czytaj więcej o: 16 lutego 2017r. - warsztaty dla uczniów z zakresu udzielania pierwszej pomocy

Zakończenie akcji "I ty mozesz zostać ratownikiem"

2017-02-02
Powiększ zdjęcie

     Nasza szkolna akcja "I ty mozesz zostać ratownikiem" dobiegła końca. Dziękuję wszystkim dzieciom, które podzieliły sie swoimi serduszkami w postaci przyniesionych pluszaków i wspomogły inne potrzebujace dzieci. Fajnie, że zawsze możemy na Was liczyć.

Czytaj więcej o: Zakończenie akcji "I ty mozesz zostać ratownikiem"

Drodzy Rodzice i Uczniowie

2017-02-16
Powiększ zdjęcie

Uczniowie stycznia wybrani :-)

2017-02-27

Uczniowie miesiąca stycznia wybrani!!!!!

Serdeczne gratulacje!!!

Tak trzymać!!!!

Kasa I: Wiktoria Remplewicz

Klasa II: Bartosz Janiszewski

Klasa III a: Blanka Wypych

Klasa III b: Zuzanna Gurda

Klasa IV: Rafał Misztalski

Klasa V: Aleksandra Załęgowska

Klasa VI: Nikola Wiśniewska

Czytaj więcej o: Uczniowie stycznia wybrani :-)

03 marca 2017r. - cykl spotkań z ciekawymi ludźmi - tym razem gospodarz naszej gminy

2017-03-03
Powiększ zdjęcie

     Kolejne spotkanie z cyklu” Spotkania z ciekawymi ludźmi” odbyło się 3 marca 2017r. w sali "Kino za Rogiem". Tym razem uczniowie klas IIIa, IIIb i IV zaprosili Wójta naszej gminy pana Zbigniewa Tomaszewskiego. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Dzieci zaplanowały dla swojego gościa wiele atrakcji. Na początku uczniowie przedstawili prezentację multimedialną pt. „Gmina Mochowo - Moja mała ojczyzna”. Zaprezentowali w niej historię gminy, położenie oraz walory turystyczne.

Czytaj więcej o: 03 marca 2017r. - cykl spotkań z ciekawymi ludźmi - tym razem gospodarz naszej gminy

06 marca 2017r. - warsztaty ceramiczne dla uczniów kl. I i II

2017-03-06
Powiększ zdjęcie

     6 marca br. dzieci z klasy I i II wzięły udział w warsztatach ceramicznych. Zajęcia odbyły się w szkole. Zostały poprowadzone przez pana Grzegorza Dybowskiego. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowywały sobie glinę i tworzyły formy według własnego pomysłu. Podobało im się również wykonywanie naczyń ceramicznych na kole garncarskim oraz sam proces zdobienia naczyń. Uczniowie wspaniale spędzili czas wykorzystując swoje uzdolnienia. Zajęcia te rozwijały inwencję i wyobraźnię dzieci. Sprawiały im niesamowitą radość i wprawiały je w dobry nastrój.

Maciejewska Małgorzata

Czytaj więcej o: 06 marca 2017r. - warsztaty ceramiczne dla uczniów kl. I i II

09 marca 2017r. - IV edycja szkolnego konkursu logopedycznego

2017-03-09
Powiększ zdjęcie

09 marca br. w naszej szkole odbył się konkurs logopedyczny. Został on po raz czwarty przygotowany przez p. Agnieszkę Krzyżanowską. Dzieci otrzymały do przygotowania i wyrecytowania wiersze o różnej tematyce. W konkursie wzieli udział uczniowie z oddziałów 0a, 0b, kl. I i II. Wyniki zostaną przedstawione uczniom na najblizszym apelu porządkowym tj. w ostatnim tygodniu marca.

