24 kwietnia 2018r. - podsumowanie udziału uczniów z kl. III w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Rodzice i Dzieci. Powietrze Bez Śmieci”

W II semestrze klasa III przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Rodzice i Dzieci. Powietrze Bez Śmieci”. W czasie zajęć zrealizowano 5 scenariuszy lekcji dotyczących zanieczyszczenia powietrza, a przede wszystkim szkodliwości smogu.

Zajęcia miały formę badawczą i warsztatową. Dzieci przeprowadzały eksperymenty, tworzyły różne prace plastyczne i pokazy pantomimiczne. Każde zajęcia dały im wiele radości i rozbudziły ich ciekawość. Uczniowie dowiedzieli się jak należy dbać o powietrze, czym jest smog i w jaki sposób trzeba się przed nim chronić.

24 kwietnia na zakończenie programu klasa przygotowała dla rodziców i kolegów z klas I-II przedstawienie podsumowujące program. Dzieci pochwaliły się zdobytą wiedzą na temat powietrza i pokazały co robić, aby powietrze było zdrowe i czyste.

Program „Powietrze Bez Śmieci” stał się również okazją do integracji całego zespołu klasowego. Dzieci pracowały w grupach, wykonywały różne zadania, które wymagały od nich współpracy i zaangażowania. Każde dziecko wniosło wiele pracy, pomysłów i energii, aby program został pomyślnie zrealizowany.

Monika Gorajek

Sierpień