10 listopada 2017r. - akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

„Wolność nie jest ulgą, lecz trudem wielkości”

L. Staff

Dnia 10 listopada uczciliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie klasy siódmej, szóstej i piątej pod kierunkiem pani Marty Krajewskiej i pana Wiesława Dołasińskiego przygotowali uroczystą akademię poświeconą temu ważnemu historycznemu wydarzeniu. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki,  odgrywały scenki, które odzwierciedlały troski, niepokoje, rozczarowania, nadzieje, tęsknoty i wiarę w zwycięstwo tych, którzy nie szczędzili Polsce wysiłku i życia.  Dzięki opowieści Dziadka, którego zagrał uczeń klasy siódmej - Jakub Ciemiecki - uświadomiliśmy sobie, czym było życie w niewoli i jaka była cena  odzyskania niepodległości. To była ważna lekcja historii.