Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

rok szk. 2017/2018

Artykuły

04 września 2017r. - przystapienie do programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”

2017-09-04

     W roku szkolnym  2017/18 klasa I ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II W Mochowie przestąpiła do programu edukacyjnego o charakterze społecznym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Realizacja treści z zakresu bezpieczeństwa odbywa się z wykorzystaniem  scenariuszy i przesłanych materiałów:  dla dzieci - książeczek z ćwiczeniami i zabawami, dzięki którym mogą samodzielnie lub z rodzicami utrwalać zdobytą w szkole wiedzę, dla rodziców - broszur.

     Po zakończeniu  programu  odbędzie się Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie online sprawdzający zdobytą przez pierwszoklasistów wiedzę z zakresu bezpieczeństwa oraz  zasad udzielania pierwszej pomocy. Szkoła otrzyma certyfikat udziału w programie. Patronat honorowy nad programem sprawuje Komenda Główna Policji, partnerem medialnym jest portal MiastoDzieci.pl.

Czytaj więcej o: 04 września 2017r. - przystapienie do programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”

04 września 2017r. - wygrana w konkursie ogólnopolskim "Jak nie czytam, jak czytam"

2017-09-04
Powiększ zdjęcie

     Gazeta „Biblioteka w szkole” zorganizowała po raz kolejny konkurs, którego celem było pokazanie, że czytać można wszędzie: czytano w szkołach, na rynkach, ulicach,  plaży, nawet na Giewoncie. W wielu miejscach organizowano dodatkowe atrakcje, przeradzające czytanie w wielogodzinne akcje czytelnicze. W biciu rekordu wzięli udział również uczniowie szkoły.

     Organizatorem akcji była p. Monika Gorajek.

     Znaleźliśmy się wśród nagrodzonych. Szkoła otrzyma 15 darmowych prenumerat czasopisma „Biblioteka w szkole”.

Czytaj więcej o: 04 września 2017r. - wygrana w konkursie ogólnopolskim "Jak nie czytam, jak czytam"

11 września br. - I Gminny Dzień Wolontariatu oraz wizyta przedstawicieli holenderskiej fundacji w naszej szkole

2017-09-11
Powiększ zdjęcie

     11 września br na hali sportowej odbył się I Gminny Dzień Wolontariatu. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych, działacze z zakresu wolontariatu, dzieci i młodzież z gminnych szkół oraz ich rodzice.

     Każdego roku uczniowie i ich rodzice angażują się w różne działania wolontariackie min. zbiórki żywności, pozyskiwanie  środków finansowych bądź rzeczowych na potrzeby osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych czy też WOŚP. Nie trzeba długo prosić - odzew jest natychmiastowy.

     Tego dnia mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli fundacji holendersksiej - sponsorów pompy insulinowej dla naszej uczennicy. Nie obyło sie też bez występów artystycznych w wykonaniu uczniów kl. II, a także pięknym utworów wokalnych. W ten wyjątkowy dzień szkoła nasza otrzymała zaszczytny tytuł "Aktywny społecznik roku". Nagrodę odebrała p. Maciejewska Małgorzata ze swoimi uczniami.

Czytaj więcej o: 11 września br. - I Gminny Dzień Wolontariatu oraz wizyta przedstawicieli holenderskiej fundacji w naszej szkole

15 września - udział w akcji "Sprzątanie świata"

2017-09-15
Powiększ zdjęcie

     „Sprzątanie świata” to ogólnopolska akcja poszanowania środowiska, której glównym celem jest zadbanie o środowisko naturalne, promowanie pozytywnych działań w zakresie nieśmiecenia. Od 23 lat w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzone są działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów oraz selektywną zbiórkę i recykling. W całej Polsce angażują się i integrują społeczności lokalne. Jak co roku, również w naszej szkole uczestniczyliśmy w zbiórce odpadów. W akcję włączyli się uczniowie od tych najmłodszych - 5,6 - latków, aż po klasę VII.

Czytaj więcej o: 15 września - udział w akcji "Sprzątanie świata"

27 września 2017r. - klasa I i 0b na warsztatach w "Zakątku Odkrywców"

2017-09-27
Powiększ zdjęcie

     27 września uczniowie klas 0b i I wybrali się na niezwykłe warsztaty. Młodzi Odkrywcy własnoręcznie wykonali kredki, które zaskakiwały nie tylko żywymi kolorami, ale także pięknymi zapachami! Spotkanie urozmaicił pokaz Zaczarowanego Ołówka, który przeniósł wszystkich w zadziwiający świat magii.

     Zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć  z wycieczki na facebooku "Zakątka Odkrywców”.

Czytaj więcej o: 27 września 2017r. - klasa I i 0b na warsztatach w "Zakątku Odkrywców"

02 października 2017r. - IV Memoriał św. Jana Pawła II o puchar przechodni

2017-10-02
Powiększ zdjęcie
     W dniu 02.10.2017r. wszyscy uczniowie naszej szkoły, uczcili pamięć naszego patrona, uczestnicząc w IV Memoriale św. Jana Pawła II o Puchar Przechodni. Jak co roku uczniowie rywalizowali o piękne trofea w dwóch kategoriach wiekowych. W grupie młodszej klasy O- II oraz po raz pierwszy w grupie starszej klasy III-VII. Konkurencje były tak dobrane, aby o zwycięstwie nie decydował wiek, siła i indywidualna sprawność poszczególnych uczniów, ale praca zespołowa. Do samego końca w obu kategoriach walka była bardzo wyrównana i zacięta, jednak oparta na zasadach fair play a jej motywem przewodnim była dobra zabawa. Cel został osiągnięty. Wszyscy uczniowie i wychowawcy bawili się świetnie.
            Zwieńczeniem uroczystości było wspólne spotkanie na hali sportowej, w trakcie, którego, pani dyrektor wręczyła zwycięzcom  puchary oraz dyplomy za pozostałe miejsca. W tym roku w kategorii młodszej zwyciężyli uczniowie klasy II. W starszej grupie wiekowej wielką niespodzianką dla  wszystkich okazała się wygrana uczniów z klasy IVb.                                           
         Na koniec zmagań sportowych wszyscy uczniowie otrzymali soczki w kartonikach ufundowane przez Radę Rodziców.
Za organizację odpowidzialne były p. Renata Mosakowska oraz p. Małgorzata Kamińska.
Czytaj więcej o: 02 października 2017r. - IV Memoriał św. Jana Pawła II o puchar przechodni

07 października - brawoooo - dwa srebrne medale w dyscyplinie taekwondo dla ucznia klasy II

2017-10-07
Powiększ zdjęcie

     W dniu 7.10.2017 na Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sierpcu odbyły się dwie imprezy Taekwondo Olimpijskiego. Jednocześnie na 3 matach rywalizowali zawodnicy w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i Mistrzostwach Mazowsza Dzieci. W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików rywalizowali zawodnicy w wieku 10-11 lat, w Mistrzostwach Mazowsza dzieci w wieku od 5 do 9 lat. W sumie blisko 200 zawodników z 16 Klubów z czterech województw: mazowieckiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego.

     W konkurencji twioapchagi i konkurencji dollyochagi Oliwier Będzikowski uczeń klasy II, zdobył dwa srebrne medale.

Czytaj więcej o: 07 października - brawoooo - dwa srebrne medale w dyscyplinie taekwondo dla ucznia klasy II

13 października 2017r. - Dzień Edukacji Narodowej

2017-10-16
Powiększ zdjęcie

     W piątek w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Jak co roku, tego dnia każda placówka oświatowa, zarówno publiczna jak i niepubliczna, obchodzi swoje święto. Jest to święto zarówno nauczycieli, jak i pracowników niepedagogicznych. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Wójta Gminy Mochowo Zbigniewa Tomaszewskiego, który podziękował pracownikom szkoły za kolejny, ciężki rok pracy oraz życzył pomyślności i rozwijania pasji w obszarze edukacji. Z rąk wójta nagrody otrzymały nauczycielki Elżbieta Nawrocka oraz Małgorzata Maciejewska.

Czytaj więcej o: 13 października 2017r. - Dzień Edukacji Narodowej

16 października 2017r. - Światowy Dzień Żywności

2017-10-16
Powiększ zdjęcie

     W związku ze Światowym Dniem Żywności w klasach  IV - VII odbyły się pogadanki na temat zdrowego odżywiania. Uczniowie wraz z wychowawcami wykonywali kanapki, surówki, sałatki zgodnie z zasadami racjonalnego odżywiania. Staramy się zachęcać dzieci różnymi sposobami do spożywania owoców i warzyw.

     Akcja ta miała na celu również zwrócić uwagę na wciąż istniejący problem niedożywienia, podczas gdy jednocześnie jesteśmy w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o marnowanie żywności. Podjęte działania edukacyjne są jednocześnie realizacją zagadnień Programu Wychowawczo -  Profilaktycznego.

Czytaj więcej o: 16 października 2017r. - Światowy Dzień Żywności

18 października 2017r. - wyróżnienie w IV Konkursie poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II

2017-10-18
Powiększ zdjęcie

     W dniu 18 października br. czworo uczniów naszej szkoły - Zuzanna Kanty, Agnieszka Felczak, Amelia Ambroziak oraz Kacper Gajewski, brało udział w IV Konkursie poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II organizowanym przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „ Wspólna Sprawa” w Szczutowie. Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Powiatu Sierpeckiego - Jan Laskowski. Konkurs cieszy się ogromną popularnością, o czym świadczy liczba uczestników - w kategorii wiekowej IV - VII prezentowali się uczestnicy z dziewięciu szkół z terenu naszego powiatu.

