19 listopada 2018r. - warsztaty profilaktyczne dla uczniów kl.VIII pn. "Cyberprzemoc, czyli rzeczywiste zagrożenia wirtualnego świata"

Cyberprzemoc,  czyli rzeczywiste zagrożenia wirtualnego świata - w warsztatach udział brali uczniowie klasy ósmej. Zajęcia miały  na celu zapoznanie z różnymi formami przemocy w sieci. Terapeuta podjął w przystępny i ciekawy sposób temat środków masowego przekazu czyli Internetu i telefonu komórkowego oraz zagrożeń i korzyści płynących z ich użytkowania. Omówione zostały popularne zjawiska, takie jak na przykład akty przemocy słownej za pomocą telefonów komórkowych czy portali społecznościowych.

Uczniowie zostali uświadomieni, jak mylne i niebezpieczne jest ich przekonanie o internetowej anonimowości.