Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

styczeń 2018r. - działania szkolne w związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu

     Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).Ma on na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dziecii młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

     Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerem DBI 2018 jest Facebook. DBI zostało objęte honorowym patronatem przez Rzecznika Praw Dziecka.

     Tegoroczny DBI 2018 obchodzony będzie 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w Internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

     Nasza szkoła  od 2008 roku corocznie włącza się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. W 2018 roku zostały podjęte następujące inicjatywy: umieszczenie na stronie internetowej szkoły bannera oraz informacji dotyczących DBI, wykonanie gazetki na szkolnym korytarzu, przeprowadzenie zajęć edukacyjnych dla uczniów i przedszkolaków, przeprowadzenie przez pedagoga szkolnego ankiety wśród uczniów na temat Internetu, opracowanie dla rodziców ulotek informacyjnych „Wpływ gier komputerowych na rozwój dziecka”, apel ogólnoszkolny podsumowujący obchody DBI.

Pamiętajmy, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w globalnej sieci komputerowej i jak z niej korzysta.

 

 

 

 

 

Galeria

Powiększ zdjęcie
Styczeń
pnwtsrczptsond
123456
78910111213
1415Pokaż wydarzenia w dniu 16 stycznia17181920
21222324252627
28293031
Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II
w Mochowie
e-mail: spjp2mochowo@wp.pl