17-18 lutego 2018r. - dwudniowa zbiórka szkoleniowa 2 DH Wataha

W dniach 17-18 lutego 2 Drużyna Harcerska WATAHA brała udział w dwudniowej zbiórce szkoleniowej. Harcerze uczestniczyli w kursie z pierwszej pomocy poprowadzonym przez dh. Karolinę Dądalską oraz jej przyboczną Darię. Informacje na temat zawartości apteczki przygotowała dh. Julka Janiszewska. W trakcie kursu pomagali starsi harcerze dh. Martyna, Oliwia i Bartek.
Wiedza zdobyta na szkoleniu przydała się podczas gry terenowej, w której głównym zadaniem było udzielenie pomocy poszkodowanym z różnymi urazami. Każdy uratowany przekazywał zaszyfrowaną informację, gdzie znajduje się kolejna ofiara katastrofy.
      Podczas drugiego dnia zbiórki harcerze wykonali plakat podsumowujący wiedzę zdobytą na kursie oraz oddali się swobodnym harcom takim jak pląsanie, śpiewanie i granie w Tabu harcerskie.
(Bardzo, bardzo mocno dziękujemy Karolinie Dądalskiej i jej Przybocznej Darii Olszewskiej, Martynie Gruczyk, Oliwii Moszczyńskiej oraz Bartkowi Lewandowskiemu za zaangażowanie i pomoc w organizacji zbiórki).

pwd. Paweł Wolder