29 października 2018r. - ślubowanie uczniów klasy I

W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochowie miała miejsce bardzo ważna uroczystość – ślubowanie uczniów klasy I. Główni bohaterowie przysięgali na sztandar szkoły – symbol tradycji, wierności i honoru być wzorowymi uczniami, wywiązywać się z obowiązków szkolnych,  a także dbać o dobre imię szkoły. Uroczystość odbyła się w sali Kina za Rogiem. Uczestniczyli w niej: Wójt Gminy Mochowo – Zbigniew Tomaszewski, kierownik referatu oświaty, kultury i promocji Gminy Mochowo – Anna Witkowska, przewodnicząca rady rodziców – Alicja Remplewicz, rodzice pierwszoklasistów, nauczyciele  oraz uczniowie klas „0”-III.

Po akcie pasowania, dzieci, przygotowane przez wychowawcę - panią Katarzynę Brodowską, pokazały swoje umiejętności wokalne i aktorskie. Z rąk pana wójta otrzymały również upominki - gadżety szkolne.  Na koniec tego wyjątkowego dnia miłą niespodzianką dla wszystkich uczestników był pyszny tort, który został ufundowany przez rodziców.

Dla dzieci był to bardzo ważny dzień, stali się oni bowiem pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochowie.