WARSZTATY UCZNIÓW KLASY VI Z PANIĄ PEDAGOG - KONSEKWENCJE NASZYCH ZACHOWAŃ

Zajęcia w klasie VI miały na celu przybliżenie uczniom sytuacji związanych z różnymi zachowaniami w codziennym życiu i wynikających z nich konsekwencji. Dotyczyły one zarówno środowiska szkolnego, jak i domowego. Dzięki czytanym krótkim opowiadaniom uczniowie mieli okazję poznać nowe, czasem trudne sytuacje, i porównać je do  swoich. W opowiadaniach pojawiali się różni bohaterowie i różne ich zachowania. Uczniowie poprzez swoją pomysłowość, oceniali ich, wyciągali wnioski.

Praca w małych zespołach pozwalała na aktywność wszystkich, każdy bowiem pomysł był ważny.  Podczas dramy uczniowie pokazywali emocje, które często towarzyszą różnym zachowaniom zarówno tym dobrym, ,jak i tym złym. Podczas zajęć uczniowie zwracali uwagę na kulturę języka, używanie zwrotów adekwatnych do sytuacji.

Celem zajęć było uzmysłowienie uczniom, że odwaga  nie zawsze przynosi dobre rezultaty. Popisywnie się przed kolegami, brawura świadczy o braku dojrzałości i słabości. Prawdziwa odwaga to pokazywanie dobrych cech i zapobieganie złu.