21 grudnia 2017r. - Jasełka szkolne

W czwartek, 21 grudnia w naszej szkole zostały wystawione Jasełka. Wśród zaproszonych gości byli Wójt Gminy Mochowo - Pan Zbigniew Tomaszewski, Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Promocji Gminy - Pani Anna Witkowska oraz Proboszcz Parafii Mochowo - Ksiądz Kanonik Grzegorz Mierzejewski.

Akcja przestawienia rozpoczęła się od  przygotowania do wieczerzy wigilijnej. W czasie przedświątecznej krzątaniny, mama wyjaśniała dzieciom jak wyglądały przygotowania dawniej. Przypomniała co znaczą poszczególne tradycje i zwyczaje. Kiedy wszystko było już przygotowane rodzina zasiadła do stołu.  W tym roku odwiedził ich niespodziewany „Gość”. Była to Święta Rodzina szukająca schronienia. Zostali mile przyjęci przez domowników. Tradycja została połączona z nowoczesnością. Do domu przybyli pasterze, królowie. Każdy złożył w darze to, co miał  najcenniejsze. Nie zabrakło śpiewu kolęd i pastorałek. Był to  czas wprowadzenia w klimat właściwego przeżycia Narodzin Chrystusa w naszych rodzinach. Jasełka zostały wystawione w dniu 6 stycznia w kościele parafialnym.

Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem Pani Moniki Filiks. Oprawę muzyczną poprowadził Pan Wiesław Dołasiński, a dekorację wykonała Pani Renata Wrześniewska przy udziale Pani Małgorzaty Kamińskiej.

Filiks Monika