03 marca 2017r. - cykl spotkań z ciekawymi ludźmi - tym razem gospodarz naszej gminy

Kolejne spotkanie z cyklu” Spotkania z ciekawymi ludźmi” odbyło się 3 marca 2017r. w sali "Kino za Rogiem". Tym razem uczniowie klas IIIa, IIIb i IV zaprosili Wójta naszej gminy pana Zbigniewa Tomaszewskiego. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Dzieci zaplanowały dla swojego gościa wiele atrakcji. Na początku uczniowie przedstawili prezentację multimedialną pt. „Gmina Mochowo - Moja mała ojczyzna”. Zaprezentowali w niej historię gminy, położenie oraz walory turystyczne.

Kolejnym punktem spotkania było przedstawienie przez dzieci swoich prac dotyczących opisu najciekawszych miejsc naszej gminy. Następnym bardzo wyczekiwanym momentem był wywiad z panem Wójtem. Uczniowie zadawali przeróżne pytania dotyczące nie tylko pracy zawodowej, planów, inwestycji w naszej gminie, ale przede wszystkim chcieli dowiedzieć się jak gospodarz naszej gminy wypoczywa po pracy, jak wspomina lata szkolne. Po wywiadzie przyszedł czas na trudne zadania. Pierwszym z nich był sprawdzian z rozpoznawania na zdjęciach miejsc w naszej gminie. Panu Wójtowi udało się odgadnąć każde miejsce. Kolejne zadanie równie trudne - quiz wiedzy, który został zaliczony na 6. Wiele radości dzieciom sprawiło wykonanie przez p. Wójta szkicu samolotu. Na sam koniec była prawdziwa próba wytrzymałości - wypicie soku z cytryny. Z każdym zadaniem pan Wójt poradził sobie znakomicie, dlatego uczniowie z radością wręczyli mu przygotowany przez siebie Order Uśmiechu.  Było to niezwykle interesujące spotkanie, dzięki któremu uczniowie dowiedzieli się wielu cennych informacji dotyczących pracy naszego gospodarza. Z niecierpliwością czekamy na kolejne, już w kwietniu. Spotkanie zostało zorganizowane przez p. R. Wrześniewską, p. E. Nawrocką i p. M. Filiks.