Czytaj więcej o: 09 marca 2017r. - IV edycja szkolnego konkursu logopedycznego

Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejsza książeczkę w języku angielskim

2017-03-01
Powiększ zdjęcie

21 marca 2017r. - wycieczka klas III do Happy Parku w Stóżewku

2017-03-21
Powiększ zdjęcie

     Pierwszy dzień wiosny nieco inaczej spędzili uczniowie klas III.  Był to czas beztroskiej zabawy i radości w  „Happy Parku” w Stróżewku. Dzieci bawiły się w kulkach, na zjeżdżalniach oraz uczestniczyły w zabawach z animatorami. Nie zabrakło wspólnych tańców do ulubionej muzyki, śpiewu oraz sportowej rywalizacji. Świętowanie przyjścia wiosny upłynęło  na wyśmienitej zabawie.

Czytaj więcej o: 21 marca 2017r. - wycieczka klas III do Happy Parku w Stóżewku

21 marca 2017r. - powiatowy konkurs piosenki angielskiej w Szkole Podstawowej w Ligowie rozstrzygnięty

2017-03-21
Powiększ zdjęcie

     21 marca 2017r. uczennica klasy V naszej szkoły, Julia Witkowska, zajęła III miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej w Ligowie. Wykonała piosenkę Justina Biebera "Love Yourself". Uczennicę przygotował nauczyciel języka angielskiego - p. Paweł Wolder. (P.S. sam też uczestniczył w konkursie w roli "gitarzysty"). Gratulujemy sukcesu !!!

Czytaj więcej o: 21 marca 2017r. - powiatowy konkurs piosenki angielskiej w Szkole Podstawowej w Ligowie rozstrzygnięty

21 marca 2017r.- powitanie pierwszego dnia wiosny

2017-03-21
Powiększ zdjęcie

"Dzisiaj mamy święto wiosny - każdy musi być radosny.
Chodż już do nas wiosno - do przedszkolnych dzieci,
niech już będzie ciepło, niech słonko zaświeci.
Niechaj ptak zaśpiewa, zielenieją drzewa,
bociek niech przyleci, bo czekają dzieci !"

     Na dzisiejszy dzień czekali wszyscy z utęsknieniem. To przecież pierwszy dzień wiosny!!!. Przygotowania trwały już od tygodnia. Samorząd Uczniowski zaangażował cała szkołę w przygotowanie "Marzanny", a pomysłów było co nie miara. Dzieci z punktu przedszkolnego i klas 0-II pożegnały swoje kukły na korytarzu przekazując je starszym kolegom i koleżankom. Wszyscy uczniowie klas IV-VI, po krótkiej rozmowie z panem policjantem nt. bezpiecznego poruszania się po drogach, udali się na przemarsz ulicami Mochowa. Odwiedzili pobliskie sklepy i urzędy. Byli w ośrodku zdrowia, urzędzie gminy, banku, sklepach. Na znak pożegnania zimy i powitania wiosny zostawili wszędzie tam, gdzie się pojawili kukły. Po powrocie do szkoły uczniowie przenieśli się do sali "Kino za Rogiem", gdzie każda klasa zaprezentowała przygotowaną przez siebie piosenkę w formie playbacku. Zobaczcie sami jaką radość sprawił uczniom dzisiejszy dzień.

     Dziękujemy całemu Samorzadowi Uczniowskiemu razem z opiekunami p. Pawłem Wolderem i p. Renatą Mosakowską za organizację tego dnia.

Czytaj więcej o: 21 marca 2017r.- powitanie pierwszego dnia wiosny

03 kwietnia 2017r. - grupa cyrkowa "SZOK" w naszej szkole

2017-04-05
Powiększ zdjęcie

04 kwietnia 2017r. - Dzień Patrona Szkoły

2017-04-11
Powiększ zdjęcie

     02 kwietnia obchodziliśmy 12 rocznicę śmierci Świętego Jana Pawła II. Z tej okazji 4 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, której motto brzmiało: „Ideały są jak gwiazdy - jeśli nie można ich dosięgnąć, to należy się nimi kierować.”

     W atmosferze zadumy i wyciszenia przypominaliśmy myśli i przesłania Jana Pawła II  skierowane do dzieci i młodzieży. Uroczystość była hołdem oddanym przez uczniów naszej szkoły największemu Polakowi wszechczasów - Świętemu Janowi Pawłowi II, zaproszeniem do pójścia drogą, którą wytrwale nam wskazywał i zmiany życia na lepsze, a także podziękowaniem za jego pontyfikat, będący niepowtarzalnym darem dla każdego z nas.

