Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Artykuły

03 grudnia 2018r. - stan czytelnictwa za miesiąc listopad 2018 r.

2018-12-03

STAN CZYTELNICTWA UCZNIÓW

SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II

W MOCHOWIE

ZA LISTOPAD 2018r. 

KLASA

LICZBA WYPOŻYCZONYCH KSIĄŻEK

I

6

II

19

III

17

IV

16

VA

7

VB

15

VI

13

VII

20

VIII

4

RAZEM

117 książek

Czytaj więcej o: 03 grudnia 2018r. - stan czytelnictwa za miesiąc listopad 2018 r.

30 listopada 2018r. - klasa I i III na Andrzejkach w Ratuszu w Sierpcu

2018-11-30
Powiększ zdjęcie
     Dnia 30.11.2018 r. w Ratuszu w Sierpcu zorganizowano spotkanie klasy pierwszej i trzeciej pod hasłem „Andrzejki w Ratuszu”. Uczniowie zapoznali się z tradycjami i historią powstania tego święta. Wróżbom i przepowiedniom nie było końca. Każde dziecko miało możliwość poznania swojej wróżby na bliższą i dalszą przyszłość, oczywiście z  „przymrużeniem oka”. Czas upłynął w atmosferze zabawy. Po wróżbach dzieci miały możliwość podziwiać wystawę instrumentów muzycznych.
     Wszyscy z utęsknieniem czekają na następne spotkanie andrzejkowe.
Katarzyna Brodowska
Czytaj więcej o: 30 listopada 2018r. - klasa I i III na Andrzejkach w Ratuszu w Sierpcu

19 listopada 2018r. - klasa VI i VII na wycieczce w Warszawie

2018-11-19
Powiększ zdjęcie

     W dniu 19.11.2018 r. uczniowie z klasy VI i VII wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem programu był wjazd na 30 piętro Pałacu Kultury. Było bardzo zimno, wiał wiatr, jednak widok na panoramę Warszawy był piękny. Kolejnym miejscem naszego pobytu był Stadion Narodowy. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia szatni zawodników, studia telewizyjnego, sali konferencyjnej. Weszli na płytę stadionu oraz zajrzeli do loży vipów. Ostatnim, jednak nie mniej atrakcyjnym punktem naszej wycieczki był dwugodzinny pobyt na trampolinach. Po krótkiej rozgrzewce uczniowie wzięli udział w godzinnej lekcji gimnastyki akrobacyjnej. Nauczyli się różnych przewrotów, obrotów w powietrzu i salt. Druga godzina minęła wszystkim jeszcze szybciej i przyjemniej niż pierwsza. Duży wysiłek fizyczny sprawił, że wszyscy bardzo zgłodnieli, dlatego w drodze powrotnej odwiedziliśmy restaurację Mc Donald's. O godzinie  21:00 w śpiewających nastrojach wróciliśmy do Mochowa.

Mosakowska Renata

Czytaj więcej o: 19 listopada 2018r. - klasa VI i VII na wycieczce w Warszawie

15 listopada 2018r. - Harcerze i Szkolny Klub Wolontariatu z pomocą dla 3-letniego Marcela - charytatywny kiermasz słodkości

2018-11-21

     Najcenniejszym skarbem jaki możemy dać drugiemu człowiekowi jest bezinteresowana pomoc. Działania przez nas podejmowane mają jeden wspólny cel, a mianowicie kształtowanie właściwych  postaw, uwrażliwianie na potrzeby drugiego człowieka i umiejętność niesienia pomocy bliźniemu. Takich wartości uczymy nasze dzieci. Za każdym razem na hasło "POMAGAMY?" odzew jest natychmiastowy. 

     Tegoroczna akcja pomocy najmłodszym zorganizowana została przez p. Małgorzatę Maciejewską i p. Pawła Woldera. Cel był jeden: wspracie finansowe niezbędne do kontunuacji leczenia i rehabilitacji 3-letniego Marcelka, który urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym w postaci obustronnego porażenia kurczowego, padaczką samoistną oraz głuchotą mieszaną. Kiermasz poprzedzony został przygotowaniem przez każdą klasę ciast, babeczek, pączków innych słodkości.

     W dniu 15 listopada, oprócz uczniów, również rodzice włączyli się w pomoc. Uwaga: ZEBRALIŚMY 994,89 zł. Pieniążki zostały wpłacone na konto Stowarzyszenia Osób Niepełnopsrawnych i Chorych na Raka "Szansa na życie".

