18 listopada 2016r. - rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Jesienny pejzaż wsi. Ochrona ekspozycji przyrodniczej w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu"

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu corocznie zaprasza dzieci do udziału w różnorodnych konkursach. I w tym roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym "Jesienny pejzaż wsi. Ochrona ekspozycji przyrodniczej w Muzem Wsi Mazowieckiej w Sierpcu".

Celem głównym było uwrażliwienie młodych ludzi na piękno przyrody oraz potrzebę jej zachowania i ochrony. Do konkursu zgłosiło się 809 młodych twórców w wieku 10 -16 lat z 94 szkół i ośrodków kultury. Ich zadaniem było wykonanie pracy w jednej z czterech technik plastycznych: rysunek, malowanka, kolaż lub wyklejanka.

Uczennica klasy IV - Zuzanna Kanty została laureatką konkursu zdobywając III miejsce w kategorii kolaż. Oprócz dyplomu otrzymała nagrodę rzeczową: śpiwór i karimatę. W konkursie udział wzięły również: Amelia Ambroziak z klasy IV oraz Karolina Zawadzka z klasy VI.  Konkurs był współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.