Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Artykuły

12 stycznia 2018r. - choinka szkolna

2018-01-19
Powiększ zdjęcie

Wpływ gier komputerowych na rozwój człowieka

2018-01-11

     Gry   komputerowe   to   w   dzisiejszych   czasach   współczesna   forma   rozrywki,   zabawy.    Są one dostępne na płytach CD/DVD, na stronach internetowych, konsolach czy w telefonach komórkowych i smartfonach. Z gier komputerowych i gier wideo korzystają obecnie miliony graczy na świecie, a wśród nich ogromna grupa dzieci i młodzieży, dla których gry stanowią coraz bardziej powszechną formę  spędzania  wolnego  czasu. 

Czytaj więcej o: Wpływ gier komputerowych na rozwój człowieka

10 stycznia 2018r. - Hufcowe sierpeckie kolędowanie

2018-01-10
Powiększ zdjęcie

     10 stycznia zuchy i harcerze z naszej szkoły wzięli udział w Hufcowym Sierpeckim Kolędowaniu. Impreza odbyła się w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu i stała się okazją do zaprezentowania zdolności artystycznych, nie tylko zuchów i harcerzy, ale także przedszkolaków i solistów z różnych szkół.

     Nasze zuchy z 8GZ "Radosne Słoneczka" wykonały kolędę „Przybieżeli do Betlejem pasterze”. Dziewczynki były aniołami, a chłopcy pasterzami. Harcerze z 2DH "Wataha" pięknie wykonali pastorałkę „Maryjo, czy ty wiesz” przy akompaniamencie druha Pawła grającego na gitarze. W międzyczasie podziwialiśmy wykonania innych gromad, drużyn i solistów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, smycze i słodkie upominki.

Czytaj więcej o: 10 stycznia 2018r. - Hufcowe sierpeckie kolędowanie

08 stycznia 2018r. - Konkurs wiedzy przyrodniczej "Krainy geograficzne Polski"

2018-01-09
     Dnia 8 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy przyrodniczej pod tytułem „Krainy geograficzne Polski”, którego adresatami byli uczniowie z klas V-VII. Temat konkursu mobilizował uczniów do twórczych poszukiwań, przypomnienia wiadomości i umiejętności zdobytych na różnorodnych zajęciach przyrodniczych i geograficznych.
      Celem konkursu byłokształtowanie właściwego stosunku dzieci do środowiska przyrodniczego oraz umiejętności praktycznego rozwiązywania problemów, rozwijanie ich  zainteresowań i uzdolnień geograficznych, doskonalenie umiejętności odczytywania i rozumienia treści map oraz korzystania z różnorodnych źródeł informacji geograficznej.
     Do zmagań konkursowych przystąpiło 12 uczniów. W gronie laureatów konkursu znaleźli się niezawodni uczniowie klasy V.
I miejsce zdobyła Agnieszka Felczak, II – Zuzanna Kanty, III – Emilia Podkowska, a wyróżnienia otrzymały: Zofia Wieluńska i Joanna Błaszczyk.
     Wszystkim uczestnikom dziękuję za podjęcie trudu udziału w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Agata Klimkiewicz 

Czytaj więcej o: 08 stycznia 2018r. - Konkurs wiedzy przyrodniczej "Krainy geograficzne Polski"

21 grudnia 2017r. - Jasełka szkolne

2017-12-21
Powiększ zdjęcie

13 grudnia 2017r. - warsztaty choinkowe kl. II i 0b w Ratuszu w Sierpcu

2017-12-13
Powiększ zdjęcie

     13 grudnia br. klasy 0b i II uczestniczyły w warsztatach choinkowych. Dzieci poznały wzory tradycyjnych zabawek choinkowych i miały możliwość samodzielnego ich wykonania. Po warsztatach zwiedzały aktualnie prezentowaną w Ratuszu wystawę rzeźby. Miłą niespodzianką było spotkanie z autorem rzeźb - p. Edmundem Szpanowskim, który opowiedział uczestnikom wyjazdu, jak powstawała wystawa, co było inspiracją oraz komu jest poświęcona.

Czytaj więcej o: 13 grudnia 2017r. - warsztaty choinkowe kl. II i 0b w Ratuszu w Sierpcu

06 grudnia 2017r. - spotkanie z Mikołajem w Happy Parku w Stróżewku

2017-12-06
Powiększ zdjęcie

     6 grudnia klasy 0b i II postanowiły wyruszyć na spotkanie z Mikołajem do  „Happy Parku" w Stróżewku. Dzieci aktywnie i radośnie  spędziły czas. Miały możliwość zabawy z animatorami, malowania twarzy, zobaczyły także pokaz baniek mydlanych. Pożytkując pokłady nieskończonej energii, ćwiczyły koordynację wzrokowo-ruchową oraz integrowały się z rówieśnikami. Zabawa była szczególnie udana, ponieważ w zabawach uczestniczył Mikołaj.