DZIĘKUJEEEEEMY WSZYSTKIM, DLA KTÓRYCH LOS CHOREGO DZIECKA NIE POZOSTAŁ OBOJĘTNY. TRZYMAJCIE TAK DALEJ KOCHANI :-)

Czytaj więcej o: 15 listopada 2018r. - Harcerze i Szkolny Klub Wolontariatu z pomocą dla 3-letniego Marcela - charytatywny kiermasz słodkości

19 listopada 2018r. - warsztaty profilaktyczne dla uczniów kl.VIII pn. "Cyberprzemoc, czyli rzeczywiste zagrożenia wirtualnego świata"

2018-11-20
Powiększ zdjęcie

     Cyberprzemoc,  czyli rzeczywiste zagrożenia wirtualnego świata - w warsztatach udział brali uczniowie klasy ósmej. Zajęcia miały  na celu zapoznanie z różnymi formami przemocy w sieci. Terapeuta podjął w przystępny i ciekawy sposób temat środków masowego przekazu czyli Internetu i telefonu komórkowego oraz zagrożeń i korzyści płynących z ich użytkowania. Omówione zostały popularne zjawiska, takie jak na przykład akty przemocy słownej za pomocą telefonów komórkowych czy portali społecznościowych.

     Uczniowie zostali uświadomieni, jak mylne i niebezpieczne jest ich przekonanie o internetowej anonimowości.

Czytaj więcej o: 19 listopada 2018r. - warsztaty profilaktyczne dla uczniów kl.VIII pn. "Cyberprzemoc, czyli rzeczywiste zagrożenia wirtualnego świata"

19 listopada 2018r. - profilaktyka przemocy i agresji – Stop Agresji !!! – Rozwiązywanie konfliktów bez przemocy - warsztaty dla uczniów klas V

2018-11-20
Powiększ zdjęcie

     Środowisko szkolne odgrywa kluczową rolę w rozwoju psychospołecznym młodego człowieka, dlatego 19.11.2018 roku  nasi uczniowie uczestniczyli w   warsztatach  profilaktycznych, które przeprowadził  specjalista - terapeuta z Pracowni Badań Społecznych Sonda z Krakowa.

     Szkolenie dotyczyło profilaktyki przemocy i agresji – Stop Agresji !!! - Rozwiązywanie konfliktów bez przemocy. Warsztaty skierowane były do uczniów klas piątych. Celem zajęć było zminimalizowanie występowania zachowań agresywnych, nabycie wiedzy o mechanizmach zachowań agresywnych, nabycie umiejętności konstruktywnego radzenia sobie z uczuciem złości, wykształcenie umiejętności rozpoznawania i nazywania uczuć nieprzyjemnych (złość, żal, smutek), wprowadzenie alternatywnych, nie opartych na agresji norm zachowania się w grupie, poszerzenie kompetencji interpersonalnych -  efektywna komunikacja, współpraca, radzenie sobie w sytuacjach trudnych, rozwiązywanie konfliktów bez przemocy oraz umożliwienie budowania pozytywnego obrazu samego siebie.  Dzięki wizualizacji, dyskusji moderowanej, burzy mózgów, ćwiczeniom warsztatowym z elementami dramy uczniowie mogli dotrzeć do istoty problemu.

Czytaj więcej o: 19 listopada 2018r. - profilaktyka przemocy i agresji – Stop Agresji !!! – Rozwiązywanie konfliktów bez przemocy - warsztaty dla uczniów klas V

19 listopada 2018r. - szkolenie dla rodziców pn. "Rola wychowania w procesie rozwoju dzieci "

2018-11-20
Powiększ zdjęcie

     Rola wychowania w procesie rozwoju dzieci - warsztaty skierowane były do rodziców uczniów klas piątych. Prowadzący zaprezentował szereg faktów związanych z potrzebami nastolatków w okresie dojrzewania, odwołał się do postaw rodzicielskich i stylów wychowawczych. Następnie omówił diagnozę i interpretację zachowań młodych ludzi oraz podał cenne wskazówki, które można wykorzystać w pracy z własnym dzieckiem.

Czytaj więcej o: 19 listopada 2018r. - szkolenie dla rodziców pn. "Rola wychowania w procesie rozwoju dzieci "

Listopad 2018r. - Pamiętamy ......

2018-11-07

Pamiętamy ……..

