27 marca 2018r. - SZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY „EKOMONSTER”

W wyniku podjętych działań konkursowych uczniowie klas IV – VII nabyli wiedzę o kluczowych problemach środowiskowych w obszarze jakości powietrza.
      Do zidentyfikowanych zagrożeń, które skracają oddech mieszkańców Mochowa należą: palenie papierosów, pyły petrochemiczne i przemysłowe, spaliny samochodowe oraz palenie odpadami w przydomowych piecach. Wszystkie te czynniki są groźne dla zdrowia, a ich równoczesne występowanie mnoży prawdopodobieństwo zaistnienia poważnych chorób, w tym nowotworów. Zagrożenia płynące z powietrza są niewidoczne, stąd zwykle, nieuświadomione.

Zadanie konkursowe w drodze klasowej pracy zespołowej polegało na ich personifikacji w formie EkoMonstera. Wszyscy uczniowie z dużym zaangażowaniem i kreatywnością przystąpili do zadania.

Laureatami konkursu zostały następujące klasy: I miejsce – klasa IVb, II miejsce – klasa VII, III miejsce – klasa VI.

Gratuluję!

Agata Klimkiewicz