     Głęboko wierzymy, że nasz Patron Święty Jan Paweł II  obejmuje z Domu Ojca  swym błogosławieństwem naszą małą szkołę, jej uczniowską społeczność, pedagogów i wszystkich, którzy w niej pracują.

 Agata Klimkiewicz

Czytaj więcej o: 04 kwietnia 2017r. - Dzień Patrona Szkoły

29 marca 2017r. - podsumowanie Konkursu Logopedycznego zorganizowanego w ramach Europejskiego Dnia Logopedy

2017-03-29
Powiększ zdjęcie

IV SZKOLNY KONKURS LOGOPEDYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY

      29 marca, na apelu podsumowującym miesiąc, wręczono nagrody zwycięstwom IV Szkolnego Konkursu Logopedycznego zorganizowanego w ramach Europejskiego Dnia Logopedy.

            Konkurs skierowany był do uczniów klas 0-III, objętych terapią logopedyczną w bieżącym roku szkolnym. Zadanie uczestników polegało na wyrecytowaniu wiersza logopedycznego, nasyconego trudnymi, ćwiczonymi przez dziecko głoskami. Dzięki zaangażowaniu uczniów, ich wychowawców i rodziców prezentacja utworów wypadła bardzo dobrze.

            Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce - Paulina Golat klasa I

II miejsce - Norbert Nagiewicz klasa II

III miejsce - Oliwia Skierska klasa 0a, Sebastian Rudziński klasa 0b

            Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy książeczki i gry przydatne przy dalszej pracy nad poprawą wymowy. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

 Agnieszka Krzyżanowska

Czytaj więcej o: 29 marca 2017r. - podsumowanie Konkursu Logopedycznego zorganizowanego w ramach Europejskiego Dnia Logopedy

30 marca 2017r. - XXIII Hufcowy Przegląd Twórczości Zuchów i Harcerzy i I miejsce dla naszych ZUCHÓW

2017-04-03
Powiększ zdjęcie

I MIEJSCE

DLA NASZYCH ZUCHÓW "RASOSNYCH SŁONECZEK"  !!!!!!!!

     W czwartek 30 marca w CKiSz w Sierpcu odbył się XXIII Hufcowy Przegląd Twórczości Zuchów i Harcerzy. W przeglądzie udział wzięli nasi harcerze z 2 DH Wataha i zuchy z 8 GZ Radosne Słoneczka. Najpierw rywalizowały gromady zuchowe. Członkowie poszczególnych gromad prezentowali piosenkę lub taniec. Nasze zuchy zaśpiewały utwór „Trzy gwiazdki” przy akompaniamencie członkini gromady - Karoliny Tomaszewskiej, która grała na gitarze. W drugiej części swoją twórczość prezentowali harcerze. Członkowie Watahy zaśpiewali utwór „Czar ogniska”. Po występach odbyła się przerwa na obrady jury w trakcie której harcerki prowadziły pląsy i zabawy. Wszyscy aktywnie brali udział we wspólnej zabawie.

Czytaj więcej o: 30 marca 2017r. - XXIII Hufcowy Przegląd Twórczości Zuchów i Harcerzy i I miejsce dla naszych ZUCHÓW

07 kwietnia 2017r. - konkurs taneczny "Zaczarowane baletki"

2017-04-10
Powiększ zdjęcie

     07 kwietnia 2017r. dzieci z punktu przedszkolnego wzięły udział w konkursie tanecznym dla przedszkolaków „Zaczarowane baletki” zorganizowanym przez Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. Występ pt. „Żaby, aby” zapewnił przedszkolakom III miejsce w kategorii wiekowej 3 - 4 latki. Nagrodą był ogromny miś, który trafił do przedszkola, dyplom oraz słodkości.

     Dzieci przygotowane zostały przez p. Justynę Wyckę.