     Ważnym aspektem naszego życia jest pamięć o tych, którzy odeszli, dlatego na początku listopada dzieci z klasy II  wraz ze swoją wychowawczynią p. Renatą Wrześniewską oraz p. Małgorzatą Kamińską wybrały się na cmentarz w Mochowie.  Wycieczka poprzedzona została przekazaniem informacji związanych ze zwyczajem obchodzenia święta zmarłych w naszej kulturze i religii.

     Dzieci zrozumiały, jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce. Na grobach  zmarłych, którzy zginęli w czasie okupacji hitlerowskiej oraz  księży, którzy przez długie lata służyli w naszej parafii, złożyły wiązanki kwiatów wykonane przez wolontariuszy fundacji „ Mocni Mocą Nadziei” . Na grobach zapaliły też znicze - symbol pamięci.

Małgorzata Kamińska

Czytaj więcej o: Listopad 2018r. - Pamiętamy ......

15 listopada 2018r. - 100 LAT NIEPODLEGŁEJ POLSKI - GMINNY KONKURS RECYTATORSKI „ POLSKA - NASZ PIĘKNY KRAJ”

2018-11-16
Powiększ zdjęcie

     Dnia 15. listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Polska - nasz piękny kraj”, organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Adama Mickiewicza  w Bożewie. Jego celem było między innymi pielęgnowanie postaw patriotycznych oraz popularyzacja poezji opiewającej piękno naszego kraju. Uczciliśmy w ten sposób 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

     Uczestnicy konkursu oceniani byli w czterech kategoriach wiekowych. W kategorii klas I-III II miejsce zajęła Zuzanna Witkowska, w kategorii klas IV –VI I miejsce zdobyła Zuzanna Kanty, II miejsce Karolina Tomaszewska oraz Agnieszka Felczak,  III miejsce – Maria Szczepańska. W kategorii klas VII – VIII i gimnazjum II miejsce zajęła Julia Witkowska.

Poza tym w konkursie wzięli udział: Maja Pilewska, Natalia Ziółkowska, Kacper Gajewski i Julia Janiszewska.

     Uczniowie zostali przygotowani przez nauczycieli: Małgorzatę Maciejewską, Agnieszkę Liszewską, Martę Krajewską i Agnieszkę Krzyżanowską.

 Gratulujemy laureatom i zachęcamy do udziału w konkursach.

Marta Krajewska

Czytaj więcej o: 15 listopada 2018r. - 100 LAT NIEPODLEGŁEJ POLSKI - GMINNY KONKURS RECYTATORSKI „ POLSKA - NASZ PIĘKNY KRAJ”

13 listopada 2018r - Historia zaklęta w fotografii

2018-11-13
Powiększ zdjęcie

    Zwroty "rodzina", "dziadkowie", "pradziadkowie" przewijają się przez całe nasze życie. Fotografia jest jednym z najcenniejszych elementów przypominającym nam o naszym pochodzeniu. Uczniowie klasy III oświeżyli pamięć o swoich bliskich wykonując przepiękne prace w formie drzew genealogicznych, które zaprezentowali na forum klasy. Zobaczcie sami ile pracy włożyli :-)

Czytaj więcej o: 13 listopada 2018r - Historia zaklęta w fotografii

09 listopada 2018r. godz. 11:11 - bicie rekordu dla Niepodległej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

2018-11-09

    09 listopada 2018 roku o godzinie 11:11 uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochowie i Publicznego Gimnazjum im. gen. Edwarda Żółtowskiego w Mochowie włączyli się w akcję „Rekord dla Niepodległej”. Z wielką radością i dumą cała społeczność szkolna odśpiewała 4-zwrotkowy hymn - „Mazurek Dąbrowskiego”. Powód był ogromny. W 2018r. świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

    11 listopada 1918r. to jedna z najważniejszych dat w historii naszego państwa. Pamiętając o tym ważnym wydarzeniu, w niedzielę 11 listopada o godz. 12:00 w kościele parafialnym w Mochowie w asyście pocztu sztandarowego Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochowie, odśpiewamy hymn łącząc się z Polakami w ramach akcji "Niepodległa do hymnu".

JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA !!!

Czytaj więcej o: 09 listopada 2018r. godz. 11:11 - bicie rekordu dla Niepodległej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

09 listopada 2018r. - profilaktyka zdrowego żywienia - "Śniadanie daje moc"

2018-11-12
Powiększ zdjęcie

     8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”), ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. Dlatego właśnie taka data na realizację działań podejmowanych przez nasze dzieci i rodziców w zakresie profilaktyki zdrowego żywienia.

