04 września 2017r. - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

04 września br po dwumiesięcznej przerwie w nauce i obowiązkach szkolnych spotkaliliśmy się na uroczystości inaugurującej nowy rok szkolny 2017/2018. Wakacje dobiegły końca. W kalendarzu pojawiła się kartka - 04 września 2017r. Pani dyrektor szczególnie serdecznie powitała dzieci z punktu przedszkolnego oraz oddziałów przedszkolnych, którzy rozpoczynają przygodę edukacyjną. Zwróciła uwagę, że są wśród nas uczniowie, którzy dotychczas uczęszczali do innych szkół. Życzyła, aby szybko poczuli się u nas dobrze i bezpiecznie, a nowi koledzy otoczyli ich przyjaźnią i opieką.

Pani dyrektor podkreśliła, że przed nami rok wytężonej pracy, wielu zadań i obowiązków, ale i z pewnością możliwości odnoszenia sukcesów i pokonywania trudności. Jaki będzie ten rok w największej mierze zależy od nas, od naszych postaw, motywacji do pracy, naszego podejścia do obowiązku jakim jest szkoła. To my pracujemy na to jak będzie wyglądała nasza przyszłość nie tylko ta najbliższa, ale i ta dalsza.

Życzyła osiąganie jak najwyższych wyników w nauce, sukcesów w konkursach i olimpiadach, godne reprezentowanie naszej szkoły w każdym miejscu i sytuacji oraz rozwijanie zainteresowań i zdolności, które każdy z nas posiada.

W drugiej części uroczystości pani dyrektor odniosła się do przygotowań szkoły do nowego roku szkolnego. W okresie wakacji przeprowadzono remont podłóg w salach lekcyjnych na parterze, pomalowano klasy nr 2,3,5,6,  w szatniach w piwnicy zostały założone płytki, dokonano remontu sekretariatu szkolnego, wyposażono sale lekcyjne w projektory. Okres wakacji to także czas intensywnej pracy rodziców. Dzięki ich pomocy udało się zrealizować nasze plany w postaci zmiany wizerunku ściany wizytowej na wejściu do szkoły. Rodzice znaleźli czas, aby własnoręcznie zaprojektować ścianę w postaci różnych zwierzaczków w punkcie przedszkolnym i sali nr 5. Jest to dla nas ogromna radość.

Pani dyrektor nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi życzyła, by był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia, aby postępy i osiągnięcia uczniów dawały dużo zadowolenia, aby misja szkoły wypełniała się i czyniła nas ludźmi bogatszymi i wartościowszymi.