Czytaj więcej o: 07 kwietnia 2017r. - konkurs taneczny "Zaczarowane baletki"

24 kwietnia 2017r. - program profilkatyczny "Bezpieczne postępowanie z psem"

2017-04-24
Powiększ zdjęcie

25 kwietnia 2017r. - występ naszych uczniów na V Koncercie Charytatywnym "Najmłodsi z pomocą - dla Bartka" w CKiSZ w Sierpcu

2017-04-25
Powiększ zdjęcie

     25 kwietnia w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbył się koncert charytatywny „Najmłodsi z Pomocą dla Bartka”. W czasie koncertu swoje umiejętności taneczne zaprezentowały dzieci z przedszkoli i szkół z terenu powiatu sierpeckiego.

     Naszą szkołę reprezentowała grupa dzieci z klas "zero", które wystąpiły  w tańcu „Wróżki i Król Gór” przygotowanym przez panią Monikę Gorajek. Po występie, dzieci z panią dyrektor przekazały "pieniądze dla Bartka" Zostały one zebrane podczas kiermaszu wielkanocnego zorganizowanego przez harcerzy z naszej szkoły. Wszyscy występujący otrzymali słodkie upominki oraz dyplom z podziękowaniem za udział w koncercie. Nasze przedszkolaki wróciły bardzo zadowolone.

     Dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły kiermasz wielkanocny i pomagały podczas koncertu.

Czytaj więcej o: 25 kwietnia 2017r. - występ naszych uczniów na V Koncercie Charytatywnym "Najmłodsi z pomocą - dla Bartka" w CKiSZ w Sierpcu

31 marca - 02 kwietnia 2017r. - udział uczniów naszej szkoły, rodziców i pracowników w Wielkanocnej Zbiórce Żywności

2017-04-03

     W piątek 31 marca oraz sobotę 01 kwietnia 2017r. 59 uczniów oraz 25 rodziców i pracowników naszej szkoły wzięło udział w IV już edycji zbiórki żywności. W całej gminie udało się zebrać rekordową ilość produktów spożywczych - ponad 1300 kg.

     Praca naszych wolontariuszy przebiegała pod okiem szkolnego koordynatora - p. Agnieszki Górki, gminnego koordynatora - p. Renaty Będzikowskiej oraz współpracy przedstawicieli Banku Żywności w Płocku - prezesa p. Marka Kuczyńskiego i wiceprezes p. Aldony Cybulskiej. Raz jeszcze dziękuję za współpracę.

Czytaj więcej o: 31 marca - 02 kwietnia 2017r. - udział uczniów naszej szkoły, rodziców i pracowników w Wielkanocnej Zbiórce Żywności

27 kwietnia 2017r. - sukces najmłodszych w konkursie matematycznym. BRAWOOOOO !!!

2017-04-27
Powiększ zdjęcie

     W Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Tłuchowie w czwartek 27 kwietnia br. odbył się konkurs matematyczny dla klas I-III „Omnibus 2017”. Do konkursu przystąpiło 5 szkół: SP Bożewo, SP Mochowo, SP Mysłakówko, SP Kikół, SP Tłuchowo. Zadania matematyczne rozwiązywały 3-osobowe drużyny. Naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny:
z klasy I: Dawid Korpoliński, Błażej Wypych, Julia Jankowska,
z klasy II: Karolina Tomaszewska, Maria Szczepańska, Jakub Zawadzki,
natomiast z III: Zofia Budnicka, Mikołaj Szylka, Kacper Gajewski.
      Po bardzo ciężkich zmaganiach udało się zdobyć wymarzoną lokatę. Drużyna z klasy I stanęła na podium zajmując I miejsce. I to nie koniec niespodzianek - drużyna z kl. II zdobyła również I miejsce.

GRATULUJEMY SUKCESU !!!

Czytaj więcej o: 27 kwietnia 2017r. - sukces najmłodszych w konkursie matematycznym. BRAWOOOOO !!!

28 kwietnia 2017r. - podziękowanie wszystkim zaangażowanym w wielkanocną zbiórkę żywności

2017-04-28
Powiększ zdjęcie

     W piątek 28 kwietnia 2017r. w sali kinowej odbyło się spotkanie gospodarza naszej gminy - p. Zbigniewa Tomaszewskiego oraz koordynatora wielkanocnej zbiórki żywności - p. Renaty Będzikowskiej z uczniami, rodzicami i pracownikami szkoły zaangażowanymi w gminną akcję, której głównym celem była pomoc najbardziej potrzebującym.