     Wyróżnienie, brawurowym wykonaniem utworu „Źródło”, zdobyła Zuzia Kanty z klasy V przygotowana przez p. Agnieszkę Liszewską. Wszystkim recytatorom gratulujemy odwagi, umiejętności i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej o: 18 października 2017r. - wyróżnienie w IV Konkursie poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II

19 października 2017r. - program profilaktyczny dla uczniów

2017-10-19
Powiększ zdjęcie

     W dniu 19 października 2017r. uczniowie klas 0-V mieli okazję obejrzeć przedstawienie „Porady wróżki Dobrej Rady” zrealizowane przez grupę teatralną z Białegostoku. Tytułowa wróżka przypomniała oraz  utrwaliła zasady związane z właściwym zachowaniem w codziennych sytuacjach. Uczniowie dowiedzieli się, jak radzić sobie z atakiem złości, jak się zdrowo odżywiać, jak postępować z osobami bliskimi, czy warto uprawiać sport? Spektakl miał charakter profilaktyczny.

Czytaj więcej o: 19 października 2017r. - program profilaktyczny dla uczniów

Dzień chłopaka w klasie V - Klasowy wyjazd do kina Helios w Płocku na film pt. "Tarapaty" oraz pobyt w Parku Trampolin

2017-09-28
Powiększ zdjęcie

18 paździrnika 2017r. - Szkolne eliminacje - Konkurs "Mistrz czytania 2017"

2017-10-18
Powiększ zdjęcie

     Dnia 18 października 2017r. w naszej szkolnej bibliotece odbył się Konkurs Pięknego Czytania „Mistrz Czytania 2017” dla uczniów kl. II i III. Wzięło w nim udział 8 uczniów: z kl. II - Gabrychowicz Ola, Ciećwierz Nadia, Nawrocka Amelia, Jankowska Julia; z kl. III – Janiszewski Bartosz, Szczepańska Marysia, Piotrowski Piotr, Zawadzki Jakub.

     Uczniowie czytali bez przygotowania wylosowany przez siebie tekst. Były to lektury, książki przygodowe, literatura dziecięca m.in. „Pinokio”, „Karolcia”, „Magiczne drzewo”, „Przygody Piotrusia Pana”, „Nasza mama czarodziejka”, itp.

     Komisja w składzie: E.Gabrychowicz, D.Ambroziak, M.Gorajek, M.Maciejewska oceniała poprawność czytanego tekstu, dykcję, płynność i wrażenie ogólne.

     Mistrzem Czytania 2017 została uczennica klasy III – Marysia Szczepańska, która będzie reprezentowała naszą szkołę 27.10 w Powiatowym Konkursie pięknego Czytania w Sierpcu.

Czytaj więcej o: 18 paździrnika 2017r. - Szkolne eliminacje - Konkurs "Mistrz czytania 2017"

24 października 2017r. - Dzień Patrona Szkoły

2017-10-24
Powiększ zdjęcie

     Dzisiejszy dzień dla Szkoły Podstawowej w Mochowie był szczególnie ważny. Dokładnie 14 lat temu z inicjatywy Rady Pedagogicznej oraz ówczesnego dyrektora szkoły, placówka otrzymała zaszczytne imię Jana Pawła II. Należy jednak pamiętać, że przyjęcie za Patrona Jana Pawła II było przedsięwzięciem zobowiązującym. Po dziś dzień nakłada na wszystkich etyczny i wychowawczy obowiązek wdrażania nauk tego wyjątkowego człowieka, który dla milionów ludzi stał się największym autorytetem moralnym.

     Uroczystości rozpoczęły się o godz. 8.00 mszą świętą w intencji patrona szkoły Jana Pawła II i całej społeczności szkolnej. Po mszy w uroczystym pochodzie, prowadzonym przez poczet sztandarowy szkoły, wszyscy przeszli do sali „Kina za Rogiem”, aby obejrzeć występy uczniów.

     W uroczystościach wzięli udział zaproszeni goście: Wójt Gminy Mochowo – p. Zbigniew Tomaszewski oraz przewodnicząca Rady Rodziców – p. Alicja Remplewicz.

Czytaj więcej o: 24 października 2017r. - Dzień Patrona Szkoły

25 października 2017r. - wyjazd uczniów klasy II i III na warsztaty do Centrum Nowoczesności w Toruniu

2017-10-25
Powiększ zdjęcie

     25 października 2017r. dzieci z klasy II i III  po raz drugi odwiedziły Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w Toruniu. W czasie wizyty uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych na ścieżce tematycznej, samodzielnie prowadzili eksperymenty, badania oraz obserwacje, oglądali eksponaty i wystawy.

     Celem wycieczki było zainteresowanie dzieci naukami przyrodniczymi oraz technicznymi, wzbudzanie ciekawości świata. Wszyscy świetnie się bawili, a przy okazji również zdobywali wiedzę z różnych dziedzin nauki.

Czytaj więcej o: 25 października 2017r. - wyjazd uczniów klasy II i III na warsztaty do Centrum Nowoczesności w Toruniu

30 października 2017r. - ślubowanie uczniów klasy pierwszej

2017-10-30
Powiększ zdjęcie

    30 października 2017r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochowie odbyła się szczególna uroczystość - ślubowanie uczniów klasy I.  W sali „Kina za Rogiem” spotkali się bohaterowie dnia - uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele szkoły.

Czytaj więcej o: 30 października 2017r. - ślubowanie uczniów klasy pierwszej

08 listopada 2017r. - udział w akcji "Śniadanie daje moc"

2017-11-08
Powiększ zdjęcie

     Dnia 8 listopada 2017r. po raz trzeci wzięliśmy udział w akcji edukacyjnej "Śniadanie daje moc", której celem było zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Dzieci wykonywały pyszne i zdrowe kanapki, sałatki owocowe i warzywne i inne pożywne posiłki, które z apetytem i ze smakiem wspólnie degustowały.

Czytaj więcej o: 08 listopada 2017r. - udział w akcji "Śniadanie daje moc"

10 listopada 2017r. - akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

2017-11-10
Powiększ zdjęcie

„Wolność nie jest ulgą, lecz trudem wielkości”

                                                                                                 L. Staff

          Dnia 10 listopada uczciliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie klasy siódmej, szóstej i piątej pod kierunkiem pani Marty Krajewskiej i pana Wiesława Dołasińskiego przygotowali uroczystą akademię poświeconą temu ważnemu historycznemu wydarzeniu. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki,  odgrywały scenki, które odzwierciedlały troski, niepokoje, rozczarowania, nadzieje, tęsknoty i wiarę w zwycięstwo tych, którzy nie szczędzili Polsce wysiłku i życia.  Dzięki opowieści Dziadka, którego zagrał uczeń klasy siódmej - Jakub Ciemiecki - uświadomiliśmy sobie, czym było życie w niewoli i jaka była cena  odzyskania niepodległości. To była ważna lekcja historii.

Czytaj więcej o: 10 listopada 2017r. - akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Zbiórka pieniędzy w ramach akcji "Z pomocą dla Laury"

2017-11-09
Powiększ zdjęcie

     W dzisiejszej rzeczywistości nie każdy ma równe szanse. Niektórzy od urodzenia zmagają się z chorobami, inni doświadczają ich na różnych etapach życia. Najważniejsze jest jednak, aby nawet w tak trudnych chwilach nie być samemu. Serce się raduje, kiedy dziecko niesie pomoc dziecku. I nie ważne są tu wiek, płeć czy też zainteresowania. Najistotniejsza jest sama chęć niesienia bezinteresownej pomocy. I z taką pomocą pospieszyli uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej w Mochowie. 

Czytaj więcej o: Zbiórka pieniędzy w ramach akcji "Z pomocą dla Laury"

16 listopada - światowy dzień rzucania palenia

2017-11-16
Powiększ zdjęcie

Każdego roku w trzeci czwartek listopada w Polsce obchodzony jest „Światowy Dzień Rzucania Palenia”.

Z papierosa dymek leci
i zatruwa w domu dzieci.
Dzieci kaszlą, dzieci plują,
bo śmierdzący dymek czują.
Prosi wnuczek: dziadku nasz,
rzuć palenie póki czas.
Tato, dziadku, rzuć palenie,
bo w gardełku mam pieczenie.
Jak nie będziesz dziecka słuchać,
twoje płuca wchłonie rak.
Zamiast papierosa ćmić, zacznij
sobie zdrowiej żyć, kup warzywa,
zjedz je w mig.
Zmień swe życie, rzuć palenie,
zacznij biegać, ćwiczyć grać.
Gimnastykuj się codziennie,
hartuj ducha cały czas.

Czytaj więcej o: 16 listopada - światowy dzień rzucania palenia

20 listopada 2017r. - program profilaktyczny "Kuba i Buba czyli savoir-vivre dla dzieci"

2017-11-20
Powiększ zdjęcie

     20 listopada klasy II i III były  w CKiSz w Sierpcu na przedstawieniu pt. „Kuba i Buba”, wystawianym przez aktorów z Teatru Współczesnego w Krakowie.