Czytaj więcej o: 06 grudnia 2017r. - spotkanie z Mikołajem w Happy Parku w Stróżewku

19 grudnia 2017r. - Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt

2017-12-19
     19 grudnia 2017r. w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Piki Nożnej Dziewcząt. Organizatorami turnieju byli:
  • LZS Sierpc,
  • Starostwo Powiatowe w Sierpcu,
  • Wójt Gminy Mochowo,
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mochowie.
     W zawodach wzięło udział sześć drużyn ze szkół z powiatu sierpeckiego: z Ligowa, Bożewa, Słupi, Osieka, Gójska i Mochowa. Rozgrywki odbyły się systemem „każdy z każdym”. Wszystkie zawodniczki z wielkim zaangażowaniem i walecznością, ale w duchu sportowej rywalizacji, walczyły o zajęcie jak najlepszej lokaty w końcowej klasyfikacji. Jednak niepokonane z boiska zeszły Mochowianki.
Czytaj więcej o: 19 grudnia 2017r. - Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt

04 grudnia 2017r. - gala finałowa konkursu "Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa z duszą"

2017-12-04
Powiększ zdjęcie

     04 grudnia w sali konferencyjnej OPP w Sierpcu odbyła się gala finałowa Międypowiatowego konkursu plastycznego „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa z duszą”.

     W gali wzięli udział uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem p. Moniką Gorajek. Nasi laureaci, tj. Marysia Szczepańska z klasy III, Kacper Gajewski z klasy IVb, Agnieszka Felczak z klasy V i Nikola Tarnicka z oddziału 0b, otrzymali wyróżnienia. Dzieci nagrodzono dyplomami, książkami i słodyczami. Serdecznie im gratulujemy.

     Dziękujemy również pozostałym uczniom, którzy wykonali kartkę na konkurs. Wszystkie prace wezmą udział w akcji charytatywnej dla Ani - wychowanki OPP w Sierpcu.

Czytaj więcej o: 04 grudnia 2017r. - gala finałowa konkursu "Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa z duszą"

25 listopada 2017r. - złoty medal dla uczennicy kl. III w ogólnopolskich zawodach pływackich Grand Prix Brodnicy

2017-11-27
Powiększ zdjęcie

     25 listopada uczennica klasy III - Karolina Tomaszewska wzięła udział w ogólnopolskich zawodach pływackich Grand Prix Brodnicy. Ze znakomitym czasem 25.09 wygrała wyścig stylem klasycznym na dystansie 25 m. Mała mistrzyni przywiozła dyplom i złoty medal. Karolince serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pływaniu!

Czytaj więcej o: 25 listopada 2017r. - złoty medal dla uczennicy kl. III w ogólnopolskich zawodach pływackich Grand Prix Brodnicy

05 grudnia 2017r. - najmłodsi w Happy Parku

2017-12-05

     W dniu 5 grudnia dzieci z punktu przedszkolnego oraz oddziału 0a wzięły udział w wycieczce do Happy Parku w Stróżewku.  W bajkowej scenerii, pożytkując pokłady nieskończonej energii, spędziły tam aktywnie czas. Wyjazd był świetną okazją do integracji z rówieśnikami.  Główną atrakcją było spotkanie ze Świętym Mikołajem, który wspólnie z dziećmi tańczył i śpiewał.

Czytaj więcej o: 05 grudnia 2017r. - najmłodsi w Happy Parku

01 grudnia 2017r. - wizyta przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej z Sierpca w naszej szkole

2017-12-03
Powiększ zdjęcie

     "Pożary to zagrożenie, którego nie można lekceważyć. Ogień łatwo wymyka się się spod kontroli, szybko rozprzestrzenia i czyni nieodwracalne straty. Powoduje ogromne zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. A przecie można się przed nim ustrzec. To zależy bardzo często od nas samych. Niestety, to człowiek jest najsłabszym ogniwem i najczęstszym sprawcą pożarów. Pamiętaj! Bezpieczeństwo Twoje i Twoich najbliższych zależy od Ciebie samego. Bardzo często sprawcy pożarów stają się jego ofiarami". Takimi słowami kpt. mgr inż. Łukasz Chmielewski z KP PSP w Sierpcu rozpoczął spotkanie informacyjne w ramach prowadzonej przez MSWiA akcji "Czad i ogień - obudź czujność". Dzięki spotkaniu dowiedzieliśmy się jak powinna wyglądać ewakuacja, czym jest tlenek węgla, jak zapobiegać zatruciu, jakie są zagrożenia powstałe wskutek pożaru, a także jakie materiały pirotechniczne są w zasięgu ręki.