     W akcji wzięło udział 59 uczniów Uśmiech oraz 25 rodziców i pracowników szkoły. Zebrano w całej gminie ponad 1300 kg żywności. Każdy wolontariusz otrzymał podziekowanie z rąk pana Wójta, a także miły upominek. Podziękowań nie było końca. Wszyscy zgodnie zadeklarowali, że nie koniec takich działań, że są gotowi nieść pomoc innemu człowiekowi. 

Kochani baaaaardzo dziękuję  Uśmiech Uśmiech Uśmiech za aktywny udział, poświęcenie czasu, a przede wszystkim za bezinteresowną pomoc na rzecz drugiego człowieka. Dziękuję koordynatorowi szkolnemu - p. Agnieszce Górce. Jesteście wielcy !!!

Czytaj więcej o: 28 kwietnia 2017r. - podziękowanie wszystkim zaangażowanym w wielkanocną zbiórkę żywności

05 kwietnia 2017r. - wyjazd ucz. kl. I i II do ratusza w Sierpcu na warsztaty "Tradycje wielkanocne"

2017-05-01
Powiększ zdjęcie

Zajęcia warsztatowe w Ratuszu w Sierpcu - Pokaz palm i pisanek wielkanocnych

     05 kwietnia 2017r. uczniowie klasy I i II uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych w Ratuszu w Sierpcu, podczas których poznali zwyczaje i obrzędy związane ze Świętami Wielkanocnymi. Dzieci oglądały prezentację multimedialną „Wielkanoc na Mazowszu”. Słuchały  gawędy połączonej z zajęciami praktycznymi, na które składały się: pokaz zdobienia jajek woskiem oraz samodzielne wykonanie pisanki tradycyjną techniką, a także pokaz palm regionalnych i samodzielne wykonanie palmy.

Wykonaną przez siebie palmę i pisankę dzieci  zabrały  do domu.

Maciejewska Małgorzata

Czytaj więcej o: 05 kwietnia 2017r. - wyjazd ucz. kl. I i II do ratusza w Sierpcu na warsztaty "Tradycje wielkanocne"

20 kwietnia 2017r. - wyróżnienie w konkursie recytatorskim "Pięknie być człowiekiem..."

2017-04-20
Powiększ zdjęcie
     20 kwietnia 2017r. dwoje uczniów z klasy II, wzięło udział w powiatowych eliminacjach konkursu recytatorskiego pod hasłem "Pięknie być człowiekiem...". Konkurs organizowany był przez Bibliotekę Pedagogiczną w Sierpcu oraz CKiSZ. Marysia Szczepańska i Piotr Piotrowski zaprezentowali dwa wiersze o książkach. Cały ich prezentacja trwała 7 minut. Piotruś Piotrowski zdobył wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy !!!
Opiekunem była p. Agnieszka Górka
foto ze strony: http://mbp.sierpc.pl
Czytaj więcej o: 20 kwietnia 2017r. - wyróżnienie w konkursie recytatorskim "Pięknie być człowiekiem..."

07 kwietnia 2017r. - kiermasz wielkanocny, którego celem było zebranie środków "dla Bartka" ucznia Szkoły Podstawowej w Gozdowie

