Październik 2016r. - zajęcia w ramach projektu „I ty możesz chronić pszczoły”

W październiku br. w naszej szkole odbyły się zajęcia dodatkowe dla uczniów klasy drugiej w ramach projektu „I ty możesz chronić pszczoły”. Dzieci poznały rośliny owadopylne i wiatropylne, budowę kwiatu oraz różne owady. Dowiedziały się również o pszczołach i opiece nad pasieką, poznały korzyści jakie przynoszą nam owady. Swoje wiadomości uzupełniły w czasie spotkania z pszczelarzem.

Chłopcy i dziewczynki samodzielnie wykonali modele kwiatów i owadów oraz zbudowali model ula. Wcielili się w role pszczół, a także poznali zagrożenia wynikające głównie z działalności człowieka. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, wzięły aktywny udział w zabawach. Bardzo często zadawały wiele pytań, co świadczyło o ich zainteresowaniu tematem.