Lekcja z książką w klasie VI

W ramach projektu edukacyjnego promującego czytelnictwo uczniowie klasy VI zmierzyli się z próbą odpowiedzi na pytanie: Czy kulturalny uczeń to gatunek zagrożony wyginięciem?

Celem projektu było: przypomnienie zasad savoir-vivre, uświadomienie celowości stosowania właściwych zachowań między ludźmi, kształtowanie umiejętności i organizacji pracy w grupach, stymulowanie aktywnego udziału w zajęciach.

Uczniowie korzystając z księgozbioru biblioteki szkolnej wyjaśnili : co to znaczy savoir-vivre oraz  pracując w grupach opracowali katalog zasad kulturalnego ucznia pod pojęciami: kultura słowa, kultura bycia, kultura ubioru i wyglądu, kultura spożywania posiłków, kultura zdrowotna i fizyczna.

Efektem działań jest gazetka ścienna promująca zasady właściwego zachowania się.

Monika Filiks