     Przedstawienie było bardzo ciekawe i pouczające. Główni bohaterowie to Kuba i Buba - rodzeństwo, które ciągle się kłóci i rozrabia, ale ich babcia postanawia nauczyć ich dobrych manier. Wraz z sympatycznymi bohaterami, dzieci mogły dowiedzieć się czym jest savoir-vivre. Wiedza na temat dobrych manier wcale nie jest tak łatwa do opanowania, jak można przypuszczać. Para niesfornych bliźniaków przyprawia o zawrót głowy, ale znajomy ich babci-pan Waldemar, ma na nich sposób. Robot Bon Ton, którego wynalazł pomoże okiełznać Kubę i Bubę.

     Dzieci z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Aktorzy, scena, muzyka oraz kolorowe kostiumy przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt.

Czytaj więcej o: 20 listopada 2017r. - program profilaktyczny "Kuba i Buba czyli savoir-vivre dla dzieci"

22 listopada 2017r. - na koncercie Majki Jeżowskiej

2017-11-22
Powiększ zdjęcie

     W środę 22 listopada 2017 roku  w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu wystąpiła Majka Jeżowska. Tej polskiej piosenkarki przedstawiać chyba nie trzeba! Naszej szkoły też nie mogło zabraknąć. W koncercie brali udział uczniowie kl. I i dzieci przedszkolne kl. Ob pod opieką p. Elżbiety Nawrockiej,   p. Danuty Ambroziak i p. Renaty Wrześniewskiej.

     Majka  Jeżowska wspaniałymi piosenkami, kontaktem z publicznością i humorem porwała nas do zabawy.  Koncert był  też okazją  do wspólnego śpiewania i tańca. Na koniec otrzymaliśmy od p. Majki Jeżowskiej płytę i plakat z  piękną dedykacją.

Czytaj więcej o: 22 listopada 2017r. - na koncercie Majki Jeżowskiej

24,25 listopada 2017r. - udział drużyny ZHP "Wataha" w andrzejkowym zlocie Hufca ZHP Sierpc

2017-11-25
Powiększ zdjęcie

     2DH Harcerska „Wataha” wzięła udział w Andrzejkowym Zlocie Hufca ZHP Sierpc zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Gozdowie. Celem zlotu była inauguracja roku harcerskiego, upowszechnienie turystyki pieszej oraz integracja drużyn harcerskich. Dwunastu harcerzy z naszej szkoły pod przewodnictwem dh Pawła Woldera uczestniczyło w zajęciach o tematyce patriotycznej. Do wykonania mieli szereg zadań takich jak, ułożenie puzzli, wykonanie plakatu, kalambury, zaśpiewanie znanej pieśni patriotycznej i wiele innych. Dzięki temu przypomnieli najważniejsze wydarzenia z naszej historii oraz przybliżyli sobie sylwetki ważnych postaci historycznych takich jak np. Wincenty Witos czy Józef Piłsudski. Pomimo poważnej tematyki zajęć, uczestnicy znaleźli również czas na wieczorną integrację. Wspólnie śpiewali piosenki harcerskie oraz tańczyli.

Czytaj więcej o: 24,25 listopada 2017r. - udział drużyny ZHP "Wataha" w andrzejkowym zlocie Hufca ZHP Sierpc

24 listopada 2017r. - Dzień Pluszowego Misia w kl. I i oddziale 0b

2017-12-03
Powiększ zdjęcie

     24 listopada 2017r. dzieci przedszkolne z gr. 6-latów i kl. I wspólnie obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Urodziny misia były okazją do zabaw i konkursów. Dzieci z prezentacji multimedialnej dowiedziały się jak powstaje miś w  fabryce zabawek i jaka jest jego historia. Był czas na prezentację przyniesionych misiów. Skosztowały misiowego przysmaku, tego, co misie lubią najbardziej!!!!!!!!!!!!!!!!!! - miodu.

     Znaczącym elementem dnia było otrzymanie orderu "Przyjaciela Pluszowego Misia’’. Dzień zakończył się pięknym pamiątkowym zdjęciem z największym misiem w naszej szkole. To był super dzień pełen wrażeń.

Wychowawczynie:  Elżbieta Nawrocka i Renata Wrześniewska

Czytaj więcej o: 24 listopada 2017r. - Dzień Pluszowego Misia w kl. I i oddziale 0b

25 listopada 2017r. - wróżby i zabawy andrzejkowe w oddziale 0b i kl. I

2017-12-25
Powiększ zdjęcie

     Andrzejki  to magiczny dzień i wspaniała okazja do wspólnej zabawy.  Dzieci z oddziału przedszkolnego 0b oraz uczniowie klasy I przeżyli wspaniały dzień pełen magii, konkursów i tańca. Spotkanie rozpoczęło się od rozwiązywania wspólnych zadań, które dzieci otrzymały z listem od tajemniczej Wróżki.                                                                                                                                             Zaklęcie  ,,Hokus-pokus, czary -mary niech się spełnią andrzejkowe czary’’  sprawiło ,że wróżby  stawały się magiczne i miały  szansę  spełnić się w przyszłości. Dzieci losowały losy-kolory, które oznaczały czego mamy się wystrzegać w życiu. Dziewczęta poznały imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Kto chciał przekonać się, czy wyjedzie w wymarzoną podróż ustawiał buty  i kierował je w stronę drzwi. Wszyscy bawili się doskonale. Największym uznaniem cieszyły się konkursy taneczne. Wspólne zabawy sprawiły dzieciom wiele radości i z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci.

Czytaj więcej o: 25 listopada 2017r. - wróżby i zabawy andrzejkowe w oddziale 0b i kl. I

30 listopada 2017r. - wyjazd ucz. kl. V i VI na warsztaty teatralne do teatru BAZA w Warszawie

2017-11-30
Powiększ zdjęcie

     30 listopada uczniowie klas V i VI wzięli udział w warsztatach teatralnych w Teatrze BAZA w Warszawie. Podczas zajęć poznawali różnorodne techniki pracy aktora, rozwijali swoją wyobraźnię, odwagę sceniczną, spontaniczność, odczuwanie, a przede wszystkim mogli sprawdzić się na scenie w roli aktora. Do wykonania mieli niełatwe zadania, w których świetnie się odnaleźli. Miejmy nadzieję, że niektórym z nich uda się zrealizować marzenie o aktorstwie.
      W planie wycieczki był także przejazd metrem warszawskim oraz zajęcia ruchowe w parku trampolin Hangar 646.

Czytaj więcej o: 30 listopada 2017r. - wyjazd ucz. kl. V i VI na warsztaty teatralne do teatru BAZA w Warszawie

30 listopada 2017r. - Magiczne Andrzejki w punkcie przedszkolnym

2017-11-30
Powiększ zdjęcie

     W piątek, 30 listopada nasze przedszkolaki wraz zaproszonymi przez nich dziećmi z punktów przedszkolnych w Ligowie i Bożewie  przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych.  W sali "Kina za Rogiem" wszyscy wspólnie się bawili, czarowali, wróżyli. Wśród wielu zabaw znalazły się min: „Ulubiony kolor”, czy też „Zawód w przyszłości”. Nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnego lania wosku przez dziurkę od klucza. Jak na dobrą andrzejkową zabawę przystało, Panie, które w tym dniu zmieniły się w czarodziejki, zapewniły dzieciom dobrą muzykę, przy której dzieci tańczyły i śpiewały.

Czytaj więcej o: 30 listopada 2017r. - Magiczne Andrzejki w punkcie przedszkolnym

01 grudnia 2017r. - wizyta przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej z Sierpca w naszej szkole

2017-12-03
Powiększ zdjęcie

     "Pożary to zagrożenie, którego nie można lekceważyć. Ogień łatwo wymyka się się spod kontroli, szybko rozprzestrzenia i czyni nieodwracalne straty. Powoduje ogromne zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. A przecie można się przed nim ustrzec. To zależy bardzo często od nas samych. Niestety, to człowiek jest najsłabszym ogniwem i najczęstszym sprawcą pożarów. Pamiętaj! Bezpieczeństwo Twoje i Twoich najbliższych zależy od Ciebie samego. Bardzo często sprawcy pożarów stają się jego ofiarami". Takimi słowami kpt. mgr inż. Łukasz Chmielewski z KP PSP w Sierpcu rozpoczął spotkanie informacyjne w ramach prowadzonej przez MSWiA akcji "Czad i ogień - obudź czujność". Dzięki spotkaniu dowiedzieliśmy się jak powinna wyglądać ewakuacja, czym jest tlenek węgla, jak zapobiegać zatruciu, jakie są zagrożenia powstałe wskutek pożaru, a także jakie materiały pirotechniczne są w zasięgu ręki.

 

 

Czytaj więcej o: 01 grudnia 2017r. - wizyta przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej z Sierpca w naszej szkole

05 grudnia 2017r. - najmłodsi w Happy Parku

2017-12-05

     W dniu 5 grudnia dzieci z punktu przedszkolnego oraz oddziału 0a wzięły udział w wycieczce do Happy Parku w Stróżewku.  W bajkowej scenerii, pożytkując pokłady nieskończonej energii, spędziły tam aktywnie czas. Wyjazd był świetną okazją do integracji z rówieśnikami.  Główną atrakcją było spotkanie ze Świętym Mikołajem, który wspólnie z dziećmi tańczył i śpiewał.