     Nie od dziś wiadomo, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Wszystkie klasy I-III pod kierunkiem wychowawców i koordynatrów akcji włączyły się w tegoroczną akcję przygotowania zdrowych posiłków.

     Dzięki uprzejmości fundacji "Mocni Mocą Nadziei" udało nam się zrealizować ten cel. Otrzymaliśmy produkty w postaci zdrowych owoców i warzyw, z których z pomocą rodziców przygotowaliśmy pyszne śniadanka.

     Dziękujemy za współpracę i wspieranie naszych działań.

koordynatorzy:

Małgorzata Maciejewska i Małgorzata Kamińska

 

Czytaj więcej o: 09 listopada 2018r. - profilaktyka zdrowego żywienia - "Śniadanie daje moc"

07 listopada 2018r. - teatrzyk "Fabryka zabawek" i warsztaty "Teatr lalek" dla dzieci z klas 0-III

2018-11-07
Powiększ zdjęcie

    Zastanawialiście się kiedyś, jak to jest mieć wszystkie zabawki świata? Są tacy, którzy mają je na wyciągnięcie ręki, ale uwierzcie - dla pracowników fabryki zabawek to ciężka praca! Czasami maszyna do pakowania prezentów też może płatać figle.

     Naszym aktorom -  Arniemu i Benkowi, pracownikom nocnej zmiany, nie brakowało fantazji i chęci dobrej zabawy na spotkaniu z naszymi dziećmi.

     W części warsztatowej  pn. "Teatr lalek" aktorzy omówili klasyczne formy teatru lalek, ich budowę i sposób animacji.

Czytaj więcej o: 07 listopada 2018r. - teatrzyk "Fabryka zabawek" i warsztaty "Teatr lalek" dla dzieci z klas 0-III

07 listopada 2018r. - udział w 30. edycji Konkursu Matematycznego Olimpiada Wiedzy-Archimedes Plus

2018-11-07
Powiększ zdjęcie

     Dnia 07 listopada 2018 r. dwudziestu ośmiu uczniów z klas: 3-7 przystąpiło do 30 Edycji Konkursu Matematycznego OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES.PLUS-MATEMATYKA.PLUS.

     Celem konkursu była popularyzacja matematyki oraz zwiększenie motywacji uczniów w poznaniu tajników wiedzy matematycznej.

Uczniowie rozwiązywali test składający się z 25 zadań o różnym stopniu trudności. Ogłoszenie wyników nastąpi w styczniu 2019 roku.

Czytaj więcej o: 07 listopada 2018r. - udział w 30. edycji Konkursu Matematycznego Olimpiada Wiedzy-Archimedes Plus

29 października 2018r. - ślubowanie uczniów klasy I

2018-10-29
Powiększ zdjęcie

     W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochowie miała miejsce bardzo ważna uroczystość – ślubowanie uczniów klasy I. Główni bohaterowie przysięgali na sztandar szkoły – symbol tradycji, wierności i honoru być wzorowymi uczniami, wywiązywać się z obowiązków szkolnych,  a także dbać o dobre imię szkoły. Uroczystość odbyła się w sali Kina za Rogiem. Uczestniczyli w niej: Wójt Gminy Mochowo – Zbigniew Tomaszewski, kierownik referatu oświaty, kultury i promocji Gminy Mochowo – Anna Witkowska, przewodnicząca rady rodziców – Alicja Remplewicz, rodzice pierwszoklasistów, nauczyciele  oraz uczniowie klas „0”-III.

     Po akcie pasowania, dzieci, przygotowane przez wychowawcę - panią Katarzynę Brodowską, pokazały swoje umiejętności wokalne i aktorskie. Z rąk pana wójta otrzymały również upominki - gadżety szkolne.  Na koniec tego wyjątkowego dnia miłą niespodzianką dla wszystkich uczestników był pyszny tort, który został ufundowany przez rodziców.

     Dla dzieci był to bardzo ważny dzień, stali się oni bowiem pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochowie.

