10 kwietnia 2018r. - Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Jan Brzechwa – znany i lubiany” dla klas I-III

10 kwietnia W Szkole Podstawowej w Bożewie odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Jan Brzechwa - znany i lubiany” dla klas I-III. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów z każdej klasy.

Dzieci recytowały po jednym wierszu Jana Brzechwy. Komisja konkurowała oceniała uczestników, biorąc pod uwagę: poprawność opanowania tekstu, tempo, interpretację i ogólny wyraz artystyczny.

Uczestnicy pięknie mówili wiersze, wspaniale interpretowali teksty głosem, ale także gestem i ruchem. Niektórzy przygotowali również kostiumy.

Nasi reprezentanci pokazali się z jak najlepszej strony. Nagrodzono aż siedmioro z nich! Zdobyliśmy 5 pierwszych miejsc i 2 drugie! Dzieci otrzymały dyplomy, nagrody książkowe i słodkie upominki.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Gorajek Monika

Lista laureatów:

I miejsce zdobyła Wiktoria Zawadzka za wiersz „Żuk”.

II miejsce zdobyła Patrycja Witkowska za wiersz „Samochwała”.

I miejsce zdobyła Maja Pilewska za wiersz „Brudas”.

II miejsce zdobyła Julia Jankowska za wiersz „Samochwała”.

Trzy osoby zdobyły I miejsce:

Piotr Piotrowski za wiersz „Grzyby”.

Maria Szczepańska za wiersz „Foka”

Karolina Tomaszewska za wiersz „Ślimak”