 

 

Czytaj więcej o: 01 grudnia 2017r. - wizyta przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej z Sierpca w naszej szkole

30 listopada 2017r. - Magiczne Andrzejki w punkcie przedszkolnym

2017-11-30
Powiększ zdjęcie

     W piątek, 30 listopada nasze przedszkolaki wraz zaproszonymi przez nich dziećmi z punktów przedszkolnych w Ligowie i Bożewie  przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych.  W sali "Kina za Rogiem" wszyscy wspólnie się bawili, czarowali, wróżyli. Wśród wielu zabaw znalazły się min: „Ulubiony kolor”, czy też „Zawód w przyszłości”. Nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnego lania wosku przez dziurkę od klucza. Jak na dobrą andrzejkową zabawę przystało, Panie, które w tym dniu zmieniły się w czarodziejki, zapewniły dzieciom dobrą muzykę, przy której dzieci tańczyły i śpiewały.

Czytaj więcej o: 30 listopada 2017r. - Magiczne Andrzejki w punkcie przedszkolnym

30 listopada 2017r. - wyjazd ucz. kl. V i VI na warsztaty teatralne do teatru BAZA w Warszawie

2017-11-30
Powiększ zdjęcie

     30 listopada uczniowie klas V i VI wzięli udział w warsztatach teatralnych w Teatrze BAZA w Warszawie. Podczas zajęć poznawali różnorodne techniki pracy aktora, rozwijali swoją wyobraźnię, odwagę sceniczną, spontaniczność, odczuwanie, a przede wszystkim mogli sprawdzić się na scenie w roli aktora. Do wykonania mieli niełatwe zadania, w których świetnie się odnaleźli. Miejmy nadzieję, że niektórym z nich uda się zrealizować marzenie o aktorstwie.
      W planie wycieczki był także przejazd metrem warszawskim oraz zajęcia ruchowe w parku trampolin Hangar 646.

Czytaj więcej o: 30 listopada 2017r. - wyjazd ucz. kl. V i VI na warsztaty teatralne do teatru BAZA w Warszawie

25 listopada 2017r. - wróżby i zabawy andrzejkowe w oddziale 0b i kl. I

2017-12-25
Powiększ zdjęcie

     Andrzejki  to magiczny dzień i wspaniała okazja do wspólnej zabawy.  Dzieci z oddziału przedszkolnego 0b oraz uczniowie klasy I przeżyli wspaniały dzień pełen magii, konkursów i tańca. Spotkanie rozpoczęło się od rozwiązywania wspólnych zadań, które dzieci otrzymały z listem od tajemniczej Wróżki.                                                                                                                                             Zaklęcie  ,,Hokus-pokus, czary -mary niech się spełnią andrzejkowe czary’’  sprawiło ,że wróżby  stawały się magiczne i miały  szansę  spełnić się w przyszłości. Dzieci losowały losy-kolory, które oznaczały czego mamy się wystrzegać w życiu. Dziewczęta poznały imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Kto chciał przekonać się, czy wyjedzie w wymarzoną podróż ustawiał buty  i kierował je w stronę drzwi. Wszyscy bawili się doskonale. Największym uznaniem cieszyły się konkursy taneczne. Wspólne zabawy sprawiły dzieciom wiele radości i z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci.

Czytaj więcej o: 25 listopada 2017r. - wróżby i zabawy andrzejkowe w oddziale 0b i kl. I

24 listopada 2017r. - Dzień Pluszowego Misia w kl. I i oddziale 0b

2017-12-03
Powiększ zdjęcie

     24 listopada 2017r. dzieci przedszkolne z gr. 6-latów i kl. I wspólnie obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Urodziny misia były okazją do zabaw i konkursów. Dzieci z prezentacji multimedialnej dowiedziały się jak powstaje miś w  fabryce zabawek i jaka jest jego historia. Był czas na prezentację przyniesionych misiów. Skosztowały misiowego przysmaku, tego, co misie lubią najbardziej!!!!!!!!!!!!!!!!!! - miodu.

     Znaczącym elementem dnia było otrzymanie orderu "Przyjaciela Pluszowego Misia’’. Dzień zakończył się pięknym pamiątkowym zdjęciem z największym misiem w naszej szkole. To był super dzień pełen wrażeń.

