03 października 2019 r. - VI Memoriał Jana Pawła II O Puchar Przechodni

03 października 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochowie odbył się VI już, Memoriał im. Jana Pawła II o Puchar Przechodni. Uroczystość, jak co roku rozpoczęła się ogólnoszkolnym apelem, na którym nastąpił ceremoniał przekazania pucharów przez ubiegłorocznych zwycięzców. Honorowymi gośćmi na naszej uroczystości szkolnej byli: Wójt Gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sierpc Sebastian Szczypecki, oraz Radny Miasta Sierpc Piotr Rzeszotarski.
     Pan Wójt dokonał uroczystego otwarcia Memoriału życząc wszystkim udanej rywalizacji i dobrej zabawy. Następnie panowie obdarowali uczniów drobnymi gadżetami związanymi z bezpieczeństwem (różnego rodzaju odblaskami). Każdy z naszych gości zabrał głos motywując uczniów do dbania o własną kondycję fizyczną, uprawiania sportu pod każdą postacią oraz dbania o własne bezpieczeństwo.

Uczniowie rywalizowali o piękne trofea w trzech kategoriach wiekowych: kl. O – II, kl. III – V oraz VI – VIII. W każdej kategorii wiekowej walka była bardzo zacięta. Konkurencje były tak dobrane, aby o zwycięstwie nie decydował wiek, siła i indywidualna sprawność poszczególnych uczniów, ale praca zespołowa. Do samego końca we wszystkich kategoriach walka była bardzo wyrównana, jednak oparta na zasadach faire play, a jej motywem przewodnim była dobra zabawa. Cel został osiągnięty. Wszyscy uczniowie i wychowawcy bawili się świetnie. O wygranej decydowała różnica kilku a nawet jednego punktu. W konkurencjach memoriałowych brali udział wszyscy uczniowie, mogący ćwiczyć.

Zwieńczeniem uroczystości było wspólne spotkanie na hali sportowej, w trakcie, którego wręczono zwycięzcom okazałe puchary oraz dyplomy za pozostałe miejsca. W tym roku honorowymi wygranymi okazali się uczniowie klasy II – w najmłodszej kategorii, uczniowie klasy V w starszakach i uczniowie klasy VIII w najstarszej grupie.
Wszyscy, niezależnie od zajętego miejsca, bawili się świetnie, czcząc w ten sposób pamięć o naszym Patronie Janie Pawle II, dla którego sport był równie ważny, jak rozwój duszy i umysłu.