08 lutego 2018r. - z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Sierpcu

W dniu 08.02.2018 roku grupa uczniów z klasy IVa i IVb miała możliwość zwiedzenia Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu. Głównym  celem wycieczki  było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komendy i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa.
         Pierwszy punkt wycieczki stanowiło wyjście na dziedziniec przy budynku komendy, na którym zgromadzone są pojazdy. Na  parkingu policyjnym obejrzeliśmy różne wozy policyjne - do transportu aresztantów, wozy patrolowe. Każdy z uczniów mógł sobie zrobić zdjęcie w radiowozie. Zaprezentowano nam sygnały świetlne i dźwiękowe, a także sprzęt będący na wyposażeniu policjantów. Mieliśmy okazję zobaczyć także łódź policyjną. Następnie zwiedziliśmy pokój dla aresztantów, pokoje dzielnicowych i salę konferencyjną.
         Panowie policjanci zaprezentowali nam film na temat bezpieczeństwa na drodze, w czasie zabawy, w  kontakcie z psem,  bezpieczeństwa w sieci i skutków zażywania dopalaczy.
         Wycieczka była bardzo atrakcyjna, wywołała wiele wrażeń i na pewno przybliżyła tajniki pracy policjanta.
         Spotkanie z policjantami zorganizowane zostało przez p. Agnieszkę Liszewską. Opiekunami grupy były: p. A. Liszewska i p. A. Klimkiewicz.