Wychowawczynie:  Elżbieta Nawrocka i Renata Wrześniewska

Czytaj więcej o: 24 listopada 2017r. - Dzień Pluszowego Misia w kl. I i oddziale 0b

24,25 listopada 2017r. - udział drużyny ZHP "Wataha" w andrzejkowym zlocie Hufca ZHP Sierpc

2017-11-25
Powiększ zdjęcie

     2DH Harcerska „Wataha” wzięła udział w Andrzejkowym Zlocie Hufca ZHP Sierpc zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Gozdowie. Celem zlotu była inauguracja roku harcerskiego, upowszechnienie turystyki pieszej oraz integracja drużyn harcerskich. Dwunastu harcerzy z naszej szkoły pod przewodnictwem dh Pawła Woldera uczestniczyło w zajęciach o tematyce patriotycznej. Do wykonania mieli szereg zadań takich jak, ułożenie puzzli, wykonanie plakatu, kalambury, zaśpiewanie znanej pieśni patriotycznej i wiele innych. Dzięki temu przypomnieli najważniejsze wydarzenia z naszej historii oraz przybliżyli sobie sylwetki ważnych postaci historycznych takich jak np. Wincenty Witos czy Józef Piłsudski. Pomimo poważnej tematyki zajęć, uczestnicy znaleźli również czas na wieczorną integrację. Wspólnie śpiewali piosenki harcerskie oraz tańczyli.

Czytaj więcej o: 24,25 listopada 2017r. - udział drużyny ZHP "Wataha" w andrzejkowym zlocie Hufca ZHP Sierpc

22 listopada 2017r. - na koncercie Majki Jeżowskiej

2017-11-22
Powiększ zdjęcie

     W środę 22 listopada 2017 roku  w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu wystąpiła Majka Jeżowska. Tej polskiej piosenkarki przedstawiać chyba nie trzeba! Naszej szkoły też nie mogło zabraknąć. W koncercie brali udział uczniowie kl. I i dzieci przedszkolne kl. Ob pod opieką p. Elżbiety Nawrockiej,   p. Danuty Ambroziak i p. Renaty Wrześniewskiej.

     Majka  Jeżowska wspaniałymi piosenkami, kontaktem z publicznością i humorem porwała nas do zabawy.  Koncert był  też okazją  do wspólnego śpiewania i tańca. Na koniec otrzymaliśmy od p. Majki Jeżowskiej płytę i plakat z  piękną dedykacją.

Czytaj więcej o: 22 listopada 2017r. - na koncercie Majki Jeżowskiej

20 listopada 2017r. - program profilaktyczny "Kuba i Buba czyli savoir-vivre dla dzieci"

2017-11-20
Powiększ zdjęcie

     20 listopada klasy II i III były  w CKiSz w Sierpcu na przedstawieniu pt. „Kuba i Buba”, wystawianym przez aktorów z Teatru Współczesnego w Krakowie.

     Przedstawienie było bardzo ciekawe i pouczające. Główni bohaterowie to Kuba i Buba - rodzeństwo, które ciągle się kłóci i rozrabia, ale ich babcia postanawia nauczyć ich dobrych manier. Wraz z sympatycznymi bohaterami, dzieci mogły dowiedzieć się czym jest savoir-vivre. Wiedza na temat dobrych manier wcale nie jest tak łatwa do opanowania, jak można przypuszczać. Para niesfornych bliźniaków przyprawia o zawrót głowy, ale znajomy ich babci-pan Waldemar, ma na nich sposób. Robot Bon Ton, którego wynalazł pomoże okiełznać Kubę i Bubę.

     Dzieci z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Aktorzy, scena, muzyka oraz kolorowe kostiumy przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt.

Czytaj więcej o: 20 listopada 2017r. - program profilaktyczny "Kuba i Buba czyli savoir-vivre dla dzieci"

16 listopada - światowy dzień rzucania palenia

2017-11-16
Powiększ zdjęcie

Każdego roku w trzeci czwartek listopada w Polsce obchodzony jest „Światowy Dzień Rzucania Palenia”.

Z papierosa dymek leci
i zatruwa w domu dzieci.
Dzieci kaszlą, dzieci plują,
bo śmierdzący dymek czują.
Prosi wnuczek: dziadku nasz,
rzuć palenie póki czas.
Tato, dziadku, rzuć palenie,
bo w gardełku mam pieczenie.
Jak nie będziesz dziecka słuchać,
twoje płuca wchłonie rak.
Zamiast papierosa ćmić, zacznij
sobie zdrowiej żyć, kup warzywa,
zjedz je w mig.
Zmień swe życie, rzuć palenie,
zacznij biegać, ćwiczyć grać.
Gimnastykuj się codziennie,
hartuj ducha cały czas.

