30 października 2017r. - ślubowanie uczniów klasy pierwszej

30 października 2017r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochowie odbyła się szczególna uroczystość - ślubowanie uczniów klasy I.  W sali „Kina za Rogiem” spotkali się bohaterowie dnia - uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele szkoły.

Nie zabrakło również zaproszonych gości, a wśród nich: gospodarza naszej gminy – p. Zbigniewa Tomaszewskiego, przewodniczącego Rady Gminy Mochowo – p. Jana Głodkowskiego, radnych gminnych p. Zbigniewa Smożewskiego oraz Stanisława Kalkowskiego, przewodniczącej Rady Rodziców – p. Alicji Remplewicz. Na uroczystość przybył również dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Płocku – p. Tomasz Kominek.

Akademię rozpoczęła p. dyrektor. Swoje pierwsze słowa skierowała do pierwszoklasistów. Podkreśliła, że za moment staną się pełnoprawnymi uczniami szkoły, złożą ślubowanie na jej sztandar – symbol tradycji, honoru i wierności. Przez najbliższych osiem lat będą stanowili część społeczności szkolnej. Zwróciła się również do rodziców uczniów gratulując im wspaniałych i zdrowych dzieci, a także dziękując za zaufanie.

Po części artystycznej przyszedł czas na ślubowanie. Po odśpiewaniu hymnu państwowego dzieci ślubowały min. być dobrymi Polakami i swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Obiecały być pilni w nauce i wzorowi w zachowaniu, a przede wszystkim godnie reprezentować szkołę.

Po ślubowaniu głos zabrał p. Tomasz Kominek, który wręczył uczniom gadżety ufundowane przez Delegaturę Urzędu Marszałkowskiego w Płocku. Następnie pan wójt podziękował za zaproszenie, życzył wszystkim, aby słowa ślubowania znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości, a dzieci opuszczając mury szkoły miały wpojone właściwe wartości. Szkoła to prawa, ale także i obowiązki, ważna jest również współpraca i życzliwe podejście ze strony rodziców,  bo tylko wspólne działania mogą przynieść najlepsze efekty edukacyjne i wychowawcze.

Na koniec uczniowie otrzymali słodkości i upominki ufundowane przez organ prowadzący. Każdy uczeń otrzymał dyplom pasowania na czytelnika, a także gadżety zachęcające do oszczędzania w SKO.

Do tego ważnego święta uczniów przygotowała wychowawczyni – p. Renata Wrześniewska.

Pokaż wydarzenia w dniu 1 kwietnia
2Pokaż wydarzenia w dniu 3 kwietnia45678