2017-04-07
Powiększ zdjęcie
     07 kwietnia w naszej szkole został zorganizowany kiermasz wielkanocny. Jego organizatorami byli harcerze z 2DH Wataha oraz zuchy z 9 GZ Radosne słoneczka wraz z opiekunami. Przygotowali oni wielkanocne babeczki, zaś uczniowie z klasy II wielkanocne ozdoby. Kiermasz swoim zasięgiem objął również instytucje z terenu Mochowa.
     Cel akcji był szczególny, ponieważ cały dochód ze zbiórki został przekazany Bartkowi - chłopcu z gminy Gozdowo, który urodził się z głębokim niedosłuchem. Zbiórka cieszyła się ogromnym zainteresowaniom wśród uczniów, jak również pracowników i rodziców. Dzięki Waszym dobrym serduszkom udało się zebrać 777, 77 zł. To będzie szczęśliwa siódemka dla Bartka.  
     25 kwietnia na koncercie organizowanym "Dla Bartka" w CKiSZ w Sierpcu, nasze przedszkolaki przekażą całą zebraną kwotę. Serdecznie dziękujemy zuchom, harcerzom, uczniom klasy II oraz rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie babeczek i ozdób, jak również wszystkim ofiarodawcom za każdą złotówkę.
Opiekunowie akcji: p. Agnieszka Górka i p. Monika Gorajek.
Czytaj więcej o: 07 kwietnia 2017r. - kiermasz wielkanocny, którego celem było zebranie środków "dla Bartka" ucznia Szkoły Podstawowej w Gozdowie

28 kwietnia 2017r. - występ uczniów w XXII Ogólnopolskim Przeglądzie Teatru, Pieśni i Tańca "Kwiecień-Plecień" w CKiSZ w Sierpcu

2017-04-28

03 lutego 2017r. - występ uczniów z okazji Powiatowego Spotkania Noworocznego

2017-02-03

     03 lutego 2017r. mieliśmy przyjemność wziąć udział w noworocznym spotkaniu samorządowców powiatu sierpeckiego. Uroczystość odbyła się w Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym w Sierpcu. Nasze dzieci z klas III w przepięknej sali widowiskowej zaprezentowały występ artystyczny - taniec śnieżynek. Kolędnicy złożyli wszystkim gościom życzenia noworoczne. Dzieci zostały przygotowane przez p. Renatę Wrześniewską oraz p. Elżbietę Nawrocką. Występ naszych dzieci na profilu extra sierpc >>>>> kliknij https://www.facebook.com/extrasierpc/videos/415905015412351/

Czytaj więcej o: 03 lutego 2017r. - występ uczniów z okazji Powiatowego Spotkania Noworocznego

27 kwietnia 2017r. - mamy dwa I miejsca w II Ligowskim Przeglądzie Piosenki i Pieśni Pariotycznej !!!

2017-04-27
Powiększ zdjęcie

    Kolejny sukces naszych wokalistek. Tym razem w II Ligowskim Przeglądzie Piosenki  Pieśni Patriotycznej zorganizowanym pod honorowym patronatem Wójta Gminy Mochowo Zbigniewa Tomaszewskiego oraz ks. kan. Andrzeja Zembrzuskiego i Stowarzyrzenia "Serce-Sercu".

     W przeglądzie wzięli udział uczniowie z 8 szkół podstawowych. W kategorii soliści klas IV-VI - I miejsce zajęła uczennica kl. IV - Zosia Wieluńska. W kategorii zespół IV-VI również I miejsce zajęły dziewczynki naszej szkoły: Zosia Wieluńska z kl. IV, Sylwia Korpolińska z kl. IV oraz Julia Witkowska z kl. V. Zostały one przygotowane przez p. Wiesława Dołasińskiego. Gratulujemy !!!

Czytaj więcej o: 27 kwietnia 2017r. - mamy dwa I miejsca w II Ligowskim Przeglądzie Piosenki i Pieśni Pariotycznej !!!

04 maja 2017r. - wycieczka klasy I i II do Torunia i Grębocina

2017-05-04

     04 maja 2017r. uczniowie  klas I i II uczestniczyli w wycieczce do Torunia i Grębocina. Na początku dzieci obejrzały seans w Planetarium pt.: „Cudowna Podróż”. W trakcie seansu uczniowie udali się w podróż po Układzie Słonecznym. Dzieci były zachwycone pokazem i efektami specjalnymi. 

Czytaj więcej o: 04 maja 2017r. - wycieczka klasy I i II do Torunia i Grębocina
Grudzień
pnwtsrczptsond
1Pokaż wydarzenia w dniu 2 grudnia
Pokaż wydarzenia w dniu 3 grudnia456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II
w Mochowie
e-mail: spjp2mochowo@wp.pl