3 grudnia 2019 - Wycieczka do manufaktury czekolady

Dnia 03 grudnia 2019 r. uczniowie z klasy 6a i 6b z wychowawczyniami - Panią Agatą Klimkiewicz i Iwoną Wiśniewską oraz Panią Teresą Zakrzewską - wybrali się na warsztaty do Manufaktury Czekolady w Płocku. Uczestnicy wycieczki poznali historię powstawania czekolady, zasmakowali czystego ziarna kakaowca oraz delektowali się gorącym kubkiem mlecznej czekolady. Jednak główną atrakcją tego spotkania było stworzenie własnej tabliczki czekolady z dodatkiem wybranych składników. Uczniowie mogli również zapoznać się z procesem ręcznego temperowania czekolady na blacie granitowym (czekolada w postaci ciekłej stykając się z zimną płytą granitową, wyrabiana w krótkim czasie, przyjmuje formę gęstej masy). Ciekawa i pouczająca lekcja zakończyła się własnoręcznym pakowaniem tabliczek czekolady do wybranego opakowania.

Wykonane przez siebie czekolady uczestnicy wyjazdu zabrali do domów, aby wspólnie delektować się ich niepowtarzalnym smakiem w gronie rodzinnym.

/Iwona Wiśniewska/