06 lutego 2018r. - podsumowanie szkolnych działań promujących bezpieczeństwo w sieci

6 lutego 2018 roku  to ważna data w kalendarzu działań na rzecz edukacji w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie. To właśnie wtedy w około 100 państwach na całym świecie obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. W bieżącym roku jego hasło brzmi: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

Podczas 14. edycji tego wydarzenia w Polsce, uczniowie klasy IVb wcielając się w bajkowe postacie zwracali uwagę społeczności naszej szkoły na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online, wskazywali potencjał internetu, który możemy wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami, a także jako formę twórczej rozrywki.

Uroczystość mała na celu przypomnienie i jeszcze w innej formie uświadomienie uczniom, jakie zagrożenia mogą być następstwem niewłaściwego korzystania z komputera oraz internetu.

Agata Klimkiewicz