Czytaj więcej o: 05 grudnia 2017r. - najmłodsi w Happy Parku

25 listopada 2017r. - złoty medal dla uczennicy kl. III w ogólnopolskich zawodach pływackich Grand Prix Brodnicy

2017-11-27
Powiększ zdjęcie

     25 listopada uczennica klasy III - Karolina Tomaszewska wzięła udział w ogólnopolskich zawodach pływackich Grand Prix Brodnicy. Ze znakomitym czasem 25.09 wygrała wyścig stylem klasycznym na dystansie 25 m. Mała mistrzyni przywiozła dyplom i złoty medal. Karolince serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pływaniu!

Czytaj więcej o: 25 listopada 2017r. - złoty medal dla uczennicy kl. III w ogólnopolskich zawodach pływackich Grand Prix Brodnicy

04 grudnia 2017r. - gala finałowa konkursu "Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa z duszą"

2017-12-04
Powiększ zdjęcie

     04 grudnia w sali konferencyjnej OPP w Sierpcu odbyła się gala finałowa Międypowiatowego konkursu plastycznego „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa z duszą”.

     W gali wzięli udział uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem p. Moniką Gorajek. Nasi laureaci, tj. Marysia Szczepańska z klasy III, Kacper Gajewski z klasy IVb, Agnieszka Felczak z klasy V i Nikola Tarnicka z oddziału 0b, otrzymali wyróżnienia. Dzieci nagrodzono dyplomami, książkami i słodyczami. Serdecznie im gratulujemy.

     Dziękujemy również pozostałym uczniom, którzy wykonali kartkę na konkurs. Wszystkie prace wezmą udział w akcji charytatywnej dla Ani - wychowanki OPP w Sierpcu.

Czytaj więcej o: 04 grudnia 2017r. - gala finałowa konkursu "Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa z duszą"

19 grudnia 2017r. - Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt

2017-12-19
Powiększ zdjęcie
     19 grudnia 2017r. w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Piki Nożnej Dziewcząt. Organizatorami turnieju byli:
  • LZS Sierpc,
  • Starostwo Powiatowe w Sierpcu,
  • Wójt Gminy Mochowo,
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mochowie.
     W zawodach wzięło udział sześć drużyn ze szkół z powiatu sierpeckiego: z Ligowa, Bożewa, Słupi, Osieka, Gójska i Mochowa. Rozgrywki odbyły się systemem „każdy z każdym”. Wszystkie zawodniczki z wielkim zaangażowaniem i walecznością, ale w duchu sportowej rywalizacji, walczyły o zajęcie jak najlepszej lokaty w końcowej klasyfikacji. Jednak niepokonane z boiska zeszły Mochowianki.
Czytaj więcej o: 19 grudnia 2017r. - Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt

06 grudnia 2017r. - spotkanie z Mikołajem w Happy Parku w Stróżewku

2017-12-06
Powiększ zdjęcie

     6 grudnia klasy 0b i II postanowiły wyruszyć na spotkanie z Mikołajem do  „Happy Parku" w Stróżewku. Dzieci aktywnie i radośnie  spędziły czas. Miały możliwość zabawy z animatorami, malowania twarzy, zobaczyły także pokaz baniek mydlanych. Pożytkując pokłady nieskończonej energii, ćwiczyły koordynację wzrokowo-ruchową oraz integrowały się z rówieśnikami. Zabawa była szczególnie udana, ponieważ w zabawach uczestniczył Mikołaj.

Czytaj więcej o: 06 grudnia 2017r. - spotkanie z Mikołajem w Happy Parku w Stróżewku

13 grudnia 2017r. - warsztaty choinkowe kl. II i 0b w Ratuszu w Sierpcu

2017-12-13
Powiększ zdjęcie

     13 grudnia br. klasy 0b i II uczestniczyły w warsztatach choinkowych. Dzieci poznały wzory tradycyjnych zabawek choinkowych i miały możliwość samodzielnego ich wykonania. Po warsztatach zwiedzały aktualnie prezentowaną w Ratuszu wystawę rzeźby. Miłą niespodzianką było spotkanie z autorem rzeźb - p. Edmundem Szpanowskim, który opowiedział uczestnikom wyjazdu, jak powstawała wystawa, co było inspiracją oraz komu jest poświęcona.

Czytaj więcej o: 13 grudnia 2017r. - warsztaty choinkowe kl. II i 0b w Ratuszu w Sierpcu

21 grudnia 2017r. - Jasełka szkolne

2017-12-21
Powiększ zdjęcie

     W czwartek, 21 grudnia w naszej szkole zostały wystawione Jasełka. Wśród zaproszonych gości byli Wójt Gminy Mochowo - Pan Zbigniew Tomaszewski, Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Promocji Gminy - Pani Anna Witkowska oraz Proboszcz Parafii Mochowo - Ksiądz Kanonik Grzegorz Mierzejewski.

Czytaj więcej o: 21 grudnia 2017r. - Jasełka szkolne

08 stycznia 2018r. - Konkurs wiedzy przyrodniczej "Krainy geograficzne Polski"

2018-01-09
     Dnia 8 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy przyrodniczej pod tytułem „Krainy geograficzne Polski”, którego adresatami byli uczniowie z klas V-VII. Temat konkursu mobilizował uczniów do twórczych poszukiwań, przypomnienia wiadomości i umiejętności zdobytych na różnorodnych zajęciach przyrodniczych i geograficznych.
      Celem konkursu byłokształtowanie właściwego stosunku dzieci do środowiska przyrodniczego oraz umiejętności praktycznego rozwiązywania problemów, rozwijanie ich  zainteresowań i uzdolnień geograficznych, doskonalenie umiejętności odczytywania i rozumienia treści map oraz korzystania z różnorodnych źródeł informacji geograficznej.
     Do zmagań konkursowych przystąpiło 12 uczniów. W gronie laureatów konkursu znaleźli się niezawodni uczniowie klasy V.
I miejsce zdobyła Agnieszka Felczak, II – Zuzanna Kanty, III – Emilia Podkowska, a wyróżnienia otrzymały: Zofia Wieluńska i Joanna Błaszczyk.
     Wszystkim uczestnikom dziękuję za podjęcie trudu udziału w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Agata Klimkiewicz 

Czytaj więcej o: 08 stycznia 2018r. - Konkurs wiedzy przyrodniczej "Krainy geograficzne Polski"

10 stycznia 2018r. - Hufcowe sierpeckie kolędowanie

2018-01-10
Powiększ zdjęcie

     10 stycznia zuchy i harcerze z naszej szkoły wzięli udział w Hufcowym Sierpeckim Kolędowaniu. Impreza odbyła się w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu i stała się okazją do zaprezentowania zdolności artystycznych, nie tylko zuchów i harcerzy, ale także przedszkolaków i solistów z różnych szkół.

     Nasze zuchy z 8GZ "Radosne Słoneczka" wykonały kolędę „Przybieżeli do Betlejem pasterze”. Dziewczynki były aniołami, a chłopcy pasterzami. Harcerze z 2DH "Wataha" pięknie wykonali pastorałkę „Maryjo, czy ty wiesz” przy akompaniamencie druha Pawła grającego na gitarze. W międzyczasie podziwialiśmy wykonania innych gromad, drużyn i solistów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, smycze i słodkie upominki.

Czytaj więcej o: 10 stycznia 2018r. - Hufcowe sierpeckie kolędowanie

Wpływ gier komputerowych na rozwój człowieka

2018-01-11

     Gry   komputerowe   to   w   dzisiejszych   czasach   współczesna   forma   rozrywki,   zabawy.    Są one dostępne na płytach CD/DVD, na stronach internetowych, konsolach czy w telefonach komórkowych i smartfonach. Z gier komputerowych i gier wideo korzystają obecnie miliony graczy na świecie, a wśród nich ogromna grupa dzieci i młodzieży, dla których gry stanowią coraz bardziej powszechną formę  spędzania  wolnego  czasu. 

Czytaj więcej o: Wpływ gier komputerowych na rozwój człowieka

11 stycznia 2018r. - spotkanie z policjantem pod hasłem "Bezpieczne ferie"

2018-01-11
Powiększ zdjęcie

12 stycznia 2018r. - choinka szkolna

2018-01-19
Powiększ zdjęcie

styczeń 2018r. - działania szkolne w związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu

2018-01-26
Powiększ zdjęcie

     Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).Ma on na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dziecii młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

     Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerem DBI 2018 jest Facebook. DBI zostało objęte honorowym patronatem przez Rzecznika Praw Dziecka.

Czytaj więcej o: styczeń 2018r. - działania szkolne w związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu

06 lutego 2018r. - podsumowanie szkolnych działań promujących bezpieczeństwo w sieci

2018-02-06
Powiększ zdjęcie

     6 lutego 2018 roku  to ważna data w kalendarzu działań na rzecz edukacji w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie. To właśnie wtedy w około 100 państwach na całym świecie obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. W bieżącym roku jego hasło brzmi: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

     Podczas 14. edycji tego wydarzenia w Polsce, uczniowie klasy IVb wcielając się w bajkowe postacie zwracali uwagę społeczności naszej szkoły na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online, wskazywali potencjał internetu, który możemy wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami, a także jako formę twórczej rozrywki.

