08 listopada 2017r. - udział w akcji "Śniadanie daje moc"

Dnia 8 listopada 2017r. po raz trzeci wzięliśmy udział w akcji edukacyjnej "Śniadanie daje moc", której celem było zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Dzieci wykonywały pyszne i zdrowe kanapki, sałatki owocowe i warzywne i inne pożywne posiłki, które z apetytem i ze smakiem wspólnie degustowały.

Tak przygotowane zdrowe, świeże, ozdobne kanapki, pyszne sałatki i surówki, to właśnie takie śniadanie które daje moc zarówno do pracy, jak i do zabawy.

Akcja ta dostarczyła dzieciom nie tylko wiedzy na temat znaczenia śniadań w diecie ucznia, ale również dużo wrażeń i pozytywnych emocji. Dzieci nauczyły się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie dla funkcjonowania organizmu.  Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole. Była to także okazja do integracji klasy jako zespołu, a także lekcja dzielenia się posiłkiem.