Czytaj więcej o: 29 października 2018r. - ślubowanie uczniów klasy I

18 października 2018r. - święto patrona szkoły połączone z Memoriałem św. Jana Pawła II w Mochowie

2018-10-18

     18 października  to ważna data w historii Szkoły. 15 lat temu z inicjatywy Dyrektora Szkoły, Rady Rodziców, Organu Prowadzącego i Rady Pedagogicznej, Szkoła otrzymała imię Jana Pawła II.  W czwartek, cała społeczność szkolna zgromadziła się w sali „Kino za Rogiem”, aby wysłuchać montażu słowno-muzycznego. Uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia z życia patrona oraz wartości, jakimi powinni  kierować się na co dzień. Najważniejsze z nich to miłość do Boga, człowieka i ojczyzny. Występ został przygotowany pod kierunkiem pani Moniki Filiks. O  oprawę muzyczną zadbał pan Wiesław Dołasiński. Dekorację przygotowała pani Renata Wrześniewska.

Czytaj więcej o: 18 października 2018r. - święto patrona szkoły połączone z Memoriałem św. Jana Pawła II w Mochowie

12 października 2018r. - akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

2018-10-14
Powiększ zdjęcie

     12 października 2018 r. po raz kolejny obchodziliśmy święto wszystkich pracowników szkoły. Ten dzień był naprawdę wyjątkowy. Akademia została zorganizowana we współpracy z Publicznym Gimnazjum w Mochowie. Nasi uczniowie przygotowali piękny występ słowno-muzyczny. Część artystyczną przygotowali: p. Paweł Wolder, p. Renata Mosakowska, o oprawę muzyczną zadbał p. Wiesław Dołasiński. Dekorację wykonała p. Justyna Słabowska we współpracy z nauczycielami gimnazjum.

 

Czytaj więcej o: 12 października 2018r. - akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

01 października 2018r. - teatrzyk "Podaj cegłę" oraz warsztaty "Kostium w teatrze" dla uczniów klas 0-III

2018-10-01
Powiększ zdjęcie

     "Podaj cegłę" to spektakl o dziecięcej fantazji. I choć bohaterami są tu dorośli, to właśnie młodzi widzowie dodają tego, co najważniejsze w tej niezwykłej opowieści.

     W tym spektaklu nasze dzieci przeniosły się w w czasie, przedmioty ożywały na ich oczach, naprawdę wszystko się mogło zdarzyć :-)

     W części warsztatowej pn. "Kostium w teatrze" uczestnicy dowiedzieli się, co oznacza kostium,  a także jakie na co dzień przywdziewamy kostiumy?

Czytaj więcej o: 01 października 2018r. - teatrzyk "Podaj cegłę" oraz warsztaty "Kostium w teatrze" dla uczniów klas 0-III

Sprzątanie świata 2018

2018-09-28
Powiększ zdjęcie

     Jak zawsze, aktywnie włączamy się w różnorodne akcje, także w "Sprzątania świata".  W tym roku naszym działaniom przyświecało hasło: „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”.

     Najważniejsze jest zauważanie potrzeb nie tylko ludzi, ale także środowiska. Uśmiech Na zdjęciach klasa III.

Czytaj więcej o: Sprzątanie świata 2018

22 września 2018r. - pożegnanie lata połączone z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

2018-09-24

     W tym roku przypada setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Społeczność szkolna włącza się w wiele akcji przypominających o tym doniosłym, niezwykle ważnym dla wszystkich Polaków,  wydarzeniu. 

     22 września 2018 roku braliśmy udział w "Pożegnaniu lata" połączonego z obchodami 100 - lecia odzyskania  niepodległości przez Polskę - uroczystości przygotowanej przez włodarzy gminy.

Czytaj więcej o: 22 września 2018r. - pożegnanie lata połączone z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

12 września 2018r. - teatrzyk i warsztaty "Najprawdziwszy skarb"

2018-09-12
Powiększ zdjęcie

     Uczniowie klas 0b-III bawili się świetnie podczas teatrzyku wystawionego w naszym "Kinie za Rogiem" przez grupę "Teatr gościem 2018". Dzieci były świadkami zabawnej opowieści mówiącej o przygodach pirackiej załogi, która poszukiwała skarbu.

     W kolejnej części nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych pn. Kocie ruchy". Ich celem była odpowiedź na pytanie:Jak grać zwierzę w teatrze? Zajęcia połączone były z elementami pantomimy. Dzieciom przybliżony został zawód aktora, a konkretnie wcielanie się ludzi w postacie zwierzęce.

Czytaj więcej o: 12 września 2018r. - teatrzyk i warsztaty "Najprawdziwszy skarb"
Grudzień
pnwtsrczptsond
1Pokaż wydarzenia w dniu 2 grudnia
Pokaż wydarzenia w dniu 3 grudnia456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II
w Mochowie
e-mail: spjp2mochowo@wp.pl