Czytaj więcej o: 06 lutego 2018r. - podsumowanie szkolnych działań promujących bezpieczeństwo w sieci

08 lutego 2018r. - z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Sierpcu

2018-02-08
Powiększ zdjęcie
     W dniu 08.02.2018 roku grupa uczniów z klasy IVa i IVb miała możliwość zwiedzenia Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu. Głównym  celem wycieczki  było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komendy i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa.
         Pierwszy punkt wycieczki stanowiło wyjście na dziedziniec przy budynku komendy, na którym zgromadzone są pojazdy. Na  parkingu policyjnym obejrzeliśmy różne wozy policyjne - do transportu aresztantów, wozy patrolowe. Każdy z uczniów mógł sobie zrobić zdjęcie w radiowozie. Zaprezentowano nam sygnały świetlne i dźwiękowe, a także sprzęt będący na wyposażeniu policjantów. Mieliśmy okazję zobaczyć także łódź policyjną. Następnie zwiedziliśmy pokój dla aresztantów, pokoje dzielnicowych i salę konferencyjną.
         Panowie policjanci zaprezentowali nam film na temat bezpieczeństwa na drodze, w czasie zabawy, w  kontakcie z psem,  bezpieczeństwa w sieci i skutków zażywania dopalaczy.
         Wycieczka była bardzo atrakcyjna, wywołała wiele wrażeń i na pewno przybliżyła tajniki pracy policjanta.
         Spotkanie z policjantami zorganizowane zostało przez p. Agnieszkę Liszewską. Opiekunami grupy były: p. A. Liszewska i p. A. Klimkiewicz.
Czytaj więcej o: 08 lutego 2018r. - z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Sierpcu

21 lutego 2018r. - wyjazd do CKiSz w Sierpcu

2018-02-21
Powiększ zdjęcie

     21 lutego 12 uczniów z klasy III, pod opieką p. A. Krzyżanowskiej, pojechało na wycieczkę do Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. W darmowym wyjeździe uczestniczyły dzieci z najlepszą frekwencją w I semestrze nauki. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali spektakl "Chatka Puchatka", którego organizatorem był Impresariat Artystyczny Ab-Art. Widzowie śledzili losy postaci znanych z telewizyjnego ekranu, włączali się do wspólnego śpiewania piosenek. Przedstawienie pogłębione było o refleksję nad podstawowymi wartościami takimi jak miłość, życzliwość i wiara w spełnienie marzeń.

Czytaj więcej o: 21 lutego 2018r. - wyjazd do CKiSz w Sierpcu

01 lutego 2018r. - Dzień Babci i Dziadka w oddziale 0b

2018-02-01
Powiększ zdjęcie

     1 lutego w oddziale przedszkolnym 0 b zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków oraz  przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi, łezka zakręciła się w oku. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Po części oficjalnej wyjątkowi goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek. A na koniec tego niezwykłego dnia dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki.

Elżbieta Nawrocka

Czytaj więcej o: 01 lutego 2018r. - Dzień Babci i Dziadka w oddziale 0b

02 lutego 2018r. - zawody w piłce nożnej dziewcząt

2018-02-02
Powiększ zdjęcie

06 lutego 2018r. - wyjazd ucz. kl. I i oddziału 0b do Teatru Dramatycznego w Płocku na spektakl "Kopciuszek"

2018-02-06
Powiększ zdjęcie

     6 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego 0b oraz  klasy I uczestniczyły w wyjeździe do Teatru Dramatycznego w Płocku. Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu adresowanego specjalnie dla dzieci pt.” Kopciuszek”.  Na scenie aktorzy po mistrzowsku wcielili się w swoje role i  przypomnieli nam starą prawdę, że dobro zawsze wygrywa ze złem, a szacunek i uczciwość są najważniejsze. Wspaniałe  kreacje i ciekawa muzyka, wzbudziły wiele emocji wśród najmłodszych wychowanków. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały przedstawienie, które zapewniło im niezapomniane przeżycia. Do szkoły wróciliśmy nie tylko z uśmiechem na buzi i dobrym humorem, ale także z nową wiedzą na przyszłe, dorosłe życie.

Nawrocka Elżbieta

Czytaj więcej o: 06 lutego 2018r. - wyjazd ucz. kl. I i oddziału 0b do Teatru Dramatycznego w Płocku na spektakl "Kopciuszek"

08 lutego 2018r. - gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom’’

2018-02-08
Powiększ zdjęcie

     8 lutego 2018r. odbył się Turniej Wiedzy Pożarniczej. Naszą szkołę reprezentowali: Zosia Budnicka z kl. IVa, Jakub Lubiński z kl. IVb i Hubert Woliński z kl. IVa. Uczniowie rozwiązywali testy składające się z 40 pytań, które dotyczyły ochrony przeciwpożarowej, znajomości przepisów przeciwpożarowych, wyposażenia straży pożarnej, ratownictwa chemiczno - ekologicznego, medycznego oraz historii straży pożarnej. Uczniowie z największą liczbę punktów z testu przystąpili do egzaminu ustnego, który wyłonił laureata  turnieju.

Renata Wrześniewska

Czytaj więcej o: 08 lutego 2018r. - gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom’’

Zwierzątko w naszej szkole :-)

2018-02-28
Powiększ zdjęcie

      Chomiki to przyjacielskie stworzonka i doskonałe zwierzątka domowe. W tym roku szkolnym przekonali się o tym uczniowie kl. I. Nasza klasa otrzymała chomika w prezencie z okazji pasowania na ucznia klasy pierwszej od klasy IVB. Bardzo byliśmy zadowoleni z takiej niespodzianki. Obecność zwierzątka w klasie, to również nowe obowiązki. Dzieci systematycznie troszczą się o "Puszka" min. uzupełniają wodę, karmę, czyszczą pojemniczki, klatkę. Najbardziej cieszą się, gdy zabierają chomika do domu. Wprost nie mogą doczekać się tego dnia.

     Opieka nad zwierzątkiem to przyjemny obowiązek dla wszystkich dzieci. Uczy wrażliwości i szacunku do żywych istot. Zachęcamy, aby inne grupy też miały takiego przyjaciela w klasie !!

wychowawca kl. I - Renata Wrześniewska

Czytaj więcej o: Zwierzątko w naszej szkole :-)

09 lutego 2018r. - Dziadkowie i babcie - najmilsza widownia kl. I

2018-02-09
Powiększ zdjęcie

     Dzień Babci i Dziadka to kolejna uroczystość, którą tradycyjnie obchodzimy w naszej szkole. W tym roku uroczystość odbyła się  w poszczególnych klasach. Frekwencja zaproszonych gości była bardzo duża. Klasa I przygotowała wiersze i upominki. Specjalnie dla dziadków odbył się koncert piosenek. Dzieci odśpiewały również tradycyjne ,,Sto lat...’’ i zaprosiły na słodki poczęstunek. Na zakończenie każdy wnuczek mógł zrobić pamiątkowe zdjęcie   z  babcią i dziadkiem.

     Babcie i dziadkowie to najwspanialsza widownia. Uśmiechnięte twarze, przyjazne - pełne miłości spojrzenia, to najlepsza akceptacja i uznanie.

wychowawca kl.I - Renata Wrześniewska

Czytaj więcej o: 09 lutego 2018r. - Dziadkowie i babcie - najmilsza widownia kl. I

Uczniowie klasy I realizują projekt edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka”

2018-02-09
Powiększ zdjęcie

     W roku szkolnym 2017/18 klasa I przestąpiła do programu edukacyjnego o charakterze społecznym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Realizacja treści z zakresu bezpieczeństwa odbywa się z wykorzystaniem scenariuszy i dodatkowych materiałów. Każdy uczeń otrzymał książeczkę z ćwiczeniami i zabawami, a rodzice - broszurę informującą. Po zakończeniu programu odbył się Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie online, sprawdzający zdobytą przez pierwszoklasistów wiedzę z zakresu bezpieczeństwa oraz  zasad udzielania pierwszej pomocy. Szkoła otrzymała certyfikat udziału w programie. Patronat honorowy nad programem sprawowała Komenda Główna Policji, natomiast partnerem medialnym był portal MiastoDzieci.pl.

koordynator szkolny - Renata Wrześniewska

Czytaj więcej o: Uczniowie klasy I realizują projekt edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka”

17-18 lutego 2018r. - dwudniowa zbiórka szkoleniowa 2 DH Wataha

2018-02-19
Powiększ zdjęcie

     W dniach 17-18 lutego 2 Drużyna Harcerska WATAHA brała udział w dwudniowej zbiórce szkoleniowej. Harcerze uczestniczyli w kursie z pierwszej pomocy poprowadzonym przez dh. Karolinę Dądalską oraz jej przyboczną Darię. Informacje na temat zawartości apteczki przygotowała dh. Julka Janiszewska. W trakcie kursu pomagali starsi harcerze dh. Martyna, Oliwia i Bartek.
Wiedza zdobyta na szkoleniu przydała się podczas gry terenowej, w której głównym zadaniem było udzielenie pomocy poszkodowanym z różnymi urazami. Każdy uratowany przekazywał zaszyfrowaną informację, gdzie znajduje się kolejna ofiara katastrofy.
      Podczas drugiego dnia zbiórki harcerze wykonali plakat podsumowujący wiedzę zdobytą na kursie oraz oddali się swobodnym harcom takim jak pląsanie, śpiewanie i granie w Tabu harcerskie.
(Bardzo, bardzo mocno dziękujemy Karolinie Dądalskiej i jej Przybocznej Darii Olszewskiej, Martynie Gruczyk, Oliwii Moszczyńskiej oraz Bartkowi Lewandowskiemu za zaangażowanie i pomoc w organizacji zbiórki).

pwd. Paweł Wolder

Czytaj więcej o: 17-18 lutego 2018r. - dwudniowa zbiórka szkoleniowa 2 DH Wataha

26 lutego 2018r. - spotkanie z iluzjonistą

2018-02-26
Powiększ zdjęcie

     26 lutego 2018r. w naszej szkole wystąpił  iluzjonista chorwackiego pochodzenia - Benny Khermayer. Uczniowie i nauczyciele mogli podziwiać niesamowite triki  artysty, który odkrył przed nimi  świat pełen zagadek, pytań bez odpowiedzi, tajemniczych zjawisk, niewytłumaczalnych rzeczy.

