21 grudnia 2016r. - Jasełka Szkolne

W środę, 21 grudnia w naszej Szkole zostały wystawione Jasełka. Wśród zaproszonych gości byli Wójt Gminy Mochowo - Pan Zbigniew Tomaszewski, Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Promocji Gminy - Pani Anna Witkowska oraz Proboszcz Parafii Mochowo - Ksiądz Kanonik Grzegorz Mierzejewski. Licznie przybyli także rodzice.

W tym roku tematem przewodnim przedstawienia była rodzina. Każdy zaangażowany w przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia zapomniał, po co tak naprawdę są Święta. Dopiero nagła choroba dziecka uświadomiła wszystkim w jaki sposób należy przeżyć ten czas i co jest najważniejsze. Tradycja została połączona z nowoczesnością. Nie zabrakło śpiewu kolęd i pastorałek. Był to odpowiedni czas wprowadzenia w klimat właściwego przeżycia Narodzin Chrystusa w naszych rodzinach.

Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem Pani Moniki Filiks. Oprawę muzyczną poprowadził Pan Wiesław Dołasiński, a dekorację wykonała Pani Renata Wrześniewska.