12 czerwca - dwudniowa wycieczka do Torunia uczniów kl. IIIa i IIIb

Dnia 12 czerwca 2017r. uczniowie klas III wyjechali na dwudniową wycieczkę do Torunia. W planie wycieczki znalazło się wiele atrakcji. Największą z nich był nocleg w Twierdzy Toruń Fort IV.

Fort IV został wybudowany w latach 1878- 1884 jako trzeci z kolei fort toruńskiego pierścienia fortecznego. Był przeznaczony dla załogi liczącej dwie kompanie piechoty (ok. 500 ludzi). Dzieci rozpoczęły wycieczkę od zwiedzania tego wyjątkowego miejsca, które było połączone z ciekawą lekcją historii. Na terenie fortu uczniowie brali udział w podchodach, grach i zabawach oraz ognisku. Pierwszy dzień zakończył się dyskoteką  z DJ  w świetlicy fortu. Drugi dzień równie interesujący rozpoczęliśmy od wizyty w Planetarium, gdzie dzieci obejrzały seans pt. „Mały Niko”, następnie zwiedzaliśmy Stare Miasto. W drodze powrotnej przewidziana była także wizyta w Mc Donalcdzie. Wycieczka należała do naprawdę udanych. Dzieci bawiły się świetnie.