     Wybrani uczniowie aktywnie uczestniczyli w  iluzjach - "Pomyśl imię", „Pomyśl liczbę”, "Pomyśl o karcie", "Czarodziejskie pudełko", "Lewitująca asystentka", „Czy zdrowo się odżywiasz?". Sztuczki wzbudziły ciekawość, rozbawiły i uaktywniły wyobraźnię.

     Artysta uzupełnił swój pokaz informacjami na temat wpływu zdrowego stylu życia na sprawność fizyczną, manualną i intelektualną. Pokaz iluzjonistyczny został entuzjastycznie przyjęty przez zebranych. Sprawił, że dzieci „oderwały się” od realiów szkoły i udały w magiczną podróż po meandrach iluzji.

Agnieszka Liszewska

Czytaj więcej o: 26 lutego 2018r. - spotkanie z iluzjonistą

05 marca 2018r. - w oczekiwaniu na wielkanocnego zajączka!!!

2018-03-05
Powiększ zdjęcie

     Dla dzieci z kl. I i oddziału "0b" dzień 5 marca 2018r. upłynął  bardzo ciekawie pod znakiem warsztatów w Pracowni Ceramicznej w Sierpcu. Podczas kreatywnych zajęć, w oczekiwaniu na zbliżające się święta wielkanocne, postanowiliśmy z brył mokrej gliny ulepić wielkanocne zajączki. Każde dziecko samodzielnie wykonywało pracę, łączyło poszczególne elementy, dekorowało pracę makaronem według własnego pomysłu. Każdy zajączek był inny, niepowtarzlny. Udział w zajęciach pozwolił miło, wspólnie spędzić czas i rozwinąć kreatywne myślenie każdego dziecka.

Elżbieta Nawrocka

Czytaj więcej o: 05 marca 2018r. - w oczekiwaniu na wielkanocnego zajączka!!!

06 marca 2018r. - Szkolny Konkurs Logopedyczny

2018-03-06
Powiększ zdjęcie

     W tym roku szkolnym już po raz piąty został zorganizowany Szkolny Konkurs Logopedyczny, w ramach obchodów Europejskiego Dnia Logopedy. Cieszy się on coraz większym zainteresowaniem uczniów klas 0-III, objętych terapią logopedyczną w bieżącym roku szkolnym. Zadaniem uczestników było wyrecytowanie wiersza logopedycznego, nasyconego trudnymi, ćwiczonymi przez dziecko głoskami. Wszyscy wykazali się dużym zaangażowaniem w pracy nad poprawą wymowy. Swój wkład w przygotowanie uczniów do konkursu mieli także rodzice. Nie tylko wspierali ich w nauce wierszy, ale także zadbali o ciekawe przebrania i stylizacje, zgodne z tematyką wierszy.

Zwycięzcami konkursu zostali:

Czytaj więcej o: 06 marca 2018r. - Szkolny Konkurs Logopedyczny

08 marca 2018r. - świętujemy Dzień Kobiet w kl. I

2018-03-08
Powiększ zdjęcie

8 marca  2018r. to był szczególny dzień w naszej szkole i klasie, dzień pełen radości i uśmiechu. Dzień Kobiet to święto wszystkich Pań, tych dużych i tych najmłodszych. Chłopcy z okazji tego święta przygotowali dla swoich koleżanek mnóstwo atrakcji. Dziewczynki  dostały piękne róże, czekoladki i kolorowe laurki. Każdy chłopiec składał życzenia wybranej koleżance. Dziewczynki  długo i mile będą wspominać ten dzień  i pewnie żałować, że Dzień Kobiet jest tylko raz w roku.

Wychowawczyni kl. I: R. Wrześniewska

 

Czytaj więcej o: 08 marca 2018r. - świętujemy Dzień Kobiet w kl. I

09 marca 2018r. - wyjazd uczniów z kl. V do Aquaparku w Kutnie

2018-03-09

     W dniu 9 marca odbył się klasowy wyjazd do Aquaparku w Kutnie. Chłopcy z kl. V zaprosili swoje koleżanki z klasy z okazji Dnia Kobiet. Był to czas zabawy, spędzony aktywnie. Uczniowie mieli możliwość skorzystania z basenu sportowego, basenu rekreacyjnego, dwóch  zewnętrznych zjeżdżalni rurowych, ścianki wspinaczkowej z herbem miasta, ruchomych  kamieni oraz  zjeżdżalni wewnętrznych. Po tylu atrakcjach i aktywności fizycznej uczniowie potrzebowali  zregenerować siły. Wyjazd zakończył się pobytem w restauracji McDonald's.  

Filiks Monika

Czytaj więcej o: 09 marca 2018r. - wyjazd uczniów z kl. V do Aquaparku w Kutnie

09 marca 2018r. - Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Logicznego Myślenia"

2018-04-19

     Dnia 09 marca 2018 r. w  naszej szkole 22 uczniów z klas: III (3), IVa (5),  V (3), VI (10) i VII (1) przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Logiczne Myślenie”.  Zmagali się oni z testem  konkursowym zawierającym 26 zadań.  Do każdego z nich podane były 4 odpowiedzi, z których żadna, jedna, dwie, trzy lub wszystkie mogły być prawidłowe.

Wyniki konkursu:

"Mistrz Logicznego Myślenia" – Agnieszka Felczak kl. V (laureat - 5 miejsce)

"Mistrza Logicznego Myślenia" – Karolina Tomaszewska kl. III (laureat - 10 miejsce)

"Ekspert Logicznego Myślenia" – Julia Janiszewska kl. VI  (wyróżnienie – 11 miejsce)

"Ekspert Logicznego Myślenia" – Julia Witkowska kl. VI  (wyróżnienie – 14 miejsce)

     Uczniów do konkursu przygotowywały Panie: Monika Gorajek, Edyta Gabrychowicz i Iwona Wiśniewska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej o: 09 marca 2018r. - Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Logicznego Myślenia"

15 marca 2018r. - Międzynarodowy Konkurs „KANGUR MATEMATYCZNY”

2018-03-15
Powiększ zdjęcie

        Dnia 15 marca 2018 r. czternastu uczniów z klas: II (6), IVa (3), V (5) wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie „KANGUR   MATEMATYCZNY”, który od 2002 roku zagościł na dobre w naszej szkole.

Uczestnicy konkursu w kategoriach: „Żaczek” (II), „Maluch” (IV) i „Beniamin” (V,VI) rozwiązywali zadaniao różnym stopniu trudności.Do każdego z nich było podanych pięć odpowiedzi i tylko jedna była prawdziwa.

 

Wyniki konkursu:

wyróżnienie - Woliński Hubert - kl. IVa 

wyróżnienie - Felczak Agnieszka- kl. V

      Uczniów do konkursu przygotowały panie: Małgorzata Maciejewska, Edyta Gabrychowicz i Iwona Wiśniewska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

Czytaj więcej o: 15 marca 2018r. - Międzynarodowy Konkurs „KANGUR MATEMATYCZNY”

Opieka nad chomikiem w kl. I

2018-04-03
Powiększ zdjęcie

     Chomiki to przyjacielskie stworzonka i doskonałe zwierzątka domowe. W tym roku szkolnym przekonali się o tym uczniowie kl. I. Nasza klasa otrzymała chomika w prezencie z okazji pasowania na ucznia klasy pierwszej od klasy IVB. Bardzo byliśmy zadowoleni z takiej niespodzianki. Obecność zwierzątka w klasie to również nowe obowiązki. Dzieci systematycznie troszczą się o Puszka:  uzupełniają  wodę, karmę, czyszczą pojemniczki, klatkę. Najbardziej cieszą się, gdy zabierają chomika do domu. Wprost nie mogą doczekać się tego dnia.

     Opieka nad zwierzątkiem to przyjemny obowiązek dla wszystkich dzieci. Uczy wrażliwości i szacunku do żywych istot. Zachęcamy, aby inne grupy też miały takiego przyjaciela w klasie !!

Wychowawca kl. I:  Renata Wrześniewska

Czytaj więcej o: Opieka nad chomikiem w kl. I

22 marca 2018r. - mamyyyy 3 miejsca na podium w Międzyszkolnych Zawodach Sportowych w Bożewie

2018-03-22
Powiększ zdjęcie

     W dniu 22 marca 2018r. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Bożewie zostały zorganizowane Międzyszkolne Zawody Sportowe dla klas I-III. Z naszej szkoły brały udział sześcioosobowe reprezentacje klas I, II i III.  Dzieci rywalizowały ze sobą w pięciu konkurencjach sportowych. Po zakończonych zawodach wyłonione zostały najlepsze zespoły. Nasi uczniowie zajęli:

I miejsce w kategorii klas pierwszych,

I miejsce w kategorii klas drugich,

II miejsce w kategorii klas trzecich.