Czytaj więcej o: 16 listopada - światowy dzień rzucania palenia

Zbiórka pieniędzy w ramach akcji "Z pomocą dla Laury"

2017-11-09
Powiększ zdjęcie

     W dzisiejszej rzeczywistości nie każdy ma równe szanse. Niektórzy od urodzenia zmagają się z chorobami, inni doświadczają ich na różnych etapach życia. Najważniejsze jest jednak, aby nawet w tak trudnych chwilach nie być samemu. Serce się raduje, kiedy dziecko niesie pomoc dziecku. I nie ważne są tu wiek, płeć czy też zainteresowania. Najistotniejsza jest sama chęć niesienia bezinteresownej pomocy. I z taką pomocą pospieszyli uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej w Mochowie. 

Czytaj więcej o: Zbiórka pieniędzy w ramach akcji "Z pomocą dla Laury"

10 listopada 2017r. - akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

2017-11-10
Powiększ zdjęcie

„Wolność nie jest ulgą, lecz trudem wielkości”

                                                                                                 L. Staff

          Dnia 10 listopada uczciliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie klasy siódmej, szóstej i piątej pod kierunkiem pani Marty Krajewskiej i pana Wiesława Dołasińskiego przygotowali uroczystą akademię poświeconą temu ważnemu historycznemu wydarzeniu. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki,  odgrywały scenki, które odzwierciedlały troski, niepokoje, rozczarowania, nadzieje, tęsknoty i wiarę w zwycięstwo tych, którzy nie szczędzili Polsce wysiłku i życia.  Dzięki opowieści Dziadka, którego zagrał uczeń klasy siódmej - Jakub Ciemiecki - uświadomiliśmy sobie, czym było życie w niewoli i jaka była cena  odzyskania niepodległości. To była ważna lekcja historii.

Czytaj więcej o: 10 listopada 2017r. - akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

08 listopada 2017r. - udział w akcji "Śniadanie daje moc"

2017-11-08
Powiększ zdjęcie

     Dnia 8 listopada 2017r. po raz trzeci wzięliśmy udział w akcji edukacyjnej "Śniadanie daje moc", której celem było zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Dzieci wykonywały pyszne i zdrowe kanapki, sałatki owocowe i warzywne i inne pożywne posiłki, które z apetytem i ze smakiem wspólnie degustowały.

Czytaj więcej o: 08 listopada 2017r. - udział w akcji "Śniadanie daje moc"

30 października 2017r. - ślubowanie uczniów klasy pierwszej

2017-10-30
Powiększ zdjęcie

    30 października 2017r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochowie odbyła się szczególna uroczystość - ślubowanie uczniów klasy I.  W sali „Kina za Rogiem” spotkali się bohaterowie dnia - uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele szkoły.

Czytaj więcej o: 30 października 2017r. - ślubowanie uczniów klasy pierwszej

25 października 2017r. - wyjazd uczniów klasy II i III na warsztaty do Centrum Nowoczesności w Toruniu

2017-10-25
Powiększ zdjęcie

     25 października 2017r. dzieci z klasy II i III  po raz drugi odwiedziły Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w Toruniu. W czasie wizyty uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych na ścieżce tematycznej, samodzielnie prowadzili eksperymenty, badania oraz obserwacje, oglądali eksponaty i wystawy.

     Celem wycieczki było zainteresowanie dzieci naukami przyrodniczymi oraz technicznymi, wzbudzanie ciekawości świata. Wszyscy świetnie się bawili, a przy okazji również zdobywali wiedzę z różnych dziedzin nauki.

Czytaj więcej o: 25 października 2017r. - wyjazd uczniów klasy II i III na warsztaty do Centrum Nowoczesności w Toruniu

24 października 2017r. - Dzień Patrona Szkoły

2017-10-24
Powiększ zdjęcie

     Dzisiejszy dzień dla Szkoły Podstawowej w Mochowie był szczególnie ważny. Dokładnie 14 lat temu z inicjatywy Rady Pedagogicznej oraz ówczesnego dyrektora szkoły, placówka otrzymała zaszczytne imię Jana Pawła II. Należy jednak pamiętać, że przyjęcie za Patrona Jana Pawła II było przedsięwzięciem zobowiązującym. Po dziś dzień nakłada na wszystkich etyczny i wychowawczy obowiązek wdrażania nauk tego wyjątkowego człowieka, który dla milionów ludzi stał się największym autorytetem moralnym.

