Opieka nad chomikiem w kl. I

Chomiki to przyjacielskie stworzonka i doskonałe zwierzątka domowe. W tym roku szkolnym przekonali się o tym uczniowie kl. I. Nasza klasa otrzymała chomika w prezencie z okazji pasowania na ucznia klasy pierwszej od klasy IVB. Bardzo byliśmy zadowoleni z takiej niespodzianki. Obecność zwierzątka w klasie to również nowe obowiązki. Dzieci systematycznie troszczą się o Puszka:  uzupełniają  wodę, karmę, czyszczą pojemniczki, klatkę. Najbardziej cieszą się, gdy zabierają chomika do domu. Wprost nie mogą doczekać się tego dnia.

Opieka nad zwierzątkiem to przyjemny obowiązek dla wszystkich dzieci. Uczy wrażliwości i szacunku do żywych istot. Zachęcamy, aby inne grupy też miały takiego przyjaciela w klasie !!

Wychowawca kl. I:  Renata Wrześniewska