Dzieci otrzymały medale, każda drużyna otrzymała dyplom i statuetkę.

 Serdecznie gratulujemy sukcesów sportowych !!!

Czytaj więcej o: 22 marca 2018r. - mamyyyy 3 miejsca na podium w Międzyszkolnych Zawodach Sportowych w Bożewie

27 marca 2018r. - SZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY „EKOMONSTER”

2018-03-27
Powiększ zdjęcie

     W wyniku podjętych działań konkursowych uczniowie klas IV – VII nabyli wiedzę o kluczowych problemach środowiskowych w obszarze jakości powietrza.
      Do zidentyfikowanych zagrożeń, które skracają oddech mieszkańców Mochowa należą: palenie papierosów, pyły petrochemiczne i przemysłowe, spaliny samochodowe oraz palenie odpadami w przydomowych piecach. Wszystkie te czynniki są groźne dla zdrowia, a ich równoczesne występowanie mnoży prawdopodobieństwo zaistnienia poważnych chorób, w tym nowotworów. Zagrożenia płynące z powietrza są niewidoczne, stąd zwykle, nieuświadomione.

     Zadanie konkursowe w drodze klasowej pracy zespołowej polegało na ich personifikacji w formie EkoMonstera. Wszyscy uczniowie z dużym zaangażowaniem i kreatywnością przystąpili do zadania.

Laureatami konkursu zostały następujące klasy: I miejsce – klasa IVb, II miejsce – klasa VII, III miejsce – klasa VI.

  Gratuluję!

Agata Klimkiewicz

Czytaj więcej o: 27 marca 2018r. - SZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY „EKOMONSTER”

02 kwietnia 2015r. godz. 21:37

2018-04-01
Powiększ zdjęcie

07 kwietnia 2018r. - Światowy Dzień Zdrowia w szkole

2018-04-07
Powiększ zdjęcie

     Światowy Dzień Zdrowia został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia. Głównym przesłaniem tego święta jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństw na całym świecie.

      W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia propagujemy treści związane z tematem przewodnim. W tym roku brzmi ono: Zdrowie dla wszystkich" - Powszechna opieka zdrowotna: wszędzie dla każdego.

     Uczniowie z wychowawcami rozmawiali na temat zdrowia, zachowań prozdrowotnych, następnie wykonali piękne plakaty promujące główne założenie kampanii -  skupienie uwagi na konieczności zapewnienia wszystkim ludziom dostępu do powszechnej opieki zdrowotnej na odpowiednim poziomie.

Czytaj więcej o: 07 kwietnia 2018r. - Światowy Dzień Zdrowia w szkole

10 kwietnia 2018r. - Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Jan Brzechwa – znany i lubiany” dla klas I-III

2018-04-10
Powiększ zdjęcie

     10 kwietnia W Szkole Podstawowej w Bożewie odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Jan Brzechwa - znany i lubiany” dla klas I-III. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów z każdej klasy.

     Dzieci recytowały po jednym wierszu Jana Brzechwy. Komisja konkurowała oceniała uczestników, biorąc pod uwagę: poprawność opanowania tekstu, tempo, interpretację i ogólny wyraz artystyczny.

Czytaj więcej o: 10 kwietnia 2018r. - Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Jan Brzechwa – znany i lubiany” dla klas I-III

Klasa II w Manufakturze Czekolady

2018-05-02
Powiększ zdjęcie

     Tym razem wybraliśmy się do Manufaktury Czekolady na warsztaty czekoladowe. Dzieci miały niesamowitą frajdę projektowania  własnej czekolady, ale także okazję dowiedzieć się czegoś więcej o produkcji czekolady. Własnoręczne tworzenie i ozdabianie tabliczek czekolady to wspaniała zabawa dla każdego dziecka.

     W ramach warsztatów także na ekranie prezentowany był proces powstawania czekolady -  od plantacji do tabliczki. Podczas zajęć dzieci napiły się ciepłej czekolady. Każdy uczestnik stworzył własną tabliczkę czekolady, zapakował ją i zabrał do domu.

     Było słodko !

                                                           wychowawca: Małgorzata Maciejewska

Czytaj więcej o: Klasa II w Manufakturze Czekolady

16 kwietnia 2018r. - eliminacje szkolne - Konkurs "Pięknie być człowiekiem"

2018-04-16
Powiększ zdjęcie

XL edycja konkursu recytatorskiego dla dzieci i młodzieży „ Pięknie być człowiekiem" - etap szkolny

„Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi,

czasowo zajmujących dane terytorium”

     Uczniowie naszej szkoły w dniu 16.04.2018 roku zmierzyli się z poezją patriotyczną, przypominającą ważne dla narodu i państwa polskiego wydarzenia. Usłyszeliśmy utwory opowiadające o Polsce, potrzebie wolności, bohaterstwie, sile, poświeceniu i zaangażowaniu.

     W eliminacjach  udział wzięło 11 uczniów z klas IV – VII.

     Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców, którzy będą reprezentować szkołę w etapie rejonowym konkursu w dniu 26.04.2018 roku w Sierpcu. Są to: Agnieszka Felczak – kl. V, Zuzanna Kanty – kl. V, Julia Witkowska – kl. VI i Julia Janiszewska – kl. VI.

Czytaj więcej o: 16 kwietnia 2018r. - eliminacje szkolne - Konkurs "Pięknie być człowiekiem"

17 kwietnia 2018r. - Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Leon”

2018-04-17
Powiększ zdjęcie

     17 kwietnia 2018r. trzydziestu dwóch  uczniów z klas: II (7), III (3), IVa(3), IVb (5), V (9), VI (5) wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Leon”. Uczestnicy rozwiązywali test z zadaniami otwartymi i zamkniętymi, w których jedna lub kilka odpowiedzi było prawidłowych  Zróżnicowany poziom zadań pozwolił każdemu uczniowi sprawdzić swoje umiejętności.

     Uczniów do konkursu przygotowywały Panie: Małgorzata Maciejewska, Monika Gorajek, Edyta Gabrychowicz i Iwona Wiśniewska.

Wyniki konkursu

miejsce 5 - Maria Szczepańska kl. III

miejsce 8 - Dawid Korpoliński kl. II

miejsce 8 - Oliwier Będzikowski kl. II

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej o: 17 kwietnia 2018r. - Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Leon”

18 kwietnia 2018r. - zbiórka charytatywna "Z pomocą dla Piotrusia"

2018-04-19
Powiększ zdjęcie

     18 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna "Z pomocą dla Piotrusia".  Po raz kolejny włączyliśmy się do pomocy dla potrzebującego dziecka. Dzieci z klasy II, zuchy i harcerze przy pomocy rodziców i opiekunów zorganizowali kiermasz słodkości, na którym sprzedawali wypieki domowej produkcji. Cała społeczność naszej szkoły chętnie kupowała smakołyki.      

     Pieniądze (ponad 800 zł Uśmiech)zebrane podczas naszej akcji zostały przekazane na wskazany cel.

     Dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.

 Organizatorzy: Małgorzata Maciejewska, Monika Gorajek, Paweł Wolder.

Czytaj więcej o: 18 kwietnia 2018r. - zbiórka charytatywna "Z pomocą dla Piotrusia"

24 kwietnia 2018r. - podsumowanie udziału uczniów z kl. III w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Rodzice i Dzieci. Powietrze Bez Śmieci”

2018-04-25
Powiększ zdjęcie

     W II semestrze klasa III przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Rodzice i Dzieci. Powietrze Bez Śmieci”. W czasie zajęć zrealizowano 5 scenariuszy lekcji dotyczących zanieczyszczenia powietrza, a przede wszystkim szkodliwości smogu.

     Zajęcia miały formę badawczą i warsztatową. Dzieci przeprowadzały eksperymenty, tworzyły różne prace plastyczne i pokazy pantomimiczne. Każde zajęcia dały im wiele radości i rozbudziły ich ciekawość. Uczniowie dowiedzieli się jak należy dbać o powietrze, czym jest smog i w jaki sposób trzeba się przed nim chronić.

Czytaj więcej o: 24 kwietnia 2018r. - podsumowanie udziału uczniów z kl. III w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Rodzice i Dzieci. Powietrze Bez Śmieci”

24 kwietnia 2018r. - 3 wygrane w III Przeglądzie Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Ligowie

2018-04-25
Powiększ zdjęcie

     Już po raz trzeci nasze uczennice wzięły udział w Przeglądzie Piosenki i Pieśni Patriotycznej zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Ligowie. Konkurs patronatem objęli: Wójt Gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski, ks. kan. Andrzej Zembrzuski oraz Stowarzyszenie "Serce Sercu".

     Tego dnia radość była wielka, bowiem nasze "słowiki" przywiozły 3 dyplomy. I miejsce indywidualnie zajęła Julia Witkowska z kl. VI, II miejsce Zofia Wieluńska z kl. V, zespołowo: Sylwia Korpolińska, Zofia Wieluńska i Julia Witkowska zajęły I miejsce. Dziewczynki przygotował p. Wiesław Dołasiński.

