21 marca 2017r.- powitanie pierwszego dnia wiosny

"Dzisiaj mamy święto wiosny - każdy musi być radosny.
Chodż już do nas wiosno - do przedszkolnych dzieci,
niech już będzie ciepło, niech słonko zaświeci.
Niechaj ptak zaśpiewa, zielenieją drzewa,
bociek niech przyleci, bo czekają dzieci !"

Na dzisiejszy dzień czekali wszyscy z utęsknieniem. To przecież pierwszy dzień wiosny!!!. Przygotowania trwały już od tygodnia. Samorząd Uczniowski zaangażował cała szkołę w przygotowanie "Marzanny", a pomysłów było co nie miara. Dzieci z punktu przedszkolnego i klas 0-II pożegnały swoje kukły na korytarzu przekazując je starszym kolegom i koleżankom. Wszyscy uczniowie klas IV-VI, po krótkiej rozmowie z panem policjantem nt. bezpiecznego poruszania się po drogach, udali się na przemarsz ulicami Mochowa. Odwiedzili pobliskie sklepy i urzędy. Byli w ośrodku zdrowia, urzędzie gminy, banku, sklepach. Na znak pożegnania zimy i powitania wiosny zostawili wszędzie tam, gdzie się pojawili kukły. Po powrocie do szkoły uczniowie przenieśli się do sali "Kino za Rogiem", gdzie każda klasa zaprezentowała przygotowaną przez siebie piosenkę w formie playbacku. Zobaczcie sami jaką radość sprawił uczniom dzisiejszy dzień.

Dziękujemy całemu Samorzadowi Uczniowskiemu razem z opiekunami p. Pawłem Wolderem i p. Renatą Mosakowską za organizację tego dnia.