25 kwietnia 2018r. - nasze dzieci w CKiSz podczas VI Koncertu Charytatywnego „Najmłodsi z Pomocą dla Piotrusia”

25 kwietnia w CKiSz w Sierpcu odbył się VI Koncert Charytatywny „Najmłodsi z Pomocą dla Piotrusia”. Koncert poświęcony był Piotrusiowi, czteromiesięcznemu wychowankowi Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Kraszewie. Chłopczyk urodził się z wieloma chorobami, a jego dalsze leczenie i rehabilitacja są bardzo kosztowne.

W czasie koncertu dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli i szkół zaprezentowały swoje umiejętności taneczne i wokalne oraz przekazały zebrane środki finansowe na wspólny cel - pomoc Piotrusiowi.

Naszą szkołę reprezentowały dziewczynki z oddziału przedszkolnego "0a". Dzieci pięknie wykonały układ taneczny do piosenki „Let's Twist Again”. Za swój występ otrzymały słodkie upominki i pamiątkowy dyplom. Po występie wraz z opiekunem - p. Moniką Gorajek, przekazały pieniążki zebrane wcześniej podczas kiermaszu słodkości w szkole.

Koncert stał się okazją do integracji środowisk przedszkolnych, ale przede wszystkim pokazał najmłodszym, że nawet piosenka i taniec mogą być cegiełką dobroci, która daje radość i wsparcie potrzebującym.

Monika Gorajek