Gratulujemy umiejętności i liczymy na dalsze sukcesy.

Czytaj więcej o: 24 kwietnia 2018r. - 3 wygrane w III Przeglądzie Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Ligowie

24 kwietnia 2018r. - I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym "MISTRZ ORTOGRAFII 2018"

2018-04-24

     24 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Bożewie odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny MISTRZ ORTOGRAFII.

     W piętnastej edycji konkursu wzięło udział 20 uczniów z 8 szkół podstawowych z terenu powiatu sierpeckiego. Szkołę Podstawową w Mochowie reprezentowały dziewczynki z klasy piątej - Agnieszka Felczak, Zuzanna Kanty i Amelia Ambroziak.

     Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce i tytuł "Mistrza Ortografii 2018" zdobyła Agnieszka Felczak. Dziewczynki zostały przygotowane przez p. Agnieszkę Liszewską.

Gratulujemy !!!

Czytaj więcej o: 24 kwietnia 2018r. - I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym "MISTRZ ORTOGRAFII 2018"

25 kwietnia 2018r. - nasze dzieci w CKiSz podczas VI Koncertu Charytatywnego „Najmłodsi z Pomocą dla Piotrusia”

2018-04-26
Powiększ zdjęcie

     25 kwietnia w CKiSz w Sierpcu odbył się VI Koncert Charytatywny „Najmłodsi z Pomocą dla Piotrusia”. Koncert poświęcony był Piotrusiowi, czteromiesięcznemu wychowankowi Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Kraszewie. Chłopczyk urodził się z wieloma chorobami, a jego dalsze leczenie i rehabilitacja są bardzo kosztowne.

     W czasie koncertu dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli i szkół zaprezentowały swoje umiejętności taneczne i wokalne oraz przekazały zebrane środki finansowe na wspólny cel - pomoc Piotrusiowi.

Czytaj więcej o: 25 kwietnia 2018r. - nasze dzieci w CKiSz podczas VI Koncertu Charytatywnego „Najmłodsi z Pomocą dla Piotrusia”

26 kwietnia 2018r. - II miejsce i awans naszej uczennicy do finału XL edycji konkursu recytatorskiego im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”

2018-04-27
Powiększ zdjęcie

Eliminacje miejskie XL edycji konkursu recytatorskiego ‑ Pięknie być człowiekiem

      26 kwietnia 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się jubileuszowa edycja konkursu recytatorskiego im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”. W konkursie wzięło udział 27 recytatorów. 

         Agnieszka Felczak, przepiękną i nastrojową recytacją wiersza Wisławy Szymborskiej oraz fragmentu prozy Sienkiewicza zajęła w eliminacjach miejskich  w kategorii szkół podstawowych klasy IV - VII drugie miejsce i tym samym zakwalifikowała się do finału konkursu, który odbędzie się 26 maja 2018 r. w Książnicy Płockiej.

     Uczennica została przygotowana przez p. Agnieszkę Liszewską.

Czytaj więcej o: 26 kwietnia 2018r. - II miejsce i awans naszej uczennicy do finału XL edycji konkursu recytatorskiego im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”

27 kwietnia 2018r. - akademia upamiętniająca 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

2018-05-03

     27. kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie zaprezentowali wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej. Wśród nich były między innymi utwory Marii Konopnickiej, Władysława Broniewskiego, Wisławy Szymborskiej i innych poetów, a także następujące piosenki: „Powrócisz tu”, „Rozszumiały się wierzby płaczące”, „Serce w plecaku”. Interpretacje wykonawców były oryginalne i wzruszające.

     Cieszmy się wolnością, pamiętajmy o przeszłości.

    „Narody, tracąc pamięć, tracą życie.”

Marta Krajewska

Czytaj więcej o: 27 kwietnia 2018r. - akademia upamiętniająca 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

10 maja 2018r. - klasa II i III na wycieczce w Warszawie

2018-05-11
Powiększ zdjęcie

     10 maja 2018r. byliśmy na wycieczce w Warszawie. Najpierw bawiliśmy się w Centrum Nauki Kopernik, później zwiedzaliśmy Starówkę.

     Centrum Nauki Kopernik dostarczył nam wiele atrakcji. Z wielkim zainteresowaniem odkrywaliśmy tajemnice nauki. Bardzo podobała nam się wystawa na temat powietrza. Z dużym zaangażowaniem i odwagą przeprowadzaliśmy przeróżne badania i doświadczenia związane z siłą wiatru.

Czytaj więcej o: 10 maja 2018r. - klasa II i III na wycieczce w Warszawie

15 maja 2018r. - warsztaty dla uczniów z kl. 0-III "Rytmicznym krokiem przez świat muzyki"

2018-05-15
Powiększ zdjęcie

23 maja 2018r. - pięć miejsc na podium w konkursie matematycznym OMNIBUS 2018 w Szkole Podstawowej w Tłuchowie

2018-06-04
Powiększ zdjęcie

     23 maja 2018r.  w Szkole Podstawowej w Tłuchowie odbył się konkurs matematyczny OMNIBUS 2018. Został on przeprowadzony oddzielnie w różnych kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowali:

kl. I: Patrycja Witkowska, Patrycja Gabryszewska i Bartosz Gawłowski (n-l: Renata Wrześniewska)

kl. II: Oliwier Będzikowski, Błażej Wypych i Dawid Korpoliński (n-l: Małgorzata Maciejewska)

kl. III: Karolina Tomaszewska, Maria Szczepańska i Jakub Zawadzki, (n-l: Monika Gorajek)

kl. IV: Jakub Lubiński -IVb , Natalia Ziółkowska - IVa, Blanka Wypych -IVa, (n-l: Edyta Gabrychowicz - IVb i Iwona Wiśniewska - IVa)

kl. V: Agnieszka Felczak, Zuzanna Kanty i Amelia Ambroziak (n-l: Edyta Gabrychowicz)

kl. VI: Julia Janiszewska, Gabriela Joniak i Aleksandra Załęgowska (n-l: Iwona Wiśniewska).

     Ten dzień był bardzo ważny dla naszych uczniów, ponieważ zdobyliśmy dwa pierwsze i trzy trzecie miejsca. Matematyka nie jest łatwą dziedziną, mimo tego są wśród naszych dzieci uczniowie bardzo szybko i poprawnie wykonujący działania, sprytni, umiejący świetnie myśleć logicznie.

     Konkurencja była duża (6 szkół). Zdobyliśmy: I miejsce – klasa II, I miejsce – klasa III, III miejsce - klasa I.

W kategorii klas starszych: III miejsce - klasa IV, III miejsce – klasa V.

     Brawo, brawo, brawo. Oby więcej takich miłych dni. Gratulujemy.

Czytaj więcej o: 23 maja 2018r. - pięć miejsc na podium w konkursie matematycznym OMNIBUS 2018 w Szkole Podstawowej w Tłuchowie

24 maja 2018r. - Występ słowno-muzyczny dla wszystkich mam

2018-05-27
Powiększ zdjęcie

     Najcenniejszym darem, jaki możemy dostać jest wychowanie. Szczególne miejsce zajmuje w nim matka. Jej postać przyświecała uroczystości, która odbyła się w dniu 24 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochowie.

     Montaż poetycko - muzyczny, któremu towarzyszyły słowa Anny Kamieńskiej "Dom to wcale nie są ściany i sufity, ale ręce naszej mamy", był nie tylko ukłonem w stronę matek i ich roli w życiu młodych ludzi, ale także wyrazem wdzięczności za miłość opiekę i wsparcie.

     Młodzi artyści deklamowali przepiękne wiersze o mamie, a niezwykłe emocje wywołały liryczne piosenki,  takie jak: ,,Dla Ciebie mamo", ,,Matko moja ja wiem".

Czytaj więcej o: 24 maja 2018r. - Występ słowno-muzyczny dla wszystkich mam

24 maja 2018r. - gala finałowa konkursu "Niezwykły uczeń"

2018-05-24
Powiększ zdjęcie

     Podczas gali finałowej w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu nasza uczennica Julia Janiszewska z kl. VI zdobyła nagrodę w konkursie "Niezywkły Uczeń". Organizatorem była Fundacja Edu-Inicjatywa. Honorowy patronat objął Starosta Sierpecki - Jan Laskowski. Spośród kilkudziesięciu wniosków nagrodzono 12. Wśród nich znalazł się również nasz.

     Konkurs skierowany był do uczniów wyróżniających sie charakterem, swoim zaangażowaniem w życie szkoły, zawsze uśmiechniętych, zarażających pozytywną energią, a przy tym pomocnych i aktywnych w różnych obszarach pracy szkoły.

     Nasza Julka jest właśnie taką osobą - kieruje się właściwym postępowaniem, posiada osiągnięcia w działalności kulturalnej i sołecznej (wolontariuszka), a przy tym jest bardzo dobrym sportowcem i świetną wokalistką.

Gratulujemy Julcia !!!

Czytaj więcej o: 24 maja 2018r. - gala finałowa konkursu "Niezwykły uczeń"
Grudzień
pnwtsrczptsond
1Pokaż wydarzenia w dniu 2 grudnia
Pokaż wydarzenia w dniu 3 grudnia456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II
w Mochowie
e-mail: spjp2mochowo@wp.pl