     Uroczystości rozpoczęły się o godz. 8.00 mszą świętą w intencji patrona szkoły Jana Pawła II i całej społeczności szkolnej. Po mszy w uroczystym pochodzie, prowadzonym przez poczet sztandarowy szkoły, wszyscy przeszli do sali „Kina za Rogiem”, aby obejrzeć występy uczniów.

     W uroczystościach wzięli udział zaproszeni goście: Wójt Gminy Mochowo – p. Zbigniew Tomaszewski oraz przewodnicząca Rady Rodziców – p. Alicja Remplewicz.

Czytaj więcej o: 24 października 2017r. - Dzień Patrona Szkoły

18 paździrnika 2017r. - Szkolne eliminacje - Konkurs "Mistrz czytania 2017"

2017-10-18
Powiększ zdjęcie

     Dnia 18 października 2017r. w naszej szkolnej bibliotece odbył się Konkurs Pięknego Czytania „Mistrz Czytania 2017” dla uczniów kl. II i III. Wzięło w nim udział 8 uczniów: z kl. II - Gabrychowicz Ola, Ciećwierz Nadia, Nawrocka Amelia, Jankowska Julia; z kl. III – Janiszewski Bartosz, Szczepańska Marysia, Piotrowski Piotr, Zawadzki Jakub.

     Uczniowie czytali bez przygotowania wylosowany przez siebie tekst. Były to lektury, książki przygodowe, literatura dziecięca m.in. „Pinokio”, „Karolcia”, „Magiczne drzewo”, „Przygody Piotrusia Pana”, „Nasza mama czarodziejka”, itp.

     Komisja w składzie: E.Gabrychowicz, D.Ambroziak, M.Gorajek, M.Maciejewska oceniała poprawność czytanego tekstu, dykcję, płynność i wrażenie ogólne.

     Mistrzem Czytania 2017 została uczennica klasy III – Marysia Szczepańska, która będzie reprezentowała naszą szkołę 27.10 w Powiatowym Konkursie pięknego Czytania w Sierpcu.

Czytaj więcej o: 18 paździrnika 2017r. - Szkolne eliminacje - Konkurs "Mistrz czytania 2017"

Dzień chłopaka w klasie V - Klasowy wyjazd do kina Helios w Płocku na film pt. "Tarapaty" oraz pobyt w Parku Trampolin

2017-09-28
Powiększ zdjęcie

19 października 2017r. - program profilaktyczny dla uczniów

2017-10-19
Powiększ zdjęcie

     W dniu 19 października 2017r. uczniowie klas 0-V mieli okazję obejrzeć przedstawienie „Porady wróżki Dobrej Rady” zrealizowane przez grupę teatralną z Białegostoku. Tytułowa wróżka przypomniała oraz  utrwaliła zasady związane z właściwym zachowaniem w codziennych sytuacjach. Uczniowie dowiedzieli się, jak radzić sobie z atakiem złości, jak się zdrowo odżywiać, jak postępować z osobami bliskimi, czy warto uprawiać sport? Spektakl miał charakter profilaktyczny.

Czytaj więcej o: 19 października 2017r. - program profilaktyczny dla uczniów

18 października 2017r. - wyróżnienie w IV Konkursie poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II

2017-10-18
Powiększ zdjęcie

     W dniu 18 października br. czworo uczniów naszej szkoły - Zuzanna Kanty, Agnieszka Felczak, Amelia Ambroziak oraz Kacper Gajewski, brało udział w IV Konkursie poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II organizowanym przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „ Wspólna Sprawa” w Szczutowie. Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Powiatu Sierpeckiego - Jan Laskowski. Konkurs cieszy się ogromną popularnością, o czym świadczy liczba uczestników - w kategorii wiekowej IV - VII prezentowali się uczestnicy z dziewięciu szkół z terenu naszego powiatu.

     Wyróżnienie, brawurowym wykonaniem utworu „Źródło”, zdobyła Zuzia Kanty z klasy V przygotowana przez p. Agnieszkę Liszewską. Wszystkim recytatorom gratulujemy odwagi, umiejętności i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej o: 18 października 2017r. - wyróżnienie w IV Konkursie poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II

16 października 2017r. - Światowy Dzień Żywności

2017-10-16
Powiększ zdjęcie

     W związku ze Światowym Dniem Żywności w klasach  IV - VII odbyły się pogadanki na temat zdrowego odżywiania. Uczniowie wraz z wychowawcami wykonywali kanapki, surówki, sałatki zgodnie z zasadami racjonalnego odżywiania. Staramy się zachęcać dzieci różnymi sposobami do spożywania owoców i warzyw.

     Akcja ta miała na celu również zwrócić uwagę na wciąż istniejący problem niedożywienia, podczas gdy jednocześnie jesteśmy w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o marnowanie żywności. Podjęte działania edukacyjne są jednocześnie realizacją zagadnień Programu Wychowawczo -  Profilaktycznego.

Czytaj więcej o: 16 października 2017r. - Światowy Dzień Żywności

13 października 2017r. - Dzień Edukacji Narodowej

2017-10-16
Powiększ zdjęcie

     W piątek w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Jak co roku, tego dnia każda placówka oświatowa, zarówno publiczna jak i niepubliczna, obchodzi swoje święto. Jest to święto zarówno nauczycieli, jak i pracowników niepedagogicznych. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Wójta Gminy Mochowo Zbigniewa Tomaszewskiego, który podziękował pracownikom szkoły za kolejny, ciężki rok pracy oraz życzył pomyślności i rozwijania pasji w obszarze edukacji. Z rąk wójta nagrody otrzymały nauczycielki Elżbieta Nawrocka oraz Małgorzata Maciejewska.

Czytaj więcej o: 13 października 2017r. - Dzień Edukacji Narodowej

07 października - brawoooo - dwa srebrne medale w dyscyplinie taekwondo dla ucznia klasy II

2017-10-07
Powiększ zdjęcie

     W dniu 7.10.2017 na Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sierpcu odbyły się dwie imprezy Taekwondo Olimpijskiego. Jednocześnie na 3 matach rywalizowali zawodnicy w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i Mistrzostwach Mazowsza Dzieci. W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików rywalizowali zawodnicy w wieku 10-11 lat, w Mistrzostwach Mazowsza dzieci w wieku od 5 do 9 lat. W sumie blisko 200 zawodników z 16 Klubów z czterech województw: mazowieckiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego.

     W konkurencji twioapchagi i konkurencji dollyochagi Oliwier Będzikowski uczeń klasy II, zdobył dwa srebrne medale.

Czytaj więcej o: 07 października - brawoooo - dwa srebrne medale w dyscyplinie taekwondo dla ucznia klasy II

02 października 2017r. - IV Memoriał św. Jana Pawła II o puchar przechodni

2017-10-02
Powiększ zdjęcie
     W dniu 02.10.2017r. wszyscy uczniowie naszej szkoły, uczcili pamięć naszego patrona, uczestnicząc w IV Memoriale św. Jana Pawła II o Puchar Przechodni. Jak co roku uczniowie rywalizowali o piękne trofea w dwóch kategoriach wiekowych. W grupie młodszej klasy O- II oraz po raz pierwszy w grupie starszej klasy III-VII. Konkurencje były tak dobrane, aby o zwycięstwie nie decydował wiek, siła i indywidualna sprawność poszczególnych uczniów, ale praca zespołowa. Do samego końca w obu kategoriach walka była bardzo wyrównana i zacięta, jednak oparta na zasadach fair play a jej motywem przewodnim była dobra zabawa. Cel został osiągnięty. Wszyscy uczniowie i wychowawcy bawili się świetnie.
            Zwieńczeniem uroczystości było wspólne spotkanie na hali sportowej, w trakcie, którego, pani dyrektor wręczyła zwycięzcom  puchary oraz dyplomy za pozostałe miejsca. W tym roku w kategorii młodszej zwyciężyli uczniowie klasy II. W starszej grupie wiekowej wielką niespodzianką dla  wszystkich okazała się wygrana uczniów z klasy IVb.                                           
         Na koniec zmagań sportowych wszyscy uczniowie otrzymali soczki w kartonikach ufundowane przez Radę Rodziców.
Za organizację odpowidzialne były p. Renata Mosakowska oraz p. Małgorzata Kamińska.
Czytaj więcej o: 02 października 2017r. - IV Memoriał św. Jana Pawła II o puchar przechodni

27 września 2017r. - klasa I i 0b na warsztatach w "Zakątku Odkrywców"

2017-09-27
Powiększ zdjęcie

     27 września uczniowie klas 0b i I wybrali się na niezwykłe warsztaty. Młodzi Odkrywcy własnoręcznie wykonali kredki, które zaskakiwały nie tylko żywymi kolorami, ale także pięknymi zapachami! Spotkanie urozmaicił pokaz Zaczarowanego Ołówka, który przeniósł wszystkich w zadziwiający świat magii.

     Zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć  z wycieczki na facebooku "Zakątka Odkrywców”.

Czytaj więcej o: 27 września 2017r. - klasa I i 0b na warsztatach w "Zakątku Odkrywców"

15 września - udział w akcji "Sprzątanie świata"

2017-09-15
Powiększ zdjęcie

     „Sprzątanie świata” to ogólnopolska akcja poszanowania środowiska, której glównym celem jest zadbanie o środowisko naturalne, promowanie pozytywnych działań w zakresie nieśmiecenia. Od 23 lat w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzone są działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów oraz selektywną zbiórkę i recykling. W całej Polsce angażują się i integrują społeczności lokalne. Jak co roku, również w naszej szkole uczestniczyliśmy w zbiórce odpadów. W akcję włączyli się uczniowie od tych najmłodszych - 5,6 - latków, aż po klasę VII.

Czytaj więcej o: 15 września - udział w akcji "Sprzątanie świata"

11 września br. - I Gminny Dzień Wolontariatu oraz wizyta przedstawicieli holenderskiej fundacji w naszej szkole

2017-09-11
Powiększ zdjęcie

     11 września br na hali sportowej odbył się I Gminny Dzień Wolontariatu. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych, działacze z zakresu wolontariatu, dzieci i młodzież z gminnych szkół oraz ich rodzice.

     Każdego roku uczniowie i ich rodzice angażują się w różne działania wolontariackie min. zbiórki żywności, pozyskiwanie  środków finansowych bądź rzeczowych na potrzeby osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych czy też WOŚP. Nie trzeba długo prosić - odzew jest natychmiastowy.

     Tego dnia mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli fundacji holendersksiej - sponsorów pompy insulinowej dla naszej uczennicy. Nie obyło sie też bez występów artystycznych w wykonaniu uczniów kl. II, a także pięknym utworów wokalnych. W ten wyjątkowy dzień szkoła nasza otrzymała zaszczytny tytuł "Aktywny społecznik roku". Nagrodę odebrała p. Maciejewska Małgorzata ze swoimi uczniami.

Czytaj więcej o: 11 września br. - I Gminny Dzień Wolontariatu oraz wizyta przedstawicieli holenderskiej fundacji w naszej szkole

04 września 2017r. - wygrana w konkursie ogólnopolskim "Jak nie czytam, jak czytam"

2017-09-04
Powiększ zdjęcie

     Gazeta „Biblioteka w szkole” zorganizowała po raz kolejny konkurs, którego celem było pokazanie, że czytać można wszędzie: czytano w szkołach, na rynkach, ulicach,  plaży, nawet na Giewoncie. W wielu miejscach organizowano dodatkowe atrakcje, przeradzające czytanie w wielogodzinne akcje czytelnicze. W biciu rekordu wzięli udział również uczniowie szkoły.

     Organizatorem akcji była p. Monika Gorajek.

     Znaleźliśmy się wśród nagrodzonych. Szkoła otrzyma 15 darmowych prenumerat czasopisma „Biblioteka w szkole”.

Czytaj więcej o: 04 września 2017r. - wygrana w konkursie ogólnopolskim "Jak nie czytam, jak czytam"

04 września 2017r. - przystapienie do programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”

2017-09-04

     W roku szkolnym  2017/18 klasa I ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II W Mochowie przestąpiła do programu edukacyjnego o charakterze społecznym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Realizacja treści z zakresu bezpieczeństwa odbywa się z wykorzystaniem  scenariuszy i przesłanych materiałów:  dla dzieci - książeczek z ćwiczeniami i zabawami, dzięki którym mogą samodzielnie lub z rodzicami utrwalać zdobytą w szkole wiedzę, dla rodziców - broszur.

     Po zakończeniu  programu  odbędzie się Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie online sprawdzający zdobytą przez pierwszoklasistów wiedzę z zakresu bezpieczeństwa oraz  zasad udzielania pierwszej pomocy. Szkoła otrzyma certyfikat udziału w programie. Patronat honorowy nad programem sprawuje Komenda Główna Policji, partnerem medialnym jest portal MiastoDzieci.pl.

Czytaj więcej o: 04 września 2017r. - przystapienie do programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”

04 września 2017r. - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

2017-09-04
Powiększ zdjęcie

     04 września br po dwumiesięcznej przerwie w nauce i obowiązkach szkolnych spotkaliliśmy się na uroczystości inaugurującej nowy rok szkolny 2017/2018. Wakacje dobiegły końca. W kalendarzu pojawiła się kartka - 04 września 2017r. Pani dyrektor szczególnie serdecznie powitała dzieci z punktu przedszkolnego oraz oddziałów przedszkolnych, którzy rozpoczynają przygodę edukacyjną. Zwróciła uwagę, że są wśród nas uczniowie, którzy dotychczas uczęszczali do innych szkół. Życzyła, aby szybko poczuli się u nas dobrze i bezpiecznie, a nowi koledzy otoczyli ich przyjaźnią i opieką.

 

       

Czytaj więcej o: 04 września 2017r. - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018