22 września 2018r. - pożegnanie lata połączone z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

W tym roku przypada setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Społeczność szkolna włącza się w wiele akcji przypominających o tym doniosłym, niezwykle ważnym dla wszystkich Polaków,  wydarzeniu.

22 września 2018 roku braliśmy udział w "Pożegnaniu lata" połączonego z obchodami 100 - lecia odzyskania  niepodległości przez Polskę - uroczystości przygotowanej przez włodarzy gminy.

Nasze uczennice wystąpiły w części artystycznej, deklamując poruszające wiersze i śpiewając  pieśni. Przygotowaliśmy także piękny kram patriotyczny. Można było zobaczyć w nim artystyczne wytwory uczniów.

Centrum kramu zajmowała postać patrona szkoły - Jana Pawła II z cytatem „Ojczyzna jest naszą matką ziemską”. Nieopodal przedstawiliśmy portrety sławnych ludzi, którym nieobce były dążenia niepodległościowe.

W  kramie można było przeczytać przepiękne wiersze z cyklu „Polska jest we mnie” - wszystkie wyszły spod pióra uczniów, obejrzeć zdjęcia miejsc z terenu gminy Mochowo, które łączą się z patriotyzmem, wielką historią ojczystej ziemi. Upiekliśmy pierniczki w barwach naszej flagi, wykonaliśmy piękne godła, wykonaliśmy kwietne, biało – czerwone flagi, które zdobiły przestrzeń, przypominając o  burzliwych losach  Polski.

Całość przedsięwzięcia stanowiła udaną próbę uczczenia tak doniosłęj rocznicy. Poza tym działania aktywizowały wszystkich uczniów szkoły, którzy wraz z wychowawcami odpowiedzialni byli za wykonanie poszczególnych zadań.

Liszewska Agnieszka

1Pokaż wydarzenia w dniu 2 grudnia