24,25 listopada 2017r. - udział drużyny ZHP "Wataha" w andrzejkowym zlocie Hufca ZHP Sierpc

2DH Harcerska „Wataha” wzięła udział w Andrzejkowym Zlocie Hufca ZHP Sierpc zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Gozdowie. Celem zlotu była inauguracja roku harcerskiego, upowszechnienie turystyki pieszej oraz integracja drużyn harcerskich. Dwunastu harcerzy z naszej szkoły pod przewodnictwem dh Pawła Woldera uczestniczyło w zajęciach o tematyce patriotycznej. Do wykonania mieli szereg zadań takich jak, ułożenie puzzli, wykonanie plakatu, kalambury, zaśpiewanie znanej pieśni patriotycznej i wiele innych. Dzięki temu przypomnieli najważniejsze wydarzenia z naszej historii oraz przybliżyli sobie sylwetki ważnych postaci historycznych takich jak np. Wincenty Witos czy Józef Piłsudski. Pomimo poważnej tematyki zajęć, uczestnicy znaleźli również czas na wieczorną integrację. Wspólnie śpiewali piosenki